Zelené potvory na rostlině

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
GrenyD
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 28 kvě 2016 20:51
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Boskovice

Re: Zelené potvory na rostlině

Příspěvekod GrenyD » 15 čer 2016 06:44

Kendy píše:
GrenyD píše:Dneska jsem je šplíchnul Mospilanem - a výsledek se dostavil hned po prvním stříknutí, tak uvidíme, kolik jich přežije :-)
Nepřežije žádná a mospilan je navíc systémový insekticid. Zůstane hromadu týdnů v listech a působí preventivně. Když ti tam za měsíc přiletí mšice a kousne si, tak je po ní. Když budeš mít trošku štěstí, tak tuhle sezónu máš od mšic pokoj.
Tak to jsou výborné zprávy, i když jsem úplně nechtěl sáhnout po čisté chemii, tak mi ani nic moec nezbylo, když jsem viděl jak jsou už vypasené.

DrKaktus
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 01 srp 2016 20:20
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Zelené potvory na rostlině

Příspěvekod DrKaktus » 01 srp 2016 20:30

Ahoj bohužel i mě napadli čtyři druhy paprik a někde jsem se dočetl že prý pomůže mýdlová voda tak jsem ji aplikoval na dva dny jsem odjel a jak jsem se vrátil tak jsem myslel že mě trefí na všech listech zespodu jsou tak namáčknutí že není vidět ani kousek listů myslíte si že ten Myšpulín pomůže a nevíte kde v Brně by se dal popřípadě sehnat jak budu doma přiložím i foto

Děkuji za odpověď

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Zelené potvory na rostlině

Příspěvekod Kendy » 02 srp 2016 08:09

Mospilan zabere určitě a koupíš ho prakticky kdekoliv.

Já chodím v Brně na Jánskou. Je to nad Maliňákem, kousek nad Centrumem. Malá prodejna semen a zahrádkářských potřeb. Je tam vedle sebe nějaká drogerie a tohle. Je to malé, ale sehnal jsem tam vždycky co jsem potřeboval a ceny mají vcelku rozumné.

Ale Mospilan seženeš i v hoby marketech.

hudobnik
Stálý člen
Příspěvky: 164
Registrován: 10 črc 2016 14:52
Reputace: 35
Obrázky: 0
Bydliště: Brno

Re: Zelené potvory na rostlině

Příspěvekod hudobnik » 02 srp 2016 11:34

V Brne to maju urcite na tej Janskej, vola sa to Flora a vcera som tam nahodou kupoval prave Mospilan, to mensie balenie (dva sacky) mali za 37 Czk. Potom je este vacsie balenie, kde je 5 sackov. Jeden sacok je tak na 9-10 litrov. Cenovo to je naozaj vyhodne.


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů