Brno - pěstitelský panic

Vaše koníčky, krom pěstování chilli :tiphat:
Uživatelský avatar
Crate
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 02 črc 2015 14:11
Reputace: 2
Obrázky: 0

Brno - pěstitelský panic

Příspěvekod Crate » 03 črc 2015 13:28

Ahoj

na odreagovní jsem si zasadil pár semínek papriček a jak už to bývá, tak jedinýho čeho jsem dosahl byl různý výskyt plísní, hub a hmyzu.

Poctivě jsem zaleval, kropil, vlhčil a stříkal až jsem narazil na zdejší forum a začal jsem pochybovat o svých pěstitelských dovednostech :-)

Vše zlé se v lepší obrací a letos se už začínám těšit na svoji drobnou úrodu....

24818248172481324812
Láska hřeje, ale uhlí je uhlí...

habanero
Stálý člen
Příspěvky: 155
Registrován: 05 led 2013 16:56
Reputace: 54
Obrázky: 0

Re: Brno - pěstitelský panic

Příspěvekod habanero » 04 črc 2015 13:21

Vitaj na fóre , máš pekné , zdravé rastlinky , určite sa nejakej úrody dočkáš :firychil: Prajem veľa šťastia pri pestovaní týchto ohnivých potvoriek :jalapeno:

Uživatelský avatar
vavy.p
Stálý člen
Příspěvky: 457
Registrován: 13 úno 2014 17:18
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Velká Bíteš
Kontaktovat uživatele:

Re: Brno - pěstitelský panic

Příspěvekod vavy.p » 06 črc 2015 13:57

Pěkný na poprvé..... Na příští rok chystej víc prostoru..... Je to závislost..... Kam se hrabe kouření!

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Brno - pěstitelský panic

Příspěvekod BlueShark » 06 črc 2015 19:16

vavy.p píše:Pěkný na poprvé..... Na příští rok chystej víc prostoru..... Je to závislost..... Kam se hrabe kouření!
Stejně jsme zjistil, že jsou lidi co chilli ještě nepěstujou, nechápu :veryhot:

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3588
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3869
Obrázky: 0

Re: Brno - pěstitelský panic

Příspěvekod MartinS » 06 črc 2015 20:51

BlueShark píše:
vavy.p píše:Pěkný na poprvé..... Na příští rok chystej víc prostoru..... Je to závislost..... Kam se hrabe kouření!
Stejně jsme zjistil, že jsou lidi co chilli ještě nepěstujou, nechápu :veryhot:
Nejlepsi je ze se najde vzdy hrozne chytrejch kolegu co kdyz videj jak si posypavam steak morugou, ze pry pres to paleni neucitim chut.

Co jsem vypozoroval na sobe, tak tohle je pouze v zacatcich. Jakmile si clovek zvykne, naopak to chut treba masa zvyrazni a prida to dalsi chut.
Neco jako kdyz ma clovek kyselou, sladkou, tak proste prida dalsi chut a to palivou :-)

Uživatelský avatar
vavy.p
Stálý člen
Příspěvky: 457
Registrován: 13 úno 2014 17:18
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Velká Bíteš
Kontaktovat uživatele:

Re: Brno - pěstitelský panic

Příspěvekod vavy.p » 06 črc 2015 22:30

MartinS píše:
BlueShark píše:
vavy.p píše:Pěkný na poprvé..... Na příští rok chystej víc prostoru..... Je to závislost..... Kam se hrabe kouření!
Stejně jsme zjistil, že jsou lidi co chilli ještě nepěstujou, nechápu :veryhot:
Nejlepsi je ze se najde vzdy hrozne chytrejch kolegu co kdyz videj jak si posypavam steak morugou, ze pry pres to paleni neucitim chut.

Co jsem vypozoroval na sobe, tak tohle je pouze v zacatcich. Jakmile si clovek zvykne, naopak to chut treba masa zvyrazni a prida to dalsi chut.
Neco jako kdyz ma clovek kyselou, sladkou, tak proste prida dalsi chut a to palivou :-)
A když se dostaneš na ještě vyšší level. .. tak zjistíš , že nepřidáváš palivost, ale chuť papričky :thumbup: :jalapeno: :veryhot:

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3588
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3869
Obrázky: 0

Re: Brno - pěstitelský panic

Příspěvekod MartinS » 06 črc 2015 23:10

No to rozhodne, s kolegou jsme se shodli ze treba TSBT koreni nam chutna vice nez Bhut Jolokia. A TSM koreni je jeste lepsi ne jen diky palivosti.
Naopak vyborna je domaci drcena Carolina spolu s Habanerem dohromady jako koreni.
Nicmene specifickou chut syrove papricky, na to fakt jeste level nemam. Dal jsem si 1x2cm prouzek cerstve TSM a bezel jsem po minute pro mleko do lednice. Sice chinesky maji najezd pomalejsi, ale na to jsem jeste chilli noobicek. Ale co se tyce syrovych papricek 1mega+ , tak pokud se i cela klidne namixuje do jedne porce jidla, v pohode ji dam. Sice se orosim na hlave a trochu si zaslzim, ale je to bezva :-)

Uživatelský avatar
vavy.p
Stálý člen
Příspěvky: 457
Registrován: 13 úno 2014 17:18
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Velká Bíteš
Kontaktovat uživatele:

Re: Brno - pěstitelský panic

Příspěvekod vavy.p » 07 črc 2015 00:33

Já zase nemusím vůbec sušeny jen do klobásu používám. .... čerstva je cerstva. ...


Zpět na „Představte se v chilli fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů