Chilli focus

Hnojení paprik
Niiii
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 08 úno 2016 11:08
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Prievidza

Chilli focus

Příspěvekod Niiii » 24 bře 2016 00:30

Zdravím Vás, rozmýšlal som nad hnojením mojích rastlín, avšak nerozumiem pomerom tých zložiek, ktoré hnojivá obsahujú a aké pomery by boli vhodne... niekde som sa dočital že najlepšie je chilli focus riediť 5ml na 1 liter počas fazy rastu a počas fazy kvetu zvýšiť na 10ml na 1 liter... raz týždenne... chcem sa spýtať či je to vhodná volba alebo čo by ste odporučali.... mam jalapeno early, habanero yellow, trinidad moruga scorpion a carolina reaper.. dakujem za odpovede :)

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Chilli focus

Příspěvekod Kendy » 24 bře 2016 08:47

základní informací je NPK poměr. Najdeš ho na každém hnojivu.

Ukazuje poměr N (Dusík), P (fosfor), K (Draslík). Což jsou 3 základní prvky potřebné pro růst rostlin. Někdy bývá uvedený procentem, někdy poměrem (něco jako 6-3-1). Někdy je to uvedeno přímo pro základní prvek, někdy je i napsáno v jaké je tam sloučenině.

Dusík (N) je potřebný pro růst rostliny. Pro vytváření zelené hmoty.
Fosfor (P) potřebuješ pro dobrou fotosyntézu. Obsahují ho listy. Při jeho nedostatku jsou listy velmi světle zelené.
Draslík (K) je důležitý pro květ a plod. Má ale i další funkce. Pokud je ho nedostatek rostliny špatně snáší horka a změny teplot.

Pro fázi růstu potřebuješ hnojiva kde je hodně dusíku (v tom poměru má vysoké číslo). Později je dobré ho vysadit a buď nasadit hnojiva s velkým podílem fosforu a draslíku, nebo nic. Když budeš pořád hnojit dusíkatým hnojivem, tak to sice poroste jak blbé, ale plodit bude mizerně.

K tomu bývá v hnojivech spousta stopových prvků. Vápník, železo, mangan... Těch rostlina nepotřebuje moc, ale když v půde nejsou tak strádá.

Každá rostlina (druh rostliny) potřebuje v určité fázi určitý poměr základních prvků. Vcelku ideální řešení je použít hnojivo přímo pro tvoje rostliny určené. Třeba Hoštické tekuté pro papriky a rajčata. Nebo něco podobného. Mimochodem. Všechno co je určené pro rajčata můžeš použít i pro papriky. Pokud ale použiješ hnojivo specificky neurčené pro papriky, tak se popravdě taky nic moc nestane.

Niiii
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 08 úno 2016 11:08
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Prievidza

Re: Chilli focus

Příspěvekod Niiii » 24 bře 2016 13:19

Ďakujem za odpoved, konečne tomu trošku začinam chápať :) ešte sa chcem spýtať konkretne na chilli focus hnojivo... či je vhodne alebo ake skúsenosti s týmto hnojivom máš?

Holu
Moderátor
Příspěvky: 1224
Registrován: 02 led 2015 15:59
Reputace: 1027
Obrázky: 0

Re: Chilli focus

Příspěvekod Holu » 24 bře 2016 13:23

Niiii píše:Ďakujem za odpoved, konečne tomu trošku začinam chápať :) ešte sa chcem spýtať konkretne na chilli focus hnojivo... či je vhodne alebo ake skúsenosti s týmto hnojivom máš?
Osobně jsem chilli focus používal, když byly papriky ještě malé. Pak, když už jsou větší, tak doporučuji BioBizz.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Chilli focus

Příspěvekod Kendy » 24 bře 2016 17:52

Já jsem chilli fokus nikdy nepoužil. Nemám zkušenost. ale nemyslím si, že je na něm něco špatného. Myslím, že to tady lidi bez problémů používají.

Niiii
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 08 úno 2016 11:08
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Prievidza

Re: Chilli focus

Příspěvekod Niiii » 25 bře 2016 13:34

Keď mi chilli focus príde, dám vedieť čo je to zač :)

Uživatelský avatar
Praha
Moderátor
Příspěvky: 486
Registrován: 05 srp 2015 10:50
Reputace: 1014
Obrázky: 0
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Chilli focus

Příspěvekod Praha » 29 dub 2016 14:00

Já jsem přihnojoval běžným hnojivem na papriky a rajčata. Loni v červnu jsem zkusil fokus. Zmírnilo se opadávání květů, rostliny nahodily sytě zelenou barvu a sklizen nádhera. Letos ho používám od začátku a naprostá spokojenost.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3587
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3856
Obrázky: 0

Re: Chilli focus

Příspěvekod MartinS » 29 dub 2016 19:43

Me to prijde jako obarvena voda, kazde jine hnojivo, ktere jsem pouzil, bylo silnejsi. At uz se jednalo o nejake Hostice, Kristalon, Hessi, Bioblizz...
Taky bych ho daval jen ze zacatku a pak pouzil neco lepsiho, ale je to kazdeho vec.


Zpět na „Hnojení chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů