Ven?

Ptejte se vše kolem semen a sazenic

Ven?

Jiz mam rostliny venku
24
38%
Pujdou ven v nejblizsich dnech
15
23%
Jeste pockam, min. do "zmrzlych"
25
39%
 
Celkem hlasů: 64

yavoRoot
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 06 čer 2016 09:47
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Ven?

Příspěvekod yavoRoot » 06 čer 2016 10:35

Zdravím, mám dotaz ...Rostlinky už mám přes měsíc venku (na balkoně na západní stranu) a pořád si ne a ne na slunce zvyknout. Mám je zakryté bílou netkanou textilií a ve chvíli, kdy přijde přímě slunce - okolo jedné hodiny - začínají vadnout a kroutit se listy. Máte někdo podobnou zkušenost? Případně, co s tím... Zatím to řeším tak, že přidávám vrstvy netkané textilie, aby nevadly. Někdy se listy spálí tak, že uschnou uplně.
Rostliny jsem předpěstovával pod umělým světlem http://www.seminka-chilli.cz/zarivkove- ... 82564.html. Mám tušení, že vítr vane odtut.

Uživatelský avatar
Vasjis
Stálý člen
Příspěvky: 1333
Registrován: 26 úno 2015 08:21
Reputace: 490
Obrázky: 0
Bydliště: České Budějovice

Re: Ven?

Příspěvekod Vasjis » 06 čer 2016 10:44

yavoRoot píše:Zdravím, mám dotaz ...Rostlinky už mám přes měsíc venku (na balkoně na západní stranu) a pořád si ne a ne na slunce zvyknout. Mám je zakryté bílou netkanou textilií a ve chvíli, kdy přijde přímě slunce - okolo jedné hodiny - začínají vadnout a kroutit se listy. Máte někdo podobnou zkušenost? Případně, co s tím... Zatím to řeším tak, že přidávám vrstvy netkané textilie, aby nevadly. Někdy se listy spálí tak, že uschnou uplně.
Rostliny jsem předpěstovával pod umělým světlem http://www.seminka-chilli.cz/zarivkove- ... 82564.html. Mám tušení, že vítr vane odtut.
To už by měli bejt zvyklé a zalité je máš dost ?

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Ven?

Příspěvekod Kendy » 06 čer 2016 10:46

Jestli ti jenom vadnou, tak to je vcelku normální. Je běžné, že navečer mají svěšené listy. Do rána se z toho seberou.

Pokud se ti už listy spálily, tak další by se pálit neměly. Pokud kytka přežije šok z ultrafialového záření, tak už listy ochrání.

Asi bych je moc nezakrýval. Rozhodně ne na celý den. Zkus jednu dvě odkrýt. Případně, jestli máš tu možnost, je dej někam, kde nebudou na plném slunci celý den.

yavoRoot
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 06 čer 2016 09:47
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Ven?

Příspěvekod yavoRoot » 06 čer 2016 11:02

Některé jen vadnou, některé (včera dvě) to odnesly víc. Na pár listech je vidět, že už se nevzchopí. Bohužel přes týden nemám čas to hlídat, ale zkusím je dát blíž k matnému sklu zábradlí, aby na ně nešlo to přímé světlo. Minulý týden, jak bylo střídavě deštivo a slunečno, tak byly rostlinky v pohodě odkryté.

Uživatelský avatar
Zrzek
Stálý člen
Příspěvky: 1041
Registrován: 19 říj 2014 22:11
Reputace: 821
Obrázky: 0
Bydliště: Přerov 212m.n.m

Re: Ven?

Příspěvekod Zrzek » 06 čer 2016 16:05

Mě na přímém slunci mi vadnou deně, jakmile se dostanou do stínu tak se během chvilky vzchopí. Neřeším to

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Ven?

Příspěvekod Tea Racer » 06 čer 2016 16:38

Ideální je, mít mezi tím nejaké šprcle, jako na balkónech jsou, nebo proste rozesadit tak, aby si vzájemně stinily ry rostliny. (pokud to jde). Pochopitelně částečně.

Soaker
Stálý člen
Příspěvky: 207
Registrován: 16 pro 2014 19:00
Reputace: 7
Obrázky: 0
Bydliště: Zvolen, Slovensko

Re: Ven?

Příspěvekod Soaker » 06 čer 2016 19:37

istotne to mas malo zaliate, alebo preschnuty substrat, ktory nedrzi vlhkost, nie su velke horucavy. ja som mal minuly rok cely den na priamom slnku a cez horucavy len mierna zvesili listky. skus zvlhcit zem rozprasovacom az ti zacne vytekat z misky a potom pravidelne zalievat az vidis, ze maju zvesene listky i vecer.

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Ven?

Příspěvekod JurassicChilli » 06 čer 2016 20:19

Papriky si zvykajú na slnko zvyčajne tak zo 10 dní. Ak ich máš von už vyše mesiaca a nie sú zvyknuté, tak niečo nie je v poriadku. Možno robíš chybu v tom, že pridávaš ďalšie vrstvy textílie. Takto si rastliny na slnko nezvyknú asi nikdy. Častejšie ich odkrývaj hlavne v dňoch, keď bude obloha zatiahnutá. To, že trochu na slnku vädnú nie je žiadna závada. Je to bežná reakcia rastliny, ktorá odparí viac vody ako stihne nasať zo substrátu. Keď budeš primerane zalievať, tak po západe slnka sa rastliny opäť zregenerujú.


Zpět na „Otázky ohledně setí a sazenic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů