mexi

Vaše koníčky, krom pěstování chilli :tiphat:
Uživatelský avatar
mexi
Stálý člen
Příspěvky: 143
Registrován: 07 led 2017 14:49
Reputace: 365
Obrázky: 0
Bydliště: Praha Komořany

mexi

Příspěvekod mexi » 08 led 2017 10:28

Ahoj všem,
tak jako mnozí přede mnou se pokusím představit. Jmenuji se Honza, je mě 43 a jsem z Prahy. Začal jsem už dávno s pěstováním kozích rohů, ale
až loni jsem si řekl, že je na čase zkusit další level, zakoupil semínka Habanero Bonda, Ring of fire a Bolivian rainbow a se všema šup do jiffů.
Tak jako nejhloupější sedláci mají největší brambory, jsem i já měl za chvilku spoustu krásných rostlinek, hrdě se plácal po rameni a kochal se jak to roste.
Nu, pýcha předchází pád a já si jednou všiml jakýchsi pavučinek na Ring of fire a než jsem mohl naštudovat která potvora mě to napadla, zbylo mě v truhlíku jen 8 stonků bez listů. ŠOK .No, protože jsem nevěděl co s tím prostě jsem to osprchoval a zasadil na zahradu i když ještě nebylo po zmrzlých a utěšoval se že se třeba vzpamatují a když ne tak ještě mám ty krásné Habanera. Ty jsem také asi za dva týdny po ránu hrdě vysadil na záhon. Odpoledne se jdu podívat a vetšina rostlin má žluté vadnoucí listy - ŠOK č.2. Myslel jsem si že když pěstuji bez umělého svícení u okna, že mě to ty listy spálit nemůže. Takže honem zakrývat, zakrývat. No co říci, zbyly mě z toho zase košťata. Ale už jsem si začínal zvykat.Mám aspoň ty okrasky.
K tomu jsem si pro jistotu doobjednal sazeničku jala maylon, rocoto a dorset nagu, aby ten záhon nevypadal jako les po náletu kůrovce.
Pilně jsem ty mé chcíplotinky zaléval, hnojil, každý večer vyprávěl pohádku před spaním, až se příroda rozhodla, že pokání bylo dosti a košťátka obrazily novými lístky, aby z nich na konci sezony byly krásné rostliny s bohatou úrodou a já sklízel, vařil, sušil, mrazil, nakládal, rozdával známým a bylo mě krásně. Ani mě nevadily věčné poznámky mé ženy, že všechno v kuchyni čeho se dotkne pálí.
Protože jsem loni nefotil, hodlám to letos napravit - pokud teda bude co.

Baron z Žop
Stálý člen
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 srp 2012 18:40
Reputace: 3313
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: mexi

Příspěvekod Baron z Žop » 08 led 2017 13:30

:tiphat: Zdar a vítej mezi námi :veryhot:

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: mexi

Příspěvekod Erben61 » 08 led 2017 14:14

:thanx: a ahoj .Hezky napsané a ukazuje to, že máš k tomu pěstování správný přístup. Chybama se jak známo člověk učí a tak Tě tu vítám a přeju ať se Ti v následující sezoně vyhnou ty fatální a ty drobné, ať se Ti podaří překonat co nejlépe. Bohatou úrodu 2017. :wave: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: mexi

Příspěvekod Tea Racer » 08 led 2017 14:16

Vítej zde, máš dobrý přístup. :-)


Zpět na „Představte se v chilli fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů