Moja prva sezona, ohodnotenie paprik

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Moja prva sezona, ohodnotenie paprik

Příspěvekod lobo » 05 zář 2015 11:41

Tak to je paráda velká gratulace jak ke kytkám a úrodě tak k výkonu v pojídání prvního milionu :jalapeno:

ondo
Stálý člen
Příspěvky: 161
Registrován: 03 úno 2015 08:30
Reputace: 220
Obrázky: 0
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Moja prva sezona, ohodnotenie paprik

Příspěvekod ondo » 05 zář 2015 11:51

Dik za pochvalu aj za karmu;)
Jj su to tie iste rastliny, este mam aj dalsiu ktora je o dost vacsia ale uspesne sa jej dari stale zhadzovat kvety a su nanej tak 4 plody:/
Listy naspodu som otrhal, nevyzeralo to, ze tam vyrastie uz dalsia nova vetva tak sli prec nech tam zbytocne nezavadzaju.Tie spodne aj tak stale zltly a odpadali a liezli ponich slimaky:D
Ten merak tam mam len tak orientacne nech viem rozdiely medzi "vnutry a vonku".
A len tak pre zaujimavost tam mam aj dataloger teploty, na tychto fotkach ho uz nieje vidiet lebo ho ta naga prerastla ale na predchadzajucej strane si mozes vsimnut tu bielu vysiacu vec:D...Nakonci ho zoberiem a v kompe si zneho stiahnem teplotny graf za celu sezonu, hlavne som zvedavy na tu cast ked boli tie neznesitelne tepla, to tam byvalo bezne aj 40+ :X

ondo
Stálý člen
Příspěvky: 161
Registrován: 03 úno 2015 08:30
Reputace: 220
Obrázky: 0
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Moja prva sezona, ohodnotenie paprik

Příspěvekod ondo » 30 říj 2015 14:04

Caute chiližrúti :)

Taakze sezona je u konca a v poslednej dobe som sem moc neprispieval pretoze papricky si pomaly dozrievali a nebolo o com pisat:)
Rad by som sa svami podelil o par fotiek z tohtorocnej sezony, kedze je to moja prva sezona tak som nadmieru spokojny s vysledkom....Sezona este len skoncila a uz rozmyslam co budem pestovat za par mesiacov, urcite by som chcel viacej druhov, ako napr. Jalapeno a Morugy, takze to bude zaujimave ako to neskor vsetko dam do foliovniku kde sa mi ledva zmesti 10 rastliniek:D
Nejake to foto:

Niekedy nakonci septembra som sa uz bal, ze mi rastlinky oslahne mraz tak som si na par tyzdnov spravil z izby dzunglu:D
27724

Prvy "vacsi" zber Habanero bonda...
27727

Papricky doma dozrievali rychlo takze za nejaky tyzden dalsia uroda, nalavo Haba Bonda, v strede Dorset Naga a to ostatne ani neviem
27725

A cca za dalsie 2 tyzdne uz bolo nacase to vsetko zlikvidovat takze posledna a najvacsia uroda. Zaujimave, ze z tohto posledneho zberu boli tie habanera zlte a nie oranzove ako predtym (boli plne dozrete)
27726

Nechcel som vsetky rastliny zahodit tak som skusil spravit bonchi a dneska som si vsimol, ze zacinaju pomalicky nove vyhonky vyrastat:)
27730

Niektore papricky som nasusil ale zatial mi je ich luto pomlet na korenie...takto to vyzera pekne a hlavne to paradne vonia:)
27729

Vcera som sa pustil do robenia omaciek, ta cervena je taka sweet chili z Dorset Naga a chuti paradne, skvela vyrazna aroma tychto skvelych papriciek:) :foods:
Ta nalavo je z Habanera s marhulami ale neviem ani povedat ci je dobra:D zatial sa mi este nepodarilo spravit fakt dobru ovocnu omacku s habanerami:/
27728

Tymto by som sa chcel podakovat super ludom z tohto fora za rady a za pomoc:)
Nech sa vam dari a nech to pali! :chilli11:

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3499
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3586
Obrázky: 0

Re: Moja prva sezona, ohodnotenie paprik

Příspěvekod MartinS » 30 říj 2015 14:42

No tak to je paradni uroda a super fotky :-) GL at se podari bonchi. Jo a bacha na msice, uvnitr se jim dari fakt dobre.


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti