Chilli a papriky na zahradě ve fólii

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Chilli a papriky na zahradě ve fólii

Příspěvekod BlueShark » 05 bře 2016 12:57

Ahoj chilli-papriko žrouti.
Je tu někdo, kdo dává na zahradu sazenice (paprik, chilli) a obežene je třeba kvůli větru a klimatu fólií?
Potřeboval bych nějaké tipy, fotky nebo prostě poradit, jak to udělat, co je nejjednoduší a praktické.
Loni jsme zkusil 4 klacky do čtverce a přes to jsem dal fólii, udělal jsem takovou buňku jako na rajčata, co jsem viděl viz odkaz níže a když jsem byl malej, táta to používal na rajský pořád, kde nahoře jsem to nechal průchodné, aby to větralo atd. Bohužel jsem neviděl moc rozdíl, naopak mi ty volně rostly snad lépe, do buňky jsem zkoušel habanero a nějak mi přichcípávalo, ale to spíš proto, źe jsem to měl na špatném vlhkém místě, kde nebylo moc slunce.

Používá někdo? Jaké má s tím zkušenosti.
Jaké jsou plusy a mínusy?

http://rajsky-papriky.blog.cz/0902/fota ... -pestovani

Uživatelský avatar
Strato3
Stálý člen
Příspěvky: 177
Registrován: 20 lis 2014 20:29
Reputace: 73
Obrázky: 0
Bydliště: Liberec

Re: Chilli a papriky na zahradě ve fólii

Příspěvekod Strato3 » 05 bře 2016 18:06

Přesně tohle jsem plánoval na letošek. Čtyři roxory a navléknout fólii. Rodiče takhle také kdysi pěstovali rajčata.
Strato3

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Chilli a papriky na zahradě ve fólii

Příspěvekod BlueShark » 05 bře 2016 18:29

RaJčata ano, ale ptám se na papriky, zdali to tu někdo takhle praktikuje a jaké má výsledky :-)

habanero
Stálý člen
Příspěvky: 155
Registrován: 05 led 2013 16:56
Reputace: 54
Obrázky: 0

Re: Chilli a papriky na zahradě ve fólii

Příspěvekod habanero » 05 bře 2016 22:28

Ja som mal minulú sezónu päť takýchto fóliových buniek, od malých na cca. 5-6 rastlín až po veľké na 20-25 rastliniek. V niektorých som mal naspodku aj čiernu fóliu. Mal som vysadené aj náročnejšie druhy , ako napr. 7Pod BBG , King Naga,....no samozrejme aj annuumky a baccatum. Väčšine rastlín sa darilo a mal som peknú úrodu , takže podľa mňa to nejaký význam má. Keď už nič iné , tak určite aspoň to , že na jeseň mi predchádzajúce roky väčšinou časť rastliniek vymrzlo , resp. musel som oberať nezrelé papričky , minulý rok som foliové bunky zakryl ešte bielou netkanou textíliou a tak som pre ne získal nejaký čas... :tiphat:


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů