Jaká používáte hnojiva na papričky?

Hnojení paprik
akapulkost
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 03 srp 2016 08:28
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod akapulkost » 06 pro 2016 04:59

Kendy píše:
MartinS píše:Zkousel nekdo sloni lejna z prazske Zoo? Me to celkem zajimalo a v Praze je to jedna z mala moznosti se dostat k poradnymu matrosi :-D
Normalne to tam prodavaji po kyblech.
Proč nezkusíš granulovaný koňský, nebo kravský hnůj? Mě se to maximálně osvědčilo.
Takze treba takovyto - https://www.hnojivapraha.cz/akce-1/host ... darma.html je prijatelny, nebo tam jsou i nejaky rozdily? Diky

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Kendy » 06 pro 2016 09:33

akapulkost píše:
Kendy píše:
MartinS píše:Zkousel nekdo sloni lejna z prazske Zoo? Me to celkem zajimalo a v Praze je to jedna z mala moznosti se dostat k poradnymu matrosi :-D
Normalne to tam prodavaji po kyblech.
Proč nezkusíš granulovaný koňský, nebo kravský hnůj? Mě se to maximálně osvědčilo.
Takze treba takovyto - https://www.hnojivapraha.cz/akce-1/host ... darma.html je prijatelny, nebo tam jsou i nejaky rozdily? Diky
To je taky granulovaný hnůj. Dej si jenom pozor na složení. To co jsi nalinkoval má složení 1,5N + 2P + 2K . Což je pro koňské hnoje docela obvyklé. Víc fosforu a draslíku, než dusíku. Možná by bylo dobré pro první část sezóny použít granulovaný kravský hnůj. Ten má víc dusíku.

ss552
Stálý člen
Příspěvky: 81
Registrován: 07 črc 2013 20:48
Reputace: 14
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod ss552 » 18 pro 2016 12:53

Zdravim, na dalsiu sezonu mam dilemu... Chcel by som bud skusit granulovane hnojiva, alebo biobizz tekute. Vedel by niekto poradit ktore na ktoru fazu? V granulovanych sa vobec nevyznam a v biobizze mam zmatok, lebo maju nejako vela druhov, Bio Grow, Bio Bloom, Fish Mix, Top Max.

Uživatelský avatar
oskar69
Stálý člen
Příspěvky: 759
Registrován: 05 srp 2014 14:35
Reputace: 808
Obrázky: 0
Bydliště: uherskohraďišťsko

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod oskar69 » 18 pro 2016 13:21

našel sem nějakou tabulku
http://www.keramzitgrow.cz/img/zbozi/bi ... 2-3259.jpg

osobně si myslím že hnojit jen bobizem je zbytečně drahé, do finálky bych šel do směsi granulovaného hnoje, a v červnu - červenci bych najel na slepičince .. spíš to chce mít štestí na substrát, rozumněj každá várka i osvědčeného se může lišit.
já se letos urval a na předpěst sem zvolil HESI TNT, ale potom pude hnůj a kraličí bobky :D a v léťe slepičince

pan_klobouk
Stálý člen
Příspěvky: 414
Registrován: 12 led 2016 21:06
Reputace: 250
Obrázky: 0
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod pan_klobouk » 19 led 2017 16:36

Biobizz je cileny hlavne na konopi,pokud bys chtel jet temahle hnojkama zkus spis cannu,ma to davkovani lepe popsane,ale chce to mit merak ec/ph.
pan_klobouk

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3021
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod OMO » 19 led 2017 16:46

Biobizz (Fish mix) mám jen mláďata (na růst). Letos ho mám poprvé na zkoušku, tak uvidíme. Jak to bude v zemi pojedu kvašené domácí slepičince až do konce.

Lidi jedou Kristalon, Chilli Focus, chcánky s vodou 1:20, Tekuté Hoštice, ... atd atd a taky vypěstoujou. Taky můžeš rozpustit granulované hnojivo ve vodě a tím hnojit. Akorát to nenechávat v teple, celkem slušně to pak začne smrdět :)

Hlavně opatrně.
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Kendy » 19 led 2017 18:30

Udělal jsem loni velmi dobrou zkušenost s granulovaným hnojem. Já to nemám nějak ideologicky vyhraněné. Bio/nebio. to nějak neřeším. Ale potřeboval jsem něco přidat do loňského substrátu a velmi se mi to osvědčilo. Funguje velmi dobře, dobře se s tím pracuje, pomalu pouští živiny, takže je na pár týdnů vystaráno a jako bonus je to čistě přírodní věc.

Loni jsem používal granulovaný koňský hnůj. Zdálo se mi, že má vyrovnané NPK a budu případně přidávat hoštické tekuté kvůli dusíku, ale nakonec to ani nebylo možné, protože stačilo to, co bylo v tom hnojivu. Ale díky té vyrovnanosti mi šly kytky rychle do květu.

Letos to chci trošku jinak.

Na první půlku sezóny tohle:
https://www.prohopo.cz/cs/p-1996-forest ... e/?cat=326
NPK 7% N + 2% P2O5 + 4% K2O

A na druhou půlku zase ten granulovaný koňský
https://www.prohopo.cz/cs/p-1948-forest ... s/?cat=326
NPK 1,5% N + 2% P2O5 + 2% K2O

Pro případ potřeby tam mám ještě trošku hoštických tekutých slepičinců.

Ale jak jsem napsal. Ač nejsem nějaký ekocokoliv, tak ty granuláty mě opravdu nadchly.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Tea Racer » 19 led 2017 22:53

Výhradne na start lignohumát (což není ani uplné hnojivo), pak kravsky granulovany s konskym 1:1, jak to nasadi plody a trochu narostou tak slepicince plus guano... po celou sezonu vitality komplex.


Zpět na „Hnojení chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů