Tréninkem k větší výdrži

Povídání o chilli papričkách
czdjax
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 17 led 2017 09:13
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Tréninkem k větší výdrži

Příspěvekod czdjax » 17 led 2017 09:21

Kapsaicin dráždí nervové receptory bolesti (pálivosti), ale defakto nepůsobí žádnou destruktivní činnost (v porovnání se skutečným spálením či vypitím třeba kyseliny). Je tedy pravda, že vše kolem pálivosti kapsaicinu je jen "v hlavě"? Když to člověk překoná ("nepálí, nepálí, jen to jen pocit"), měl by si zvykat lépe a rychleji. Je to pravda?

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Tréninkem k větší výdrži

Příspěvekod lobo » 17 led 2017 19:18

czdjax píše:Kapsaicin dráždí nervové receptory bolesti (pálivosti), ale defakto nepůsobí žádnou destruktivní činnost (v porovnání se skutečným spálením či vypitím třeba kyseliny). Je tedy pravda, že vše kolem pálivosti kapsaicinu je jen "v hlavě"? Když to člověk překoná ("nepálí, nepálí, jen to jen pocit"), měl by si zvykat lépe a rychleji. Je to pravda?
Je to presne tak. Kdyz clovek chrousta celou papricku s extremnim palem je pod tezkou pabou jak ja rikam. Je treba zachovat chladnou hlavu a nepodlehat panice, orotoze ta vetsinou prichazi ve chvili kdy se smrtici pal ktery se zda ze uz nemuze byt vyssi neustale stupňuje v tu chvili si clovek rika jak tohle skonci :-D a panika je na svete tu je ale potreba potlacit a tu bolest jak ja rikam prijmout jako soucast sebe sama. Přijmout to ze to nechutne pali a sklidnit se pokud to clovek dokaze tak se neprijemny pocit okamzite vytrati a najednou ten pal neni tak smrtici jako se zdal v te panice. Vsechno je to v hlave

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Tréninkem k větší výdrži

Příspěvekod stankar » 23 kvě 2017 16:57

Ja jen dodam, ze urcite se odolnost da vytrenovat. Ja sam jsem zacinal na Thai chilli, ktere bylo jako hrozne ostre... postupem casu jsem zvysoval davky a pravidelnost, takze uz jsem nestacil kupovat a pestovat :D Postupne jsem se pres Habanero a Jolokie dostal za asi 2-3 roky na Morugu. Ovsem dulezite je vedet, bez treninku se nepoustet do milionovek hned. Nejlepe si milionovky vychutnam v sezone, kdy pojidam Habanera a Nagy kazdy den, potom i Moruga nebo Reaper je vcelku bez problemu.

Uživatelský avatar
Cenisek
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: 13 bře 2017 08:20
Reputace: 26
Obrázky: 0
Bydliště: Ostrava

Re: Tréninkem k větší výdrži

Příspěvekod Cenisek » 24 kvě 2017 13:43

Já teda mám strop někde u Habanera a i to je pro mě už hranice mezi vychutnáváním a něco si dokazovat, radši trošku míň pálivosti ale spojené s chutí dané odrůdy, ale každý to má jinak a navíc důvod "endorfin" úplně chápu :-) + někde jsem četl že z velké části je tato odolnost dána samotným tělem, nervovou soustavou, chuťovýma buňkama... zjednodušeně co ty budeš trénovat roky, někdo jiný zvládne za sezónu aniž by do sebe nalíval jogurty protože těla mají odlišné dispozice.... a nebo jiné mozky :-D a někdo si to umí lépe srovnat v palici jak píše Lobo a někdo se s tím nevyrovná, pravda bude někde mezi asi. Spíš do tohoto vlákna píšu kvůli posledním dvoum příspěvkům :-D už párkrát mě napadlo že se zeptám co děláte proto, aby jste po vydatnějším křoupání nenadávali na záchodě :-D pak jsem si ale řekl, nebudu se tu přece ptát na h...na :-D stejně na to nic nemůže být co by mělo vliv. ....takže pořádně pokousat říkáš, ok to mě nenapadlo, udělám test :-D Díky.
...připravit se! ...zamířit! ...PAL! :firychil:

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Tréninkem k větší výdrži

Příspěvekod JurassicChilli » 24 kvě 2017 13:57

Ja na toto trénovanie nejako moc neverím. Už dobré dva roky a možno aj viac, každý deň jem pálivé jedlá a nejako na sebe nepozorujem, že by sa tolerancia k pálivému jedlu zvyšovala. Možno len trochu, ale nijako výrazne. Síce som už zjedol aj Scotch Bonneta, ale rozkrájaného na pizzi. No keby som mal zjesť papričku priamo samotnú a surovú, tak by som už u obyčajnej, červenej Cayennky slintal ako Pavlovov pes a mal by som jej "plné brejle".

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Tréninkem k větší výdrži

Příspěvekod Tea Racer » 24 kvě 2017 15:17

Neni to asi o treninku, mám kamaráda, co vůbec neji pálivé pravidelně a je schopen sníst u mne 4 habanera a nerict popel. :-) Pálivé nemusí vůbec, jen ochutná. Spiš to je o prahu bolestivosti, každý to máme jinak.

Uživatelský avatar
Findejs
Stálý člen
Příspěvky: 140
Registrován: 21 srp 2012 22:16
Reputace: 4
Obrázky: 0

Re: Tréninkem k větší výdrži

Příspěvekod Findejs » 28 kvě 2017 23:04

Jak odoláváte druhý den po konzumaci na WC? Mě to kupříkladu moc nevadí, ale někteří lidé v okolí druhý den trpí na WC jak zvíře. :smoketoil:

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Tréninkem k větší výdrži

Příspěvekod JurassicChilli » 28 kvě 2017 23:47

Annuumky už celkom obstojne zvládam, ale po Scotch Bonnete bolo na druhý deň na WC hodne "veselo". :lol:


Zpět na „Pokec o chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů