Merju

Vaše koníčky, krom pěstování chilli :tiphat:
Merju
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 14 zář 2016 21:55
Reputace: 2
Obrázky: 0

Merju

Příspěvekod Merju » 14 zář 2016 22:31

Cauky vsetci :firychil:

Tento rok som sa odhodlal sa zahrat trocha na Micurina a objednal som si od pestovatelov sadenice. Rastlinky su na terase (juzna strana) a docela pekne sa im darilo, az to tam vyzera ako v dzungli :D Sadenice boli velke iba par cm a zasadil som ich rovno do velkych kvetinacov - bhut jolokia (red), habanero neon yellow, habanero red savina a jalapeno early. Potom od semiacka som vypestoval numex twilight and 2x habanero orange. Vsetko som zasadzal az na konci aprila a zopar plodov este len dozrieva.

Aj by som pridal foto ale netusim ako nahrat do galerie obrazok :)

Pred tyzdnom som obral prvu rastlinku habanero orange a uz sa susi :) kedze nemam susicku tak zatial iba tak na papieri, uvidime co z toho bude. Tento vikend idem oberat ostatne rastliny.
Taktiez rozmyslam ci nieco neskusim popestovat cez zimu za oknom, iba tak pre radost, mozno by som rad poskusal aj zastrihavanie a zahustovanie rastliny, kedze doteraz som neskusal ziadne upravy a rastliny potom zaberaju polku terasy a neda sa tam chodit alebo grilovat :D Do buduceho roka urcite chcem vyskusat aj ine odrody, uvidime co mi padne do oka, resp. zachuti z tohtorocnej odrody.

Pekny zvysok dna vsetkym !

:jalapeno:

Merju
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 14 zář 2016 21:55
Reputace: 2
Obrázky: 0

Re: Merju

Příspěvekod Merju » 14 zář 2016 22:53

No tak teda uz som vykoumal co s tymi obrazkami :D

Numex:

34613

Habanero Orange:
34615

Habanero Red:
34616

Jedna umelecka :D v pozadi habanero neon yellow:
34617

Neskor pridam aj Jolokiu a urodu.

Uživatelský avatar
Vasjis
Stálý člen
Příspěvky: 1333
Registrován: 26 úno 2015 08:21
Reputace: 490
Obrázky: 0
Bydliště: České Budějovice

Re: Merju

Příspěvekod Vasjis » 15 zář 2016 07:15

Vitej do komunity chillencu :)

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Merju

Příspěvekod lobo » 15 zář 2016 08:09

Taky tě tu vítám,

Hned z kraje ti pochválím tvoje rostliny a super plody. Je vidět že se u tebe mají dobře a nic jim nechybí.

Co s týče volného místa tak s tím se tu potýkáme všichni jak ti co mají k dispozici jenom balkon tak i ti kteří máme zahrady a pole :-D Prostě na chilli není místa nikdy dost :-D

Pěstování přes zimu vyžaduje mnohem více péče, hlavně dostatek světla což je v zimě někdy problém, když je třeba 14 dní zataženo a chčije nebo sněží. Ale tím tě rozhodně neodrazuji abys to nedělal, naopak jen do toho. Taky patřím k těm co chtějí mít chilli neustále celý rok. Jsem totiž nenžranej :-D Zatím mám ale zkušenost takovou, že i když jsem donutil rostlinu nakvétat v Decembri tak květy nuestále opadávali až do Marca kdy se konečně chytli první plody. Ale je tohodně i o rostlině a o přírode jestli dovolí.
Tak at se ti daří.
:tiphat:

Merju
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 14 zář 2016 21:55
Reputace: 2
Obrázky: 0

Re: Merju

Příspěvekod Merju » 15 zář 2016 12:29

Vdaka vsetkym! :)

Ohladom tej zimy suhlasim, co to som precital a urcite necakam urodu, skor mi ide o to naucit sa upravovat tu rastlinu aby konare boli hustejsie a mat taku istu urodu vramci mensieho miesta. Co mam teraz habanero orange, tak do sirky ma koruna dobry meter a do vysky taktiez :D Dalsi problem s cim sa potykam ze na zaciatku som si poznacil na kvetinace fixkou aky druh je dana rastlinka. Samozrejme dazd mi to zmyl tak som musel patrat co je co a taktiez som zistil ze mi dosli aj ine sadenice ako som objednal :D

Este ohladom miesta rozmyslam ze by som mohol dake kvetinace dat aj na strechu, kedze byvam hned pod strechou a ako jediny z domu tam mam pristup :D a tam je miesta pozehnane :D

Momentalne este riesim co vlastne s urodou a idem troska pokukat dake fajne recepty :D momentalny plan je polovicu urody zavarit, druhu poloviu vysusit. I ked to susenie sa mi moc nepozdava, kedze je to dost nadlho, tak mozno pokukam daku low-budget susicku :)

Nech sa dari :firychil:


Zpět na „Představte se v chilli fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů