potřebuji poradit začínam

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: potřebuji poradit začínam

Příspěvekod Kendy » 02 kvě 2016 17:53

No.. opravdu je dost pozdě. Začíná se zpravidla ke konci února, s něčím i dřív.

Pokud chceš opravdu začít od semínka, tak bys možná stihl ještě nějaká jalapena. Ty se dají sklízet a jíst ještě zelené a dozrávají rychle. hledej takové odrůdy, které mají rychlé dozrávání.

Něco takového.
http://www.seminka-chilli.cz/jalapeno-early-13.html

Možná bys stihnul i jiné odrůdy, ale doporučil bych ta jala.

Nebo se vykašli na semínka a poptej se tady, jestli by ti někdo nepřenechal nějakou už hotovou přísadu. Případně se poptej na semínka-chilli.cz

Na stránkách mají reklamu, že prodávají/budou prodávat už hotové sazenice.

http://www.seminka-chilli.cz/sazenice-chilli/

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5414
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9082
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: potřebuji poradit začínam

Příspěvekod Tea Racer » 02 kvě 2016 20:58

Pokud se ti líbí menší, tak zkus black olive, me zraje pred očima a pestuji jednu doma a druhou venku a podzim zima doma také, není problém vůbec.

Tona97
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 25 črc 2015 07:20
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: potřebuji poradit začínam

Příspěvekod Tona97 » 04 kvě 2016 19:52

Tak posílám po nějaké chvíli další foto, chtěl bych se zeptat jak je možné že ikdyž mám vše na stejném okně tak některé papričky mám dvakrát větší, je možné že je to jen odrůdou? nebo proč se tak jen tyhle táhnou nahoru jen tyto? (jsou to na fotce ty vpravo na parapetu)
Co nejdřív asi je chci už přesadit :)
Nějaké rady?

30172

30171


Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: potřebuji poradit začínam

Příspěvekod Kendy » 05 kvě 2016 09:00

Každá rostlina má svoji hlavu. I když budeš mít semínka z jedné papriky, vyseješ a budeš se o ně starat stejně, tak pravděpodobně budou vypadat různě.

nic si z toho nedělej. A navíc popravdě ono se to postupně (jak budou růst) dost srovnává.

tombraider
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 11 čer 2016 09:58
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: potřebuji poradit začínam

Příspěvekod tombraider » 11 čer 2016 10:22

zdravím.
Tak jsem po prolezení tohoto fora,jsem taky letos zasadil pár chilli seminek.Koupil Plagron,Chilli focus a FloraNova Bloom .Rostlinky pěkně rostou po chilli focusu.Teď se pravě dostaly do květu,a ja bych chtěl začit hnojit FloraNovou Bloomem.Jak ho naředit jsem na netu našel(3ml na 10 vody),ale ne už jak ho používat.Zda zalivat pokažde vodou s hnojivem nebo třeba jen jednou týdně a mezitím jen vodou.Tak bych se chtěl zeptat,někoho kdo ma s tím to hnojivem zkušenosti o radu,jak na to zalivaní(abych to nepřehnojil).A druha otazka.Je toto hnojivo vhodné aji na plod.
Za radu dík!!

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5414
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9082
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: potřebuji poradit začínam

Příspěvekod Tea Racer » 11 čer 2016 11:29

Určite nehnojit kady den! Rostliny pokud prospívají není treba hnojit, pude je bohata na ziviny...
Pro začátečníka jsou vhodne i hnojiva co uvolnuji ziviny postpune a stále, jsou to hnojiva typu Osmocote, Plantacote, zapraví se rovnou do půdy...
Já používam granulovaný hnuj kravsky, uvolnuje se postune a prehnojeni prakticky nehrozí. Jak to nasazuje pludky, tak pridam slepicince granulované, jindy tekuté a letos poprvé i guano.
Pamatuj, že prehnojení je horsi než když maji méne zivin. Chcce to cit, je to zavislé na rostilne, hlíne, podmínkach atd... v tomto prípade znamená méně, více!

Uživatelský avatar
Zrzek
Stálý člen
Příspěvky: 1041
Registrován: 19 říj 2014 22:11
Reputace: 821
Obrázky: 0
Bydliště: Přerov 212m.n.m

Re: potřebuji poradit začínam

Příspěvekod Zrzek » 11 čer 2016 11:38

Dle mého to má malo draslíku NPK 4-8-7, tohle asi nebude primárně na zeleninu. Mrkni sem tady je návod:
http://www.growgo.eu/cs/hnojiva/1064-fl ... 46-ml.html
Já používám Kristalon zdravé rajče a paprika NPK 7-12-36


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů