Černé vajíčka na vršku paprik

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Černé vajíčka na vršku paprik

Příspěvekod Kendy » 13 čer 2016 13:38

JurassicChilli píše:
Kendy píše:Což o to.. Koupě Mospilanu je to nejednodušší. Ono z toho nejmenšího balení jde udělat cca 20 litrů roztoku proti mšicím. Vzhledem k tomu, že na 20 kytek potřebuješ tak necelý litr, tak fakt poměrně dlouhou dobu další kupovat nemusíš.
V akom skupenstve predávajú Mospilan? Prášok, alebo tekutinu? Práškové postreky nemám moc rád. Dosť zle sa dávkujú. Predpokladám, že neriediš celých 20 litrov naraz. To by asi časom stratilo účinnosť, že?
Můžeš koupit oboje. Mospilan dokonce vyrábí několik výrobců.

Nejjednodušší je koupit rozprašovač a vevnitř máš malý sáček Mospilanu určený přímo pro tu nádobu. Vysypeš sáček dovnitř, doleješ vodou, zavřeš, zatřepeš a máš připravený půl litr-litr (z hlavy už nevím) postřiku. Po použití ti zůstane ten rozprašovač a můžeš ho použít na něco jiného.

Když jsem ho byl loni koupit, tak měly jenom to malé práškové balení. Myslím 2x1.8g. Každý sáček je na 10 litrů.

Vzal jsem to a doma dost dumal, jak to navážit (což je problém při tak nízké váze), nebo jinak odměřit.

Poprvé jsem kvalifikovaně odhadl, kolik je polovina sáčku, namíchal z toho 5 litrů postřiku, použil litr a zbytek vylil. Nic moc ekologické.

V neděli jsme našel mšice na kytce, povedlo se mi najít to staré balení a tentokrát už to šlo líp. Toho půl sáčku jsem kvalifikovaně rozdělil na 5 dílů, jeden dílek nasypal do litrové konvice, dolil vodou a použil k postřiku. Zbývající 4 díly zase schoval.

Teď jenom doufám, že do příštího roku udržím myšlenku, že mám dělit už jenom na 4 díly.

duficek.p
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 02 úno 2016 20:08
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Černé vajíčka na vršku paprik

Příspěvekod duficek.p » 13 čer 2016 15:07

Děkuji moc za rady... Něco vymyslím..

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Černé vajíčka na vršku paprik

Příspěvekod JurassicChilli » 13 čer 2016 15:27

Kendy píše:Toho půl sáčku jsem kvalifikovaně rozdělil na 5 dílů, jeden dílek nasypal do litrové konvice, dolil vodou a použil k postřiku. Zbývající 4 díly zase schoval.

Teď jenom doufám, že do příštího roku udržím myšlenku, že mám dělit už jenom na 4 díly.
Tak toto mi presne pripomenulo môj boj s práškovými postrekmi. :thumbup: Jak ja som to rozdelovanie vždycky neznášal! Keď som mal nejaký práškový prípravok ktorý bol dajme tomu na tri dávky, tak som si prášok zhrnul do tenkej čiary ako kokainista :-) a rozdelil na tri časti. Tiež bolo potom problém si zapamätať a po niekoľkých mesiacoch si spomenúť, či mi ostala už iba jedna dávka, alebo sú tam ešte dve. Teraz sa snažím chémiu už celkovo obmedzovať, ale keď nie je inej cesty a musím nejakú použiť, tak dávam prednosť tekutým prípravkom. Tie sa pomocou pribalenej odmerky dávkujú celkom bezproblémovo. Keby sa mi niekde podarilo zohnať tekutý Mospilan, tak si ho kúpim pre prípad, že náhodou nezaberie tabak.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Černé vajíčka na vršku paprik

Příspěvekod Kendy » 13 čer 2016 15:31

[quote="JurassicChilli tak som si prášok zhrnul do tenkej čiary ako kokainista :-) a rozdelil na tri časti. [/quote]

To je postup, který docela funguje . Až na to zapamatování, kolik si toho v tom sáčku vlastně nechal (jak píšeš).


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Antonín, Mikymoto a 25 hostů