Opadavani kvetu

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
kirty
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 29 čer 2016 08:18
Reputace: 0
Obrázky: 0

Opadavani kvetu

Příspěvekod kirty » 29 čer 2016 08:48

Ahoj, pestuji jiz Xtym rokem papricky, a tento rok mam na balkone tyto tri odrudy

Bolivian Rainbow
Chinese Multi-Color
Brown Bhutlah

zatimco prvni dve odrudy krasne kvetou, maji na sobe desitky papricek, Brown Bhutlah za stejnych podminek zacala shazovat veskere kvety a ma na sobe pouze jednu jedinou papriku. Papriky byly predpestovany cca od pulky unora. Prvni kvety jsem samozrejme utrhnul . Kytka jinak vypada zdrave I kdyz by mohla byt urcite vetsi (ma neco okolo 80ti cislel). Zkusil jsem omezit zalivku, ktera nebyla nijak dramaticka, ale zacaly povadat listy, ktere se po zaliti vzdy opet narovnaji. Zkusil jsem kytku presunout na jine misto s vetsim slunecnim svitem a to melo za nasledek opadnuti I zbyvajicich kvetu. Ted uz je kytka cela bez kvetu jen s tou jednou paprikou, ale dalsi kvety (jeste nerozkvetle) se na kytce tvori. Hnojil jsem doposud hnojivem AGRO NATURA Org. hnojivo pro plodovou zeleninu, ale cca jednou za dva az tri tydny a substrat jsem pouzil Substrát Agro Floria na rajčata a papriky. dnes si zajdu pro chilli focus.

Muzete mi prosim poradit, kde by mohla byt chyba, nebo je to jen citlivosti papriky na velke teploty poslednich dnech a take tim, ze na balkon parkrat zaprselo a kytky mohli byt docasne prelite (I kdyz po destich ktere sly na balkon a do kvetinacu, jsem pak uz nezaleval 3 dny a papriky zalil az po povadnuti listu) jinak balkon je na stinne strane a prime slunce ma jen par hodin denne cca od 4 hodin vubec.

Dekuji za odpoved

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Opadavani kvetu

Příspěvekod Kendy » 29 čer 2016 09:07

Může to být přelitím, vysokou vzdušnou vlhkostí i příliš velkým horkem. Ale zase až tak horko nebylo.

Kontroluj víc vlkost. To, že má odpoledne/navečer kytka svěšené listy automaticky neznamená, že má málo vody. Kontroluj je ráno, připadně zkus substrát prohrábnout a tak zjistit, jak moc je vlhký.

Pomáhá hnojivo, které má v NPK rozdělení vysoký podíl forsforu a draslíku.

To co používáš má NPK 9-1-4. Vysoký podíl dusíku. Jen to hnojivo na růst.

Chilli focus má 3-1-4,4

Dobré hnojivo na květ a plod jsou Hoštické tekuté slepičince s NPK NPK 5-10-5.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3561
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3781
Obrázky: 0

Re: Opadavani kvetu

Příspěvekod MartinS » 29 čer 2016 10:23

Z toho si nic nedelej, me JPGS drzi jeden plod a ostatni taky padaji. Ty superpalivky jsou proste obcas vetsi slecinky.
Ostatni mene palive se rozjely celkem paradne.
Stejna situace ale asi trochu horsi byla loni, vinou temer mesicnich veder vsechny kvety na superpalivkach padaly.
Nepomahalo nic, od hnojiv po ruzne stineni....
Kytka pozna az bude dost velka a silna a zacne drzet plody, uvidis. Pokud nebude pocasi tak naprd jako loni, tak nebudes muset nechavat dozrat doma.


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů