fóliovník - plán a materiál

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Rocky
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 06 kvě 2015 10:46
Reputace: 2
Obrázky: 0

fóliovník - plán a materiál

Příspěvekod Rocky » 25 kvě 2015 16:16

Ahojte. Dozrel čas kedy idem stavať malý fóliovník na balkón. Resp. malé fóliovníky, samostatne pre každý kvetináč (mám ich 4), kvôli pohodlnejšej manipulácií. Máme hrubú parapetu, 200cm x 60cm, orientácia juhozápad.

Prikladám náčrt... Kvetináče mám vysoké cca 35cm, široké cca 30cm.
Mám Habanero Jacques De Bonda, Jalapeno Purple, Trinidad Scorpion Moruga, Lemon Drop. Najvyššia je zatiaľ Jalapeno Purple, cca 45cm od zeme (teda vrátane kvetináča).

Myslel som že spravím klasické kvádre ("klietky") z drevených hranolov dosiek hrúbky približne 3cm x 2cm a na tie potom popripínam fóliu, prípadne aj netkanú bielu textíliu aby neboli na priamom slnku. Dosky by som spájal kovovými "L"kami a skrutkami. Rozmery som počítal že by mali podstavec veľkosti 50cm x 50cm pre Jalapeno, ostatné 45x45cm. Výšku pri Jalapene 100cm, pri ostatných 70-80cm.

Obrázek

Myslíte si, že je toto dobrý nápad? Ak nie, príjmem akékoľvek návrhy na konštrukciu aj prevedenie :)

A ešte - zakryť fóliou aj vrch, alebo nechať zhora otvorené? Nakoľko nad nimi nebude nijaká strieška, predpokladám že zatvoriť... :)

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3604
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3888
Obrázky: 0

Re: fóliovník - plán a materiál

Příspěvekod MartinS » 25 kvě 2015 16:30

Ja bych se na to vybodnul. Pokud mas misto, tak bych si na balkon poridil
https://www.mall.cz/parniky/hecht-tomat ... d?v=743932" onclick="window.open(this.href);return false;
Je to tak akorat na 4 vetsi chilli kere.

Me by se to na balkon veslo, ale zena by me zabila kvuli tomu ze by nemela kam davat pradlo a kazilo by ji to vyhled ven.

Rocky
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 06 kvě 2015 10:46
Reputace: 2
Obrázky: 0

Re: fóliovník - plán a materiál

Příspěvekod Rocky » 25 kvě 2015 17:54

No to by som najradšej, ibaže toto nemôžem mať hore na parapete lebo by to isto odfúklo, a pokiaľ by som to mal na zemi, budú mať slnko cca 2-3 hodiny (kvôli streche zboku a markíze, siaha až po parapetu)... :/

Náš balkón je taký šesťuholník v streche totiž :/

Obrázek

Obrázek

Jediná možnosť je mať to dole (ale tam by sa to asi nevmestilo na šírku), ak by nevadilo, že budú mať tak málo priameho slnka.


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti