Letní slunce

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
lemroun
Stálý člen
Příspěvky: 71
Registrován: 02 zář 2015 09:27
Reputace: 1
Obrázky: 0

Letní slunce

Příspěvekod lemroun » 31 črc 2016 11:07

Čaute, nevěděli byste mi někdo prosím poradit, jestli je je to normální nebo si furt nějak nezvykly nebo naopak já něco dělám blbě? :D Teď přes to léto, když praží slunce jako blázen tak ať mají vláhy, kolik chtějí tak vždycky po tom dni jsou listy suchý jak od čaje a dva, někdy i víc, dni trvá než se vzpamatují, takže jsem na slunce rezignoval a mám je v takovým lehčím polostínu... Jedna je Loco, druhá Sangria a třetí Zimbabwe Bird, ale to je malá chudinka, kterou jsem docela brutálně spálil hnojivem, takže ta má na slunce zákaz :D

Uživatelský avatar
Maxim
Stálý člen
Příspěvky: 150
Registrován: 23 zář 2011 23:00
Reputace: 73
Obrázky: 0
Bydliště: España

Re: Letní slunce

Příspěvekod Maxim » 31 črc 2016 13:14

To mas v kvetnikach? Zkus kvetniky zastinit a sleduj teplotu ve stinu primo u zeme, snazil bych se udrzovat teplotu do 30st.
O

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Letní slunce

Příspěvekod Kendy » 31 črc 2016 14:44

Vážně trvá tak dlouho, než se vzpamatují?

Je běžné, že po horkém dni vypadají "vyschle". Je to tím, že odpaří víc vody, než stíhají doplňovat ze substrátu. Ale během pár hodin (nejpozději do rána) by se měly vzpamatovat. není to o tom, že mají málo vody. V substrátu ji může být dost. Jenom nestíhají doplňovat. je to běžné.

Zkus kytky kontrolovat po ránu. I když budou navečer vypadat špatně, tak když je zkontroluješ ráno, mely by výt v pořádku.

Celé to může zhoršovat spousta věcí. Třeba když ti slunce svítí přímo na květináče. Když nejsou dost velké, tak se substrát začne přehřívat a kytka dostane teplotní šok.

lemroun
Stálý člen
Příspěvky: 71
Registrován: 02 zář 2015 09:27
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Letní slunce

Příspěvekod lemroun » 31 črc 2016 15:30

No právě ony po tom zpražení ráno vypadají jenom o něco líp, prostě se nevzpamatují, takže je musím odstavit do stínu a pak zas můžou na slunko, jinak by asi chcíply úplně nebo měly minimálně furt svěšený listy. Květináče bych řekl, že jsou velký dost, na litry nevim, ale na výšku mají zhruba 20 a horní průměr cca 25 čísel no...

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Letní slunce

Příspěvekod Kendy » 31 črc 2016 20:15

Někde jsem četl, že rostliny potřebují dostatek fosforu a draslíku pro lepší odolnost vůči teplotním šokům. Zkus dát nějaké hnojivo na květ a plod.

lemroun
Stálý člen
Příspěvky: 71
Registrován: 02 zář 2015 09:27
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Letní slunce

Příspěvekod lemroun » 01 srp 2016 17:23

Leju na ně chilli focus v dáce pro květ a plod :D Mám teda přidat a nebo zkusit jiný hnojivo?

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Letní slunce

Příspěvekod Kendy » 02 srp 2016 08:31

Vážně nevím. Zkus tekuté slepičince. Ale nejsem si moc jistý, jestli to pomůže.


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů