Chilli - pikantní jídla a "jaterní" dieta?

Využití chilli papriček v lékařství, chilli mast aj.
Uživatelský avatar
Lucifer
Stálý člen
Příspěvky: 112
Registrován: 24 kvě 2015 11:54
Reputace: 44
Obrázky: 0
Bydliště: Peklo
Kontaktovat uživatele:

Chilli - pikantní jídla a "jaterní" dieta?

Příspěvekod Lucifer » 20 črc 2016 20:33

Mam nejake zdravotni trapeni, a jsem z toho uz celkem nestastny - tahne se to uz prilis dlouho... V zkratce abych prilis nefnukal - pred rokem problemy s kolenem, nakonec to skoncilo operaci. Ortopedi si nevedeli rady, stav i po operaci spatny, nakonec zjistena lymska borelioza. No, a v ramci lecby 3 mesice antibiotika, do toho dalsi i komplikace - zanet mocovych cest opakovane takze dalsi 2 druhy antibiotik, vysledky po 3 mesicich lecby = borelie porad v organizmu a porad aktivni - zmena na zase jine antibiotika... Proste pres 4 mesice cpani se temihle dobrotami, a jako nasledek velmi spatne jaterni testy.

Takze kvuli jatrum dle vseho ponicenym vsemi temi atb. (4 ruzne druhy, 4 mesice porad neco, i ruzne soucasne) mam narizenou jaterni dietu. Je to hrozne omezujici, nemuzu jist asi tak 90% veci (a 100% veci ktere mam rad) - primarne "ne tuky", ale k tomu i "ne lusteniny" - "ne cibule, cesnek" a ---- "ne ostre a korenenen jidla".

- takze dotaz je v rovine jestli treba nekdo nema zkusenosti nebo nevi o tom neco vic - me to prijde fakt az prehnane a nechapu zrovna souvislost treba u tech lustenin, cibule nebo pikantnich jidel - jestli to neni v rovine "zakazeme pro jistotu radeji vsechno...". Chapu ze ma smysl "tuky ne", i to hodne omezuje, ale pokud nesmim i to ostatni, tak ten zbytek "co smim" je fakt nuzny.... :( Kdybych si to malo co smim mohl aspon priostrit, bylo by to aspon malinko veselejsi, ale nerad bych aby byly pristi vysledky jeste horsi... (atb ted zadne neberu, nesmim brat)

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Chilli - pikantní jídla a "jaterní" dieta?

Příspěvekod Kendy » 20 črc 2016 21:18

Mě to docela zaujalo, tak jsem trošku bádal.

Třeba tady Mudr.Maňásková má trošku jiný názor:

http://medicinman.cz/?p=metody/dieta-jaterni

Je to takové bodové, ale tvrdí dost něco podobného jako ty. Že se často zakazuje úplně zbytečně. Někde uprostřed je dlouhý seznam věcí a koření, které je možné podávat a dokonce jsou prospěšné.

U chilli tam má napsané "Zpočátku vynechat".. Což nezní úplně katastroficky.

Hledal jsem i jinde. Třeba tady http://www.wikiskripta.eu/index.php/Die ... %9Bn%C3%AD mají na dietu taky jiný názor, ale o chilli nic nepíšou.

Zkus tu doktorku z prvního odkazu sehnat a konzultovat přímo u ní.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Chilli - pikantní jídla a "jaterní" dieta?

Příspěvekod Kendy » 20 črc 2016 21:35


Uživatelský avatar
franco
Stálý člen
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2016 14:14
Reputace: 134
Obrázky: 0
Bydliště: Villa Fudemus

Re: Chilli - pikantní jídla a "jaterní" dieta?

Příspěvekod franco » 20 črc 2016 22:27

Lucifer píše:Mam nejake zdravotni trapeni, a jsem z toho uz celkem nestastny - tahne se to uz prilis dlouho... V zkratce abych prilis nefnukal - pred rokem problemy s kolenem, nakonec to skoncilo operaci...
Škoda že si sa skôr nepopozeral po alternatívnej liečbe, nakoľko antibiotikami boreliozu nevyliečiš.
http://www.badatel.net/lymska-borelioza ... -priznaky/
Naposledy upravil 1 dne Holu; celkem upraveno 20x.
Důvod: Zkrácena citace

Holu
Moderátor
Příspěvky: 1224
Registrován: 02 led 2015 15:59
Reputace: 1027
Obrázky: 0

Re: Chilli - pikantní jídla a "jaterní" dieta?

Příspěvekod Holu » 20 črc 2016 23:13

Já jsem taky prodělal boreliozu, ale to ještě bylo v době, kdy jsem nebyl tolik do chilli a byl jsem dítě a fakt si nedovolím ani radit.

Viděl bych to na konzultaci s lékařem. Tady ti já osobně, i když bych rád a mám s tou nemocí zkušenost, nepomůžu. :(

Přeji brzké uzdravení!

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Chilli - pikantní jídla a "jaterní" dieta?

Příspěvekod matoha » 20 črc 2016 23:21

videl by som to na konzultáciu s viacerými od seba nezávislími lekármi..
držím palce nech si čím skôr fit.pečeň vie byť sviňa
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
Lucifer
Stálý člen
Příspěvky: 112
Registrován: 24 kvě 2015 11:54
Reputace: 44
Obrázky: 0
Bydliště: Peklo
Kontaktovat uživatele:

Re: Chilli - pikantní jídla a "jaterní" dieta?

Příspěvekod Lucifer » 21 črc 2016 18:20

Chlapi diky vsem za podporu, rady, odkazy - prostuduju. Bohuzel dle vseho jde o nejakou hodne starou infekci o ktere jsem ani nevedel (10+ let) a ktera uz stihla napachat relativne dost skod. No, a ted abych se nenudil, tak jeste ty jatra k tomu... :(


Zpět na „Chilli papričky v lékařství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host