Předčasné kvetení

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Předčasné kvetení

Příspěvekod Kendy » 01 kvě 2016 17:48

Světla je už dost. Nejenom, že je můžeš dát za okno, ale za 14 dní jsou Zmrzlí. Po nich bych dal kytky už určitě ven. Já jsem dával první várku do finálních květináčů a napořád ven už včera.

Vážně. Ta Narva je sice dobrá, ale slunce nic nenahradí. Dej je na přirozené světlo a ty hodně prorostlé kořeny přesaď.

jarda
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 08 bře 2016 23:05
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Předčasné kvetení

Příspěvekod jarda » 03 kvě 2016 20:29

Čau Kendy, hlínu mám objednanou, perlit, truhlíky.. No řeknu ti, vyšly mě ty papriky už na pěknej peníz. :) Hele, co s tou hlínou potom? Neni to škoda likvidovat? Zase pokud se mi do toho dá nějaká plíseň a zničí mi to příští rok úrodu, tak to taky nebude příjemný. Jak to zakonzervovat? A vůbec, bude to mít pořád dostatek živin, nebude to už "vybydlený"? Díky, Jarda

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Předčasné kvetení

Příspěvekod Kendy » 03 kvě 2016 20:46

Píšu o tom ve svém vlákně.

http://www.chilli-forum.cz/venkovni-gal ... 71-48.html

Loni jsem si použitý substrát s perlitem schoval. V igelitových pytlech, skladované venku. Chtěl jsem, aby promrzl. Nějak moc poslední zimu sice nemrzlo, ale myslím, že zmrznout párkrát stihl.

Letos do něj přidávám granulovaný koňský hnůj. Možná by bylo lepší ho přidávat už na podzim, ale nenapadlo mě to. V každém případě granulovaný koňský hnůj už nemusí fermentovat. dá se používat i přímo, nemusíš s ním předhnojovat už na podzim.

Podle toho, co jsem četl je kilo toho substrátu to stejné, jako pořádné kolečko čerstvého hnoje. Mám toho 8 kilo ;-)

Přidával jsem do substrátu pro finální nádoby podle návodu.

Zatím ještě zkušenost nemám, ale opravdu předpokládám, že to bude v pořádku. Ve skleníku taky nikdo nemění hlínu každý rok. Je potřeba tam vrátit, co jsi si vzal. To zařídí ten koňský hnůj.

Mimochodem.. Ten granulát je údajně vyráběný čistě z koňského hnoje. Je jenom přehřátý (aby se zničily semínka rostlin a zárodky chorob), dehydrovaný a stlačený. Když k tomu čichneš, tak jsi v tu chvíli ve stáji :-)

Metter
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 23 dub 2016 18:00
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Předčasné kvetení

Příspěvekod Metter » 10 kvě 2016 16:59

Poslechl jsem rady zkušenějších a chillákům se daří. Akorát teď při přesazování jsem zjistil, že jedna Bolivijka má ze spodu listů zvláštní útvary.. Jde o intumescenci, nebo je to něco horšího?
30327
30326

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Předčasné kvetení

Příspěvekod Kendy » 10 kvě 2016 17:16

Dokážeš to setřít prstem? Jestli ne, tak to bude nejspíš z přelití.

Metter
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 23 dub 2016 18:00
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Předčasné kvetení

Příspěvekod Metter » 10 kvě 2016 17:54

Při lehkém přejetí prstem se nic neděje. Když přitlačim, abych to setřel, tak už drtim i list.. Takže asi přelití. Čekal jsem, že kytka musí stát ve vodě, aby se tohle stalo. Tady byl substrát jenom vlhký (zrovna přesazuju), a naopak většinou spíš zapomínám zalívat :dunno:

Metter
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 23 dub 2016 18:00
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Předčasné kvetení

Příspěvekod Metter » 10 kvě 2016 18:10

Ještě jeden poznatek, právě jsem se dostal k rajčeti. Má kraje listů mírně zkroucené směrem nahoru a na žilnatině podobné puchýřky. 100% jsem ho nepřelíval, naopak vodu dostalo až když listy visely dolů. Nemůže to být spíš nějaká choroba?

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Předčasné kvetení

Příspěvekod Kendy » 10 kvě 2016 18:18

Hm.. Zkroucené listy mohou být i důsledkem přehnojení.


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů