Foliák Deepinpeat 1.0

Naše chilli papričky v roce 2015
Deepinpeat
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 09 led 2015 15:51
Reputace: 5
Obrázky: 0

Foliák Deepinpeat 1.0

Příspěvekod Deepinpeat » 30 kvě 2015 22:42

Ahoj všichni,

Začnu poněkud netradičně fóliákem, který na rozdíl od několika sazenic mám vyfocený, tedy alespoň jeho konstrukci. Rozměry jsou DxVxŠ =6x2x2,5 m.
Námět na konstrukci jsem našel zde: http://www.zahradkarjerome.cz/foliovnik.html a půjčil jsem si to i s folií Ginegar, kterou snad napáchám zítra. Nedejte se zmást fotkou, konstrukci odstěhuju na připravený záhon a až bude stát na rovině, tak bude téměř rovná. Z důvodu úspory času jsem pracoval stylem voko vidí, voko neni ****. :) Momentálně přemýšlím, zda vzhledem k současné předpovědi počasí má smysl tam teď dávat dveře, nebo jestli je a okno jen potáhnu a nasadím podle nutnosti na konci léta. Obrázek

S papričkami to letos ještě nebude žádná hitparáda, budu nucen vysadit nesmysl připravených rajčat, cuket, okurek a lilků, ale zase když to letos udělám, tak si příští rok ke zkušenostem přidám foliák/y. Když jsem to dělal tak mi to přišlo velké, ale teď už vím, že další verze budou určitě širší. Místa mám prozatím dost.

queenas
Stálý člen
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2012 16:31
Reputace: 78
Obrázky: 0

Re: Foliák Deepinpeat 1.0

Příspěvekod queenas » 30 kvě 2015 23:14

Ahoj, vitej a good luck. Hlavne si to vetrani pres leto nejak zajisti nebo to tam usmazis:) Mozna je dobre, ze nemas tolik paprik na prvni sezonu. Aspon napriklad ja to s paprickama moji prvni sezonu pekne podelal, takze tu prvni sezonu je lepsi brat tak, ze to clovek teprve vychytava:)

Deepinpeat
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 09 led 2015 15:51
Reputace: 5
Obrázky: 0

Re: Foliák Deepinpeat 1.0

Příspěvekod Deepinpeat » 31 kvě 2015 00:09

Ahoj, díky za přání. Smažení rozhodně není součástí plánu a jako takové se nepřipouští! :D Dobrá tedy, když nechám permanentně otevřené dveře a okno tak je to ok nebo tam bude zase v noci moc zima? Nebo by bylo lepší to začít stínit? Jak jsem tady procházel fotky, tak jsem nikde nějak zásadní stínění moc neviděl, na druhou stranu není problém ho zajistit. Můžu tam natáhnout stínící síť.

queenas
Stálý člen
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2012 16:31
Reputace: 78
Obrázky: 0

Re: Foliák Deepinpeat 1.0

Příspěvekod queenas » 31 kvě 2015 00:32

Ahoj netvrdim, ze mam patent na pravdu, tak napisu muj nazor. Ostatni ho budou mit treba jiny:)
Zacnu tim, ze mam sklenik s automatickym vetranim, takze s foliakem nekdo poradi mozna lip.
Ale chtel jsem jen napsat, ze kytky berou energii ze svetla, takze pristinenim jim vlastne trochu uberes pohonnou hmotu. Takze za sebe to vzdycky radsi resim vetranim. Z moji zkusenosti vim, ze hlavne chinensky trpely na vysoke teploty, anuumky je snasely lip. Co budes vubec pestovat?
Ja mam ve skleniku podobne okynko jako ty. To nechavam pres leto otevrene nonstop (zatim je zavrene). Do toho mam ale zhruba 8x vetsi okno ve strese, ktere se otevira automaticky, pokud je ve skleniku moc teplo.

Deepinpeat
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 09 led 2015 15:51
Reputace: 5
Obrázky: 0

Re: Foliák Deepinpeat 1.0

Příspěvekod Deepinpeat » 31 kvě 2015 01:32

Hele jo, přistíněním ubereš "pohonnou hmotu" pokud funguješ v systému, kde je světlo limitujícím faktorem. Tedy pokud máš optimální substrát s dostatkem využitelných živin ve správných vzájemných poměrech a dostatek vody pro jejich využití a správnou teplotu. V tomhle vesmíru je v mém případě velmi nepravděpodobné, že se přes veškerou snahu něčemu takovému nějak výrazně přiblížím. Samozřejmě se budu snažit na základě informací a zdrojů které k tomu mám, ale tady se bavíme o nějakém optimu. Pokud tedy nemám ten stav, kdy je světlo limitujícím faktorem, tak veškeré světlo které je tam navíc, mi tam jen pere zbytečné teplo. Proto se na to ptám, jelikož s tím nemám žádnou zkušenost a klidně bych se tady mohl dozvědět, že když to sluníčko fakt praží, tak stačí toho světla propustit k těm kytkám polovinu. Jinak pěstovat budu oboje zmíněné, ale chinensky jen dvě nebo tři. To je level, který sníme jen v jídle :veryhot:


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2015“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti