extrémně pálivá jídla v restauracích

Povídání o chilli papričkách
Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: extrémně pálivá jídla v restauracích

Příspěvekod matoha » 11 črc 2016 17:33

ok.takže polovica red habanera alebo jedno malé bude na mierne pikantntných 10 litrov gulášu stačiť.diky
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: extrémně pálivá jídla v restauracích

Příspěvekod Kendy » 11 črc 2016 18:28

Podle mě ano. Bude to v tom trošku cítit a určitě bude pár lidí brblat, že je to moc ostré. Ti ostatní si to můžou nakopnout sušeným až na talíři.

I když to haba bych možná dal celé.

Baron z Žop
Stálý člen
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 srp 2012 18:40
Reputace: 3313
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: extrémně pálivá jídla v restauracích

Příspěvekod Baron z Žop » 12 črc 2016 21:57

Vynikající je Tandoor Indická restaurace v Prachaticích kousek od místního pivovárku. Byli jsme tam s mladým pracovně a chtěli pojíst,ale byli jsme odkázání že se tam musí odjednávat, chvilku sem brblal co to je za bordel,nicméně se o pár dní dostavil s hladem jak vlčák a brzo pochopil jak že to tam funguje. Obsazený každý stolík, obsluha rychlá a chlapík se každýho zeptá jak to chce ostrý, mladý povídá jen mírně a já říkám- nasyp to tam ať si řádně užiju a fakt se kluci Indický v kuchyni snažili, oba dva jsme funěli,byli orošení,ale vše snědený :veryhot: i ten jejich desert který byl až nechutně sladký... Při placení sem chtěl poděkovat kuchaři a došel takový čičmunda malý který se klaněl že sem to snědl. Přes obsluhu sem mu poděkoval a ptal se co si dá se mnou na revanš,bylo mi řečeno že tvrdý nepijí a jestli může tak malý pivko, sem mu jich pár velkých objednal a bylo.Při odchodu mi číšník donesl pár papriček který si kuchtíci vozí z nějaký jejich tramtárie, takže sem zvědavý jak se na nich projeví Žopský vzduch a zatím se holkám daří.
Zhruba po dvou měsících sem listoval nějakým časákem a narazil na článek o oné restauraci a kritiku na něj psal Pavel Maurer a vyhlásil ji nejlepší Indickou restaurací v Čr. Tož tak.

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: extrémně pálivá jídla v restauracích

Příspěvekod BlueShark » 13 črc 2016 07:13

A jsou to klasické thajky? Ty papričky?

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: extrémně pálivá jídla v restauracích

Příspěvekod Erben61 » 13 črc 2016 07:36

Kdysi jsem vařil v jedné restauraci v Budějicích a tam jsme používali hodně koření. Tuším, že to šéf kupoval zde:
http://todoespecias.com/mezclas/643-tan ... asala.html. Třeba se to někomu šikne, je to zajímavý čtení.
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
satana
Stálý člen
Příspěvky: 211
Registrován: 28 srp 2013 19:12
Reputace: 89
Obrázky: 0
Bydliště: Vodňany

Re: extrémně pálivá jídla v restauracích

Příspěvekod satana » 13 črc 2016 14:54

Baron z Žop píše:Vynikající je Tandoor Indická restaurace v Prachaticích kousek od místního pivovárku. Byli jsme tam s mladým pracovně a chtěli pojíst,ale byli jsme odkázání že se tam musí odjednávat, chvilku sem brblal co to je za bordel,nicméně se o pár dní dostavil s hladem jak vlčák a brzo pochopil jak že to tam funguje. Obsazený každý stolík, obsluha rychlá a chlapík se každýho zeptá jak to chce ostrý, mladý povídá jen mírně a já říkám- nasyp to tam ať si řádně užiju a fakt se kluci Indický v kuchyni snažili, oba dva jsme funěli,byli orošení,ale vše snědený :veryhot: i ten jejich desert který byl až nechutně sladký... Při placení sem chtěl poděkovat kuchaři a došel takový čičmunda malý který se klaněl že sem to snědl. Přes obsluhu sem mu poděkoval a ptal se co si dá se mnou na revanš,bylo mi řečeno že tvrdý nepijí a jestli může tak malý pivko, sem mu jich pár velkých objednal a bylo.Při odchodu mi číšník donesl pár papriček který si kuchtíci vozí z nějaký jejich tramtárie, takže sem zvědavý jak se na nich projeví Žopský vzduch a zatím se holkám daří.
Zhruba po dvou měsících sem listoval nějakým časákem a narazil na článek o oné restauraci a kritiku na něj psal Pavel Maurer a vyhlásil ji nejlepší Indickou restaurací v Čr. Tož tak.
Taky tam občas zajdu. Ale kvůli menší kapacitě restaurace, si bereme jídlo sebou... Chodím tam na Vindaloo a paráda.


Zpět na „Pokec o chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů