Test omáček od Loba + překvapení

Vlastní videa s chilli
Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Test omáček od Loba + překvapení

Příspěvekod matoha » 18 črc 2016 10:19

v pohode ja sa neurážam na hlúposti :-) takúto naga/bhut jolokiu kúpenú v metre (u vás makro) som jedol aj ja ale ta ne celú naraz :-) a samozrejme som z nej predtým vybral semienka.takisto som z nej robil paradajkovú omáčku spolu s habanerom a rawitom a tiež som to chutnal lyžičkou ale tiež nie toľko naraz a hlavne: stále to niečím zajem.je to sila lebo na 4 papričky som dal 2 stredne veľké paradajky.
a na prázdny žalúdok to musí byť riadna šupa a nečudujem sa že to má problém stráviť.je to extrém
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3021
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Test omáček od Loba + překvapení

Příspěvekod OMO » 18 črc 2016 11:33

matoha píše:tak takto to skúšať nikdy nebudem.podľa mňa je to zbytočne prehnané načo to takto hrotiť
co bys chtěl od pacientů :jalapeno:

lobo píše: OMO kamarade, prosim Smakulada to ne smakulada = shit.
Okay já to nemyslel zle, to slovo zprznil až vědátor Vaněk, do té doby to bylo pozitivní :thumbup: tě pic.
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Test omáček od Loba + překvapení

Příspěvekod Erben61 » 18 črc 2016 11:45

RE: JurassicChilli

Hmm.... len čo urobím s tými Trinidad Moruga Scorpiónmi ktoré mi začínajú kvitnúť. To bude musieť hooooooodne rajčiat položiť svoj život za to, aby v omáčke zriedili tú ich pálivosť.

:thumbup: Naprostej souhlas a jsem na tom stejně. A přátelé, nebude to vůbec laciná záležitost, nakoupit všechny ty zeleninky, zázvory, česneky abych v nich ty svoje vymazlenky smysluplně utopil. To nemluvím o čokoškách a medu s kterými jsem už taky experimentoval. Dokonce jsem si kvůli chilli koupil i sušičku na ovoce a digitální váhu. Takže jak píše Lobo závislost jak prase a nemusím zrovna ty milionovky polykat jak lentilky. Jak říkal můj šéfkuchař když jsem byl před 40 lety v učení a kterej byl jak televizní kuchařská hvězda Polreich. Resp. Polreich není první takovýhle kousek,přisprostlý vtipálek. Říkával : Kluci pitomý, blbý můžete bejt, ale musíte si umět poradit. Toho se držím celej život a právě se mi líbí jak kolega JurassicChilli přemýšlí, radši vykoupí Lidl od rajčat, jako to robí naši vietnamští spoluobčané,než aby nechal Morugy vyhnít. Howg :gday:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Test omáček od Loba + překvapení

Příspěvekod matoha » 18 črc 2016 12:19

veď moruga sa dá usušiť a pomlieť.dá sa zmiešať s niečím miernym a bude z toho menšia pálivosť.
alebo čerstvú dať na dajme tomu 8 častí a pridať po kúsku do zaváraných uhoriek kto ich chce mať veľmi pálivé.
rozmýšľam že ju na rok tiež skúsim pestovať (len neviem kam ju zmestím) ale plodí vraj menej tak ešte neviem či neskúsim radšej carolinku.tá má aj názov dakuštičko jemnejší a prijateľnejší ako moruga.
využitie sa dá stále nájsť a keby aj tak niečo zvýšilo tak sa s tým dá napríklad svokre potrieť protéza :-D
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
franco
Stálý člen
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2016 14:14
Reputace: 134
Obrázky: 0
Bydliště: Villa Fudemus

Re: Test omáček od Loba + překvapení

Příspěvekod franco » 18 črc 2016 12:21

JurassicChilli píše:Ja obdivujem ľudí ktorí niečo takéto dokážu, ale tiež asi pre istotu navždy ostanem na tej nejakej svojej pomyselnej hranici znesiteľnej pálivosti. Obzvlášť po tom, čo som si nedávno chlipol neočakávane silnej Bring the Pain omáčky. Podobné kŕče žalúdka ktoré som vtedy mal už moc netúžim znovu zažiť.
Hmm.... len čo urobím s tými Trinidad Moruga Scorpiónmi ktoré mi začínajú kvitnúť. To bude musieť hooooooodne rajčiat položiť svoj život za to, aby v omáčke zriedili tú ich pálivosť. :veryhot: :lol:
Ak chceš takú akurát pikantnú omáčku, rátaj na jednu zrelú morugu 1kg rajčín, ak silnejšiu, veselo pridávaj papričky:-)

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Test omáček od Loba + překvapení

Příspěvekod matoha » 18 črc 2016 12:32

keď už sme pri omáčkach dočítal som sa tu aj inde o klasike s paradajkami potom o ovocných ananás marhuľa broskyňa jahoda a slivky (švestky) niekto skúšal?
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
satana
Stálý člen
Příspěvky: 211
Registrován: 28 srp 2013 19:12
Reputace: 89
Obrázky: 0
Bydliště: Vodňany

Re: Test omáček od Loba + překvapení

Příspěvekod satana » 18 črc 2016 12:50

matoha píše:keď už sme pri omáčkach dočítal som sa tu aj inde o klasike s paradajkami potom o ovocných ananás marhuľa broskyňa jahoda a slivky (švestky) niekto skúšal?
Já dělal hruškovou a švestkovou a paráda!! :angry1:

Uživatelský avatar
Vasjis
Stálý člen
Příspěvky: 1333
Registrován: 26 úno 2015 08:21
Reputace: 490
Obrázky: 0
Bydliště: České Budějovice

Re: Test omáček od Loba + překvapení

Příspěvekod Vasjis » 18 črc 2016 20:15

Všechny omačky jslu tu k recepty treba ted jesm videl hokajdo a mango v peny za dobry penize ;)


Zpět na „Vaše videa s chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti