Rajčatová extra pálivka

Recepty na domácí pikantní omáčky
Ladis122l
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 05 zář 2016 17:01
Reputace: 10
Obrázky: 0
Bydliště: Brno, Jihlava

Rajčatová extra pálivka

Příspěvekod Ladis122l » 12 říj 2016 09:04

Zdravím všechny plechový huby,

po přečtení spousty receptů z fóra sem si taky doma uklohnil tu svojí první majdu. Myslel sem si, že napoprvý to bude propadák, kterej bych neukázal ani před vlastní tchýní, ale světě div se ono to i chutná. Nic podobnýho jsem tu nenašel a i kdyby jo, tak věřte, že to chutná skvěle. Potřeboval sem na to nějaký hodně pálivý chilli papričky a doma mi roste post46960.html?hilit=%C5%BElut%C3%A1%20carolina#p46960 tohle neidentifikovatelný monstrum. Od těch fotek ve fóru ještě vyrostla, dozrála a pálivostí se může rovnat se škorpionem. Takže do majdy sem fláknul rovnou 5 kousků.

5x hodně pálivá chilli paprička - Každej si to může naordinovat podle svýho, pět je už hodně pálivý.. :chilli11: :chilli11:
půlka cibule
6-8 stroužků česneku
půlku papriky - sladký
tři lžíce olivovýho oleje
tři lžíce vinnýho octa
lžíce cukru
10x malá sladká keříková rajčata
plechovka konzervovaných rajčat
rajčatový protlak
sůl

Vaření bylo jednoduchý a zábavnější než, když sleduješ prostřeno. Cibuli na extra jemno hodim na pánev, kde už se rozehřál oliváč. Po ní tam hodim taky na jemno nasekanou papriku. Až se tam obě dvě ohřejou, tak přihodim česnek, kterej je čepelí rozdrcenej a potom zlehka nasekanej, líp pustí vůni i chuť. O minutku na to přidam nasekaný chilli. Po několika minutách restování jsem tam hodil tři lžíce vinnýho octa, který si krásně zasyčeli a začli hned mizet. Hned na to přihodit uvařený, oloupaný rajčata, aby šlupky nedělali neplechu. Zjistil sem, že rajčat je málo, tak sem přihodil ještě protlak a jednu plechovku (400g) konzervovaných rajčátek. Lžíci cukru, nějakou tu sůl podle chuti a 20 minut na plotně, aby se to krásně zredukovalo. Nakonec sem to projel tyčákem, kterej to rozmixoval náramně.

Ve finále z toho vzniklo tohle, čehož je zhruba tak 700ml, což je slušná várka. Pálí to jak čert, ale chuť to má výbornou, až mě to samotnýho překvapilo.

Obrázek

Prolistoval sem si fórum dál a našel od Vás skvělý tipy na perfektní lahvičky. Už jsem objednal pětadvacet kousků a až to naporcuju do toho, vytisknu ostrou etiketu, tak je to i perfektní dáreček pro příbuzenstvo.

Dobrou chuť! :firychil: :firy:

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Rajčatová extra pálivka

Příspěvekod matoha » 12 říj 2016 09:49

podobne jednoducho to robím aj ja.jednoducho preto lebo rovnako dávam iba základné korenie ako trochu soli trochu cukru keď mám tak trstinový.cesnaku o trochu menej ako ty a cibule dávam dvojnásobné množstvo ako cesnaku (objemovo) octu trochu viac ako cukru ten som dal 7bylinkový od firmy snico možno ho už dostať aj v čechách je trochu slabší ako klasický a je oveľa chutnejší.vynechávam olej sladkú papriku konzervované paradajky aj pretlak.nedávam ani zázvor ani kokos ani peper ani žiadne ďalšie korenia nikdy som nemal rád sto rôznych chutí v jednom tie najjednoduchšie recepty ma bavia viac a nemusím najprv pol dňa zháňať ingrediencie.jednoducho keď robím paradajkovú tak bude paradajková a bude tam cítiť hlavne paradajku kým nastúpi pal.možno sem tam niečo dohodím keď nájdem doma ale do obchodu kvôli tomu nepôjdem :) a možno časom niečo skúsim pridať napr tmavý lesný med do sladkej ale zatiaľ ma to berie takto jednoducho.paradajkovú robím na kyslo keď robím niečo viac do sladka (ovocné) tak pridávam aj jeden vanilkový cukor.
no a chystám sa keď budem mať čas urobiť teda vyskúšať aj jednu ťažkú koreňovo zeleninovú.nosnú zložku bude tvoriť mrkva petržlen zeler kaleráb a pod. tam možno pridám aj zázvor a celkovo pôjde viac do kysla či sladkokysla a nie do sladka.
neviem prečo mne tie na kyslo chutia viac ako tie do sladka.keď som skúsil napr. banánovú a mal som sladké aj sny :-)
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:


Zpět na „Recepty na domácí chilli omáčky / chilli sauce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti