Co s prvními květy?

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
mglaedr
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: 12 zář 2014 18:51
Reputace: 0
Obrázky: 0

Co s prvními květy?

Příspěvekod mglaedr » 08 kvě 2015 18:28

Zdravím,
hned na začátku musím říct, že jsem uplny laik, tenhle rok si chilli doma pěstuju poprvé. Zatím to pěstuju asi měsíc, možné trochu déle. Mám ale problém, protože mi chilli začlo nasazovat pupeny květů a kamarád mi tvrdí, že to mám odlámat. Na internetu jsem taky podobné věci četl, ale radši se chci zeptat ještě tady. Je jich docela dost, ale ten uprostřed (na obrázku) vypadá zatím největší. Jde o thanksgiving chilli.

23476

23475

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2130
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2442
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co s prvními květy?

Příspěvekod gandalf » 08 kvě 2015 19:10

Olámat. Kytky zesílí.

Uživatelský avatar
Zděnda-Z-Javecu
Stálý člen
Příspěvky: 101
Registrován: 18 úno 2014 13:03
Reputace: 7
Obrázky: 0

Re: Co s prvními květy?

Příspěvekod Zděnda-Z-Javecu » 08 kvě 2015 19:34

Potvrzuju, už je otrhávám skoro měsíc a ještě tak do konce května otrhávat budu, aby se rostliny soustředily na růst a nenechaly se rozptylovat kvetením a vytvářením plodů ;-)
Co shoří, neshnije...

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3588
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3872
Obrázky: 0

Re: Co s prvními květy?

Příspěvekod MartinS » 08 kvě 2015 21:26

Ja prvnich par ustipal, ale na ostatni uz kaslu. Kytky ktere maji pupeny uz jsou pres 30cm vysoke a ty co jeste nekvetou jsou zase jeste prilis male(vyklicily pozde) :-)
Minulej rok jsem stipal do konce Kvetna, ale letos na to nejak nemam silu, uvidime nakonec jak se rostlinky rozjedou.
Treba cheiro roxa jsem stipl prvni, pak dva na rozdvojenych, pak dalsi dva na obouch rozdvojenich... a ted uz na to pecu i kdyz ma asi dalsich asi 20 pupenu a asi 3 kvety.
Kytka uz se rozvetvila do osmi casti v korune a nevypada to ze by ji to zatim nejak brzdilo. U kvetoucich 10-15cm prcku bych to strihani asi resil, ale u vetsich uz je to asi jedno.

K te kytce v tematu. Ano tam bych kvety ostrihal ted vsechny a klidne ji uz pak nechal zit dle sveho.

Uživatelský avatar
Zděnda-Z-Javecu
Stálý člen
Příspěvky: 101
Registrován: 18 úno 2014 13:03
Reputace: 7
Obrázky: 0

Re: Co s prvními květy?

Příspěvekod Zděnda-Z-Javecu » 09 kvě 2015 16:58

Já loni na Birds Eye Baby při posledním oštípávání pupenů napočítal tak 50 na jedné rostlince, měl jsem jich pět plus další odrůdy co nekvetly tolik, bylo z toho krásných pár desítek minut strávených s papričkama :thumbup:
Co shoří, neshnije...

Rocky
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 06 kvě 2015 10:46
Reputace: 2
Obrázky: 0

Re: Co s prvními květy?

Příspěvekod Rocky » 10 kvě 2015 19:28

Mám rovnakú otázku - toto som dnes objavil, odrthať? (Jalapeno purple)
Ak áno, dokedy trhať a kedy už nechať rásť?
A kde trhať, hneď za pukom, alebo pri stonke? :)

Obrázek

Holu
Moderátor
Příspěvky: 1224
Registrován: 02 led 2015 15:59
Reputace: 1027
Obrázky: 0

Re: Co s prvními květy?

Příspěvekod Holu » 10 kvě 2015 19:54

Tak já jsem zaštipoval do té doby, než jsem je dal včera ven + tak týden předtím jsem je nechal být, protože jsem viděl, že jsou moje papriky docela velké a nebude je to tolik vysilovat a asi ten hlavní důvod byl, že už mě to prostě nebavilo. :-)
Pokud jsou to první květy, tak bych se je nebál olámat, přece jenom to nejsou poslední a pak jich budeš mít daleko víc. :jalapeno:
Co se týče toho, kde to trhat je jedno, protože ten stonek stejně upadne.

Uživatelský avatar
mruuh
Stálý člen
Příspěvky: 135
Registrován: 30 zář 2012 16:33
Reputace: 23
Obrázky: 0

Re: Co s prvními květy?

Příspěvekod mruuh » 12 kvě 2015 13:25

Mne tie zvysky stoniek zvyknu vydrzat dlho, niektore neskor dokonca drevnateju. Ja to zvyknem po case odstranit, a snazim sa o disciplinu - nestipat tie puky kym su este malicke, ale pockat kym vyrastu vacsie, aby bolo jednoduchsie (a bezpecnejsie) ustipnut to cele.


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů