sezona 2017

Naše pěstitelské snažení v roce 2017
Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: sezona 2017

Příspěvekod Erben61 » 15 bře 2017 09:14

Ahoj, děláš to dobře chlape a pěkně to rozepisuješ, myslím, že kdo hledá informace a poučení u tebe je najde. Jsem zvědav na to tvoje izraelské chilli. Hodně zdaru.
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: sezona 2017

Příspěvekod matoha » 15 bře 2017 10:16

parádne rastlinky a parádny vyvalený mucko :) veľmi podobný k nám chodil na "návštevu" na záhradu od niektorých susedovcov.najviac mu chutilo to čo nesmel.kúpil som mu granule odmietol.kúpil som mu konzervu tú podžabal a tiež odmietol.ale špekáčka aj slanina v ňom len tak zmizla.potom sa posadil na kaďu s vodou aby nemal ďaleko a chlastal a chlastal :-D

frajer mucko
37016

mucko cíti papu
37017
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: sezona 2017

Příspěvekod Kendy » 15 bře 2017 10:20

Kup mu nějaké dobré granule. Vsadím se, že po nich půjde.. Třeba Royal Canin pro kočky. Akorát tě v malém balení vyjdou zhruba stejně draho jako svíčková.

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: sezona 2017

Příspěvekod matoha » 15 bře 2017 10:32

keby radšej myši chytal.on radšej po vtáčikoch pozerá :) keď sa ešte ukáže niečo dostane.kým bol mladší tak bol stále okolo nás.za mnou chodil ako pes :-D zaspal na deke ja som poodišiel o chvíľu zistil že tam nie som a už ma s mňaukaním hľadal po záhrade.
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: sezona 2017

Příspěvekod petr.polasek » 15 bře 2017 11:49

Díky moc za pochvalu, vážím si toho. Ty kočky jsou všude stejně roztomilé :cat: Někdy sice dokážou člověka pořádně domíchnout, ale za 10 minut už to zvíře člověk zase hledá :-)

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: sezona 2017

Příspěvekod Kendy » 15 bře 2017 11:57

Já vím.. Máme doma dvě :-)

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: sezona 2017

Příspěvekod petr.polasek » 19 bře 2017 13:06

Nějaký čas od posledního focení uběhl, takže vložím aktuální obrázky a pár postřehů. Habanera jedou jako z vody, ale v poslední době pozoruji světlání a žloutnutí listů. Vhledem k tomu, že od přesazení uběhla delší doba, je pravděpodobné, že rostliny již vyčerpaly živiny ze substátu. Provedl jsem proto přihnojení Chilli Focusem (N-P-K 3-1-4,4), ale dvojnásobně naředěným. Výsledek je patrný již po cca 12 hodinách, kdy nejmenší lístky opět zelenají a tmavnou. Aktuálně vypadají takto
37109
Detail účinku je zde vdět nejlépe na rostlince vpravo nahoře. V tuto chvíli se ale tento rozdíl všeobecně špatně fotí a na fotkách to není moc vidět
37110
Jak jsem již psal, pomáhám sousedovi s pěstováním "superpálivek," takže mám od každé odrůdy předpěstek pro porovnání
37111
Největší v pozadí je Moruga, ale tu jsem vysel již v mé první vlně výsevu. Ostatní jsou vysety před měsícem. Jsou to Naga Norish, Bhut Jolokia a Devil´s Tonque Chocolate. Uvidíme, jak pojedou v mých a sousedových podmínkách.
Anuumky, Frutecensky a Baccatum rostou prakticky před očima. Pro porovnání obrázky pořízené s rozdílem 10 dnů
37010
a dnešní obrázek
37112
Jak jsem psal v minulém příspěvku, potíže mi dělá odrůda Peru Purple. Zajímavé je, že z tablety leze kořen, ale nahoru klíček nevyráží. Uvidíme, co předvedou nově vysazené kousky. Aji Amarillo (Bacatum) a Jalapeno NuMex Pinata už přesadím do květníčků. V prvním připadě již kořeny prorostly tabletu a ve druhém případě mají již rostlinky málo živin (světlají listy). Jeden z purpurových Cayennů dodnes nevyklíčil, uvidíme, jestli něco předvede. Za týden to s ním ale asi vzdám a nasadím nový.
Drůhá část Habaner, ostatních Chinensek a rostlinky papriček z Izraele vypadají takto
37119
Rostliny v květináčcích rovněž dostaly Chilli Focus jako ostatní.
Dnešní detail sazenice věnuji Habaneru Chocolate
37120
Nakonec Vám zase ukážu pomocníka. Hlídá rostliny, aby jim nic nechybělo :-)
37121
přehodíme packu.............
37122
..........................a nakonec se otočíme
37123

Dnešní report je u konce, další bude brzy následovat. Ať se Vám všem daří :tiphat:

EDIT - opravil jsem pár překlepů

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: sezona 2017

Příspěvekod petr.polasek » 02 dub 2017 19:12

Člověk si ani neuvědomuje, jak ten čas letí, tudíž po nějaké době je vhodné přidat "pár" obrázků a zhodnotit dosavadní pěstitelské snažení. Některé rostliny půjdou co nevidět k dalším pěstitelům (rozdání přebytků), proto bude dnešní část mého vlákna poněkud delší a na fotky bohatší. Od prvního výsevu odrůd C. Chinense uběhly prakticky 2 měsíce a lze konsatovat, že tyto odrůdy prosperují dobře. Při včasném výsevu a s vhodným osvětlením lze docílit 5-6 pater pravých lístků. Je ale vhodné dávat pozor na výživu. Listy začaly světlat, ale postupným přihnojováním získaly prakticky všechny rostliny opět "zdravou" barvu. Hnojení bylo ale nutno nejprve otestovat. Nejdříve poloviční koncentace, poté plné dávkování v intervalech 4 dny, nyní dostávají rostliny výživu obden. Až budou v plné kondici, zase interval přihnojování prodloužím. Odrůdy C. Anuum, Baccatum a Frutecens vyseté v půce února až na výjimky rovněž prosperují dobře. Více samozřejmě v komentářích k jednotlivým obrázkům.

Rostliny už zvykám na sluneční světlo, dávám jim v tuto chvíli 2 hodiny (dřív samozřejmě méně, interval postupně prodlužován) a je vidět, že jim slunce prospívá.
37320
Chilli z Izraele už je v plné parádě, přihnojování rostlinkám pomohlo, původně nažloutlé listy se již vybarvily
37321
Je pravda, že některé Chinensky jsou dopsud v tabletách, ale už půjdou do květníčků
37322
Zde je pohled na rostliny C. Chinense z první a částečně druhé vlny výsevu
37323
Detailní snímky věnuji dnes všem odrůdám. Jako první je na ředě Trinidad Scorpion Moruga. Doba klíčení je menší oproti jiným informačním pramenům
37324
Rostliny jsou celkem ze 2 vln výsevu, brzy půjdou k sousedovi, jednu si ale ponechám pro porovnání podmínek pěstování. Plody budou rozdány, na mě je to moc ostré
Habenero Green - původně 3 rostliny, jedna už má nového majitele, lze říct, že ve srovnání s ostaními Habanery rostou listy do větší velikosti
37325
Habanero Maya Red je v porovnání s ostatními nejvyšší. Spodní listy jsou ještě světlejší, ale brzy bude v plné síle
37326
Habanero Mustard - co k nim dodat, snad jen, že jedna rostlina se zasekla ve stadiu děložních lístků a dál nepopojela
37327
Habanero Chocolate - kratší doba klíčení viz. Moruga, rostliny z další vlny jsou ještě v tabletách
37328
Habanero Orange - původně vzrůstem nejnižší oproti ostatním, ovšem jako první se začíná rozvětvovat
37329
detail zde
37330
Habanero Red - prosperuje jako ostatní
37331
Habanero Yellow - rostlina vlevo je z druhé vlny výsevu
37332
Mohu-li shrnout poznatky, je vhodné tyto odrůdy sít v půlce ledna. Díky tomu naroste i 6 pater pravých lístků a stonek je silnější. Rostliny vyseté později již mohutní a nejsou tak pevné
Zatím jediný zástupce C. Baccatum Aji Amarillo - rostlina roste velmi rychle, je dobré ji brzo přesadit a dobře vyživovat
37333
Celkový pohled na výše popsané rostliny - oproti předchozím fotkám dostávají správnou barvu. Ošetřování lignohumátem je samozřejmost
37334
Celkový pohled na vyseté odrůdy C. Anuum a Frutecens. Půjdou co nevidět do květináčků a ty vyseté do substrátu přepikýruji
37335
Jalapeno NuMex Pinata - zatím jediná již přesazená kvůli rychlému růstu a tím i nedostatku živin, díky opatrnému přihnojování se má již čile k světu
37338
Ring of fire a chilli z Maďarska - RIF je již zralý na přepikýrování. U chilli z Maďarska vyklíčilo pouze 1 vyseté semeno. Dal jsem již klíčit další várku, ale vypadá to podobně. Alespoň že je k dispozici 1 rostlinka, z plodů už získám kvalinější osivo; odrůdu ještě budeme muset určit
37339
Jalapeno Summer Heat - tzv. pizza paprika
37340
Rawit Chilli (C. Frutecens) přepikýruji a rozdám přebytky. Já ji využiji hlavně jako okrasku
37341
Cayenne Red - všiměte si rostliny vpravo (zakřivený stonek). Rostlina uvadla a vypadalo to, že je po ní. Ale jak vidno, dala se dohromady, i když jsem to neočekával. Stonek byl zúžený a vypadalo to že uhnije. Je vidět, že papriky přežijí (téměř) všechno. Pro jistotu bylo tehdy vyseto ještě 1 semeno (rostlina uprostřed)
37342
Peru Purple - jedna z okrasek. Jak jsem psal v minulých příspěvcích, měla tato odrůda poíže s klíčením. Druhá vlna již dopadla dobře, rozdíl ale nedokážu zdůvodnit
37343
Jalapeno Senorita - nepálivá; prosperuje pěkně
37344
Jalapeno Early - jsem zvědav, jestli dozraje jako první
37345
Cayenne Purple - oproti ostatním pomalejší klíčení
37346
Sichuan 7 star a Poinsettia Chilli - použiju je jako okrasky. U Sichuanu si nejsem jist botanickým druhem, ale vzhledem k vlastnostem bych tipoval, že je to Anuumka
37347
Nyní ale již pokročíme dále. Jeden z těchto záhonů použiji k pokusnému pěstování Anuumek a Baccatum. Světla budou mít holky dost
37348
Chinensky budou zde u jižní stěny. Habanero z loňské sezony (viz. galerie) dozrálo právě zde
37349
Tuto stěnu mám k dispozici celou pro druhou polovinu Anuumek a Baccatum. Stěna je orientována na západ, ale světla bude dost. Stín, který vznikne v levé části, bude vhodný pro Baccatum
37350
Okrasky budou dělat parádu na terase
37351
Aby zde nebyly jen papriky, česnek roste jako plevel
37352
I ten medvědí
37353
Vždy se na jaře těším na naši Sakuru až rozkvete
37354
Pomocník nejraději odpočívá na stole.............
37355
Můžeš mi říct, co furt blbneš s tím foťákem?
37356

Dnešní report je u konce, další bude (snad) brzy následovat. Teď už není prostor na chyby, v případě maléru už další výsev nepomůže.

EDIT - průběžně opravuji překlepy
Naposledy upravil 5 dne petr.polasek; celkem upraveno 4x.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2017“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů