Problémy s rostlinami chilli paprik

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Problémy s rostlinami chilli paprik

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 31 srp 2010 11:26

Problémy s rostlinami chilli paprik

Hnědnutí
  • bakteriální napadení a Phytopthora plíseň
  • mohou být způsobeny také nedostatečnou vláhou
Vadnutí
  • Phytopthora plíseň
  • může jej také způsobovat příliš málo / příliš mnoho vláhy
Rostliny vadnou a padají
  • může být způsobeno tím, že máme přemokřenou půdu, nedostatečnou podporu nebo špatně se vyvíjejí kořeny
Pomalý růst
  • může být způsoben nedostatečným světlem, špatnou půdou, nízkou teplotou.
  • Poznámka: Některé druhy chilli, zejména chinese, jsou pomalu rostoucí

sembeth
Stálý člen
Příspěvky: 130
Registrován: 17 úno 2013 21:55
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s rostlinami chilli paprik

Příspěvekod sembeth » 25 bře 2013 14:43

Zdar chillidámy a chillpáni,

prosím o odborné zkouknutí níže nafoceného jalapena, cca pár dní už vypadá takto splihle a nezdá se mi, že by to bylo úplně v normě. Obdobně i další dvě, ale o něco méně.

Je pořád v substrátu pro výsev, nehnojeno, pouze lignohumát. Jižní strana (teplota cca 23-30), svícení dle podmínek mezi 06:00-24:00hod. Zálivka postřikem, dle mého není/nebylo přelito, spíš méně zálivky, čaatěji, odstátá voda pokojové teploty.

Na listech žádní škůdci, plíseň na povrchu substrátu zřejmě také ne, sem tam zezelenalý kamínek perlitu. Lepové šipky od výsevu čisté.

Aktuální foto je s trochou dosypaného substrátu-výsev, zdálo se mi, že má chillitka nějak mělko kořínky, resp. skoro na povrchu. Nemohlo mít vliv. Teď si uvědomuju, že jsem občas taky prohráb lsubstrát, abych provzdušnil. Takže jsem třeba nějaké mohl zpřetrhat. Sakra asi.

Po prostudování všeho možné, celého fóra tady, nejsem sto určit, kde přesně by mohl být problém. Nerad by střílel od boku a definitivně jí poslal do věčných lovišť. Že by tedy zřejmě ty kořínky??!!!!!! Zatr sakr.

Co s tím???? Přežije??????

Díky za moc za pomoc


[thumbnail]gallery/image.php?album_id=1046&image_id=11794[/thumbnail][thumbnail]gallery/image.php?album_id=1046&image_id=11795[/thumbnail][thumbnail]gallery/image.php?album_id=1046&image_id=11796[/thumbnail][thumbnail]gallery/image.php?album_id=1046&image_id=11797[/thumbnail]

Uživatelský avatar
mruuh
Stálý člen
Příspěvky: 135
Registrován: 30 zář 2012 16:33
Reputace: 23
Obrázky: 0

Re: Problémy s rostlinami chilli paprik

Příspěvekod mruuh » 25 bře 2013 15:38

Ak to mas na okne, tak mozno len nataca listy zvislo tak, aby nimi cez okno zachytila co najviac svetla, najma ked je teraz slnko este dost nizko. Moje Jalapena (Summer Heat) vyzeraju podobne, a rastu viditelne zo dna na den, takze asi az tak zle to nebude.

sembeth
Stálý člen
Příspěvky: 130
Registrován: 17 úno 2013 21:55
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s rostlinami chilli paprik

Příspěvekod sembeth » 25 bře 2013 16:17

mruuh píše:Ak to mas na okne, tak mozno len nataca listy zvislo tak, aby nimi cez okno zachytila co najviac svetla, najma ked je teraz slnko este dost nizko. Moje Jalapena (Summer Heat) vyzeraju podobne, a rastu viditelne zo dna na den, takze asi az tak zle to nebude.
Že by až tak? Kytka je samožřejmě na jižní straně, před terasovým oknem.I tak bych to stejně asi netip. Je pravda, že se mu jinak daří celkem dobře. Možná jsem se trochu poplašil, ale nechtěl jsem nějak zaspat nebo příp. liknavostí něco prokaučovat. Tak uvidíme.

Díky za tip

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Problémy s rostlinami chilli paprik

Příspěvekod Dr.Pedr » 25 bře 2013 17:20

Málo vody....dej jí napít ,,spodem,, a řádně... :tiphat:

PS: Vlažnou vodou !!!

sembeth
Stálý člen
Příspěvky: 130
Registrován: 17 úno 2013 21:55
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s rostlinami chilli paprik

Příspěvekod sembeth » 25 bře 2013 18:53

Dr.Pedr píše:Málo vody....dej jí napít ,,spodem,, a řádně... :tiphat:

PS: Vlažnou vodou !!!

To zní taktéž rozumně. Spodem jsem ještě žádnou tedy nenapájel, ani mě nenapadlo. Samo je jasný že čím budou větší tak budou víc bumbat a rozprašovačem předpokládám bude těžko stačit. Nicméně jsa velice připotentonoc z přelití, dostávala pouze rozprašovačem. :sm:


Díky za tip. Hned prubnu.

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Problémy s rostlinami chilli paprik

Příspěvekod Dr.Pedr » 25 bře 2013 19:06

:tiphat: OK dej vědět... :wave:

Ps: (TO) Aktuální foto je s trochou dosypaného substrátu-výsev, zdálo se mi, že má chillitka nějak mělko kořínky, resp. skoro na povrchu. Nemohlo mít vliv. Teď si uvědomuju, že jsem občas taky prohráb lsubstrát, abych provzdušnil. Takže jsem třeba nějaké mohl zpřetrhat. Sakra asi.
(RE) To je právě problém toho ,,píčifukání,, voda se s tíží dostane pod povrch, kořínky se tvoří mělce a řídce.
Chce to kořínky trochu rozhýbat (rostou za vodou ) já je napájím 2 x za týden spodem a 1 x za dva týdny postřik hnojiva na list...a místo provzdušnování hrabáním stačí zapravit do zeminy agroperlit (ten tam máš tak OK). :tiphat:

sembeth
Stálý člen
Příspěvky: 130
Registrován: 17 úno 2013 21:55
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s rostlinami chilli paprik

Příspěvekod sembeth » 26 bře 2013 11:54

Dr.Pedr píše::tiphat: OK dej vědět... :wave:

Ps: (TO) Aktuální foto je s trochou dosypaného substrátu-výsev, zdálo se mi, že má chillitka nějak mělko kořínky, resp. skoro na povrchu. Nemohlo mít vliv. Teď si uvědomuju, že jsem občas taky prohráb lsubstrát, abych provzdušnil. Takže jsem třeba nějaké mohl zpřetrhat. Sakra asi.
(RE) To je právě problém toho ,,píčifukání,, voda se s tíží dostane pod povrch, kořínky se tvoří mělce a řídce.
Chce to kořínky trochu rozhýbat (rostou za vodou ) já je napájím 2 x za týden spodem a 1 x za dva týdny postřik hnojiva na list...a místo provzdušnování hrabáním stačí zapravit do zeminy agroperlit (ten tam máš tak OK). :tiphat:

OK. Díky za doplnění. To má jasnou logiku, takže by mohlo být ono. Udělal jsem jak jsi uvedl výše (včera večer) a zatím bez výraznějšího projevu. Nicméně tomu dám čas.

Dále zálivka jak uvádíš, tj. 2x týdně spodem, 1x týdně vrchem + dle míry spokojenosti kytek příp. urřčitá optimalizace.

Ještě jednou díky.


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů