Seznam a postup na začátek a dál

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
lemroun
Stálý člen
Příspěvky: 71
Registrován: 02 zář 2015 09:27
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Seznam a postup na začátek a dál

Příspěvekod lemroun » 12 říj 2015 07:07

A mám do toho substrátu zamíchat nějaký hnojení nebo ten symbivit (i když nevidim kořeny)? Budu to dávat do univerzálu...

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Seznam a postup na začátek a dál

Příspěvekod Kendy » 12 říj 2015 08:46

Tak malé kytky nehnoj. Pokud možno je nedávej ani do předhnojeného substrátu. Já to udělal a nebylo to vůbec dobré.

Použij Lignohumát a poprvé začni hnojit, až trošku povyrostou. A i tehdy pro jistotu třeba jenom třetinovým dílem hnojiva.. A postupně přidávej.

Uživatelský avatar
Zrzek
Stálý člen
Příspěvky: 1041
Registrován: 19 říj 2014 22:11
Reputace: 821
Obrázky: 0
Bydliště: Přerov 212m.n.m

Re: Seznam a postup na začátek a dál

Příspěvekod Zrzek » 12 říj 2015 12:46

Kendy má pravdu do univertálu to nedávej, kup si výsevní substrát. Já to udělal letos u dvou rostlin a do pár hodin bylo po nich.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Seznam a postup na začátek a dál

Příspěvekod Kendy » 12 říj 2015 13:06

Já ještě doplním to o tom Lignohumátu, protože jsem to napsal dost nejasně.

Lignohumát můžeš (a doporučuju to) použít už od začátku a klidně v plém dávkování dle výrobce. to není hnojivo, jenom pomocná látka. Tím se snad ani přehnojit nedá.

Až kytky povyrostou, tak můžeš začít hnojit nějakým klasickým NPK hnojivem. Hoštické na rajčata a papriky s guanem, něbo něco takového s vysokým obsadem dusíku. Ale když s klasickým hnojivem začneš, tak u malých rostlin to řeď mnohem víc, než je doporučená dávka. Na stejné množství vody, dej třeba jenom třetinu-polovinu hnojiva.. Pokud to kytkám neudělá zle (zkroucené listy z přehnojení), tak postupně zvedej dávkování až se dostaneš na to doporučené výrobcem hnojiva.

lemroun
Stálý člen
Příspěvky: 71
Registrován: 02 zář 2015 09:27
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Seznam a postup na začátek a dál

Příspěvekod lemroun » 12 říj 2015 14:18

Do univerzálu to dát bohužel musím, protože menší balení než 40 l nemůžu sehnat... Maximálně co jsem si všiml nějakej zahradní substrát, nepředhnojenej, tak jestli taen by být mohl?

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Seznam a postup na začátek a dál

Příspěvekod Kendy » 12 říj 2015 14:38

lemroun píše:Do univerzálu to dát bohužel musím, protože menší balení než 40 l nemůžu sehnat... Maximálně co jsem si všiml nějakej zahradní substrát, nepředhnojenej, tak jestli taen by být mohl?
No.. Lepší by byl ten výsevní. Ale jestli máš možnost koupit nějaký nepředhnojený zahradní substrát, tak ho zkus.

Já teda nemám až tak drakonické zkušenosti jako Zrzek. Letos jsem taky nějak neměl po ruce výsevní substrát, ale měl jsem nakoupeno spoustu předhnojeného substrátu na rajčata a papriky od Forestiny. Tak jsem ho použil i pro malé rostlinky.

Samozřejmě, že už jsem nehnojil.

Žádná kytka mi vyloženě nezdechla, ale byly přehnojené. Kroutily se jim listy a je docela možné, že jestli bylo někde hnojivo blbě rozmýchané, tak to mohlo i upalit část kořenů. Moc to rostlinkám neprospělo.

lemroun
Stálý člen
Příspěvky: 71
Registrován: 02 zář 2015 09:27
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Seznam a postup na začátek a dál

Příspěvekod lemroun » 30 lis 2015 14:46

Ták, menší update, sangria má zhruba 8 cm a lehce se rozvětvila do dvou větví a má už pupeny a jeden lehce rozvitej. Loco má zhruba 10 cm, ale je nerozvětvený. Předpokládám, že můžou růst ještě dál, takže ušmiknout kvítky, že?

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Seznam a postup na začátek a dál

Příspěvekod Erben61 » 30 lis 2015 19:46

Colostomizer píše:
lemroun píše:Ještě jsem si koupil tři sušený cascabel, který jsou jak chrastítka, takže z těch jsem si zkusmo chtěl taky něco vypěstovat... (při té příležitosti jsem zjistil, že 8000 SHU není skoro poznat)
Tak to už jsem zkoušel loni a ze sušených Cascabel nevzešlo vůbec nic. K sušení se používají vysoké teploty, které semínka efektivně umrtví :dunno:

Někdy v září jsem si kupoval semena a vzal si taky ty Cascabely, tenhle problém jsem řešil a někdo mi napsal ať to zkusím, že to, že je podzim nemá vliv. Zkusil jsem to tedy a vzešlo mi 8 z 10.27248 asi jsem měl štěstí. nechtěl jsem se s tím trápil přes celou zimu, tak jsem žížalky s omluvou zlikvidoval.Chacha napadá mě,že až budu vysejvat v únoru nevzejde nic.
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů