Kukacka.cz - dvojitá cena

Povídání o chilli papričkách
Kufor
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 17 kvě 2013 17:34
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Brno / Čadca

Kukacka.cz - dvojitá cena

Příspěvekod Kufor » 28 dub 2015 17:18

Zdravím, už dlhšie sa chystám založiť túto tému, možno to niekomu pomôže ušetriť nejaký peniaz. Téma sa síce netýka priamo chilli, ale myslím, že napriek tomu môže byť užitočná.

Keď som pred časom hľadal kvetináče, na vyhovujúce som narazil na stránke kukacka.cz. Cena sa mi však zdala vyššia, ako by som si predstavoval, preto som zadal presný názov toho kvetináča do googlu a tam mi na heureke našlo ten istý kvetináč, ktorý stál nie 5, ale 3 Kč. To ma potešilo, ale o to viac ma prekvapilo, keď som videl, že za tie 3 Kč ho predáva práve kukacka.cz. Šiel som teda na kukacku cez odkaz na heureke a vida, zrazu aj na stranke kukacky svietila cena 3 Kč s dodatkom "Časově omezená akce". Takto som to skúsil s viacerými vecami, ktoré som chcel vtedy objednať a pri všetkých som cez heureku dostal lepšiu cenu, vždy s dodatkom o časovo obmedzenej akcii, pričom táto cena tam už potom ostala (cookies).

Niekde ten rozdiel nebol nejaký výrazný, ale napríklad pri substráte Forestina mi to znížilo cenu zo 173,90 Kč na 98 Kč, čo je podľa mňa dosť podstatný rozdiel. Prikladám dôkaz na fotkách nižšie. Pri spomínaných kvetináčoch mi momentálne ukazovalo rovnakú cenu ako pri heureke.

Ak je táto čudná praktika známa, môj príspevok ignorujte, ak známa nie je, využite ho :)

Cena pred návštevou heureky:
23340

Cena po návšteve heureky:
23341

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3575
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3832
Obrázky: 0

Re: Kukacka.cz - dvojitá cena

Příspěvekod MartinS » 28 dub 2015 17:25

Covece nevim, ja jsem tam kupoval kvetinace a nejaky dalsi veci a slevy po navsteve Heureky jsem si nevsiml. Na substrat jsem tam nejaky koukal, ale meli ho tam o hodne drazsi nez jinde. Kvetinace naopak za dobrou cenu. Se zeptej primo jich, treba maji na to nejaky system.

Kufor
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 17 kvě 2013 17:34
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Brno / Čadca

Re: Kukacka.cz - dvojitá cena

Příspěvekod Kufor » 28 dub 2015 17:33

Ono to bude len kontrolovať, odkiaľ človek na tú stránku prišiel. Pokiaľ to bude napríklad z heureky (možno aj z iných porovnávačov), uvedie to túto nižšiu cenu. Ak ale človek predtým na heureke nebol, dá mu tam cenu vyššiu a pokiaľ si to neskontroluje sám cez google, má smolu. Osobne som to skúšal na 3 počítačoch a na dvoch rôznych sieťach a vždy sa mi to potvrdilo.

Aj teraz, pred návštevou heureky stál tento kvetináč tuším 77,40 Kč, po návšteve heureky zrazu 74 Kč. Jasné, rozdiel 3,40 Kč nikoho nespasí, ide ale o princíp a ako som ukázal na priložených obrázkoch, niekedy je ten rozdiel podstatne výraznejší.

Ty máš teda pri tomto substráte akú cenu? 173,90 Kč alebo 98 Kč?

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3575
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3832
Obrázky: 0

Re: Kukacka.cz - dvojitá cena

Příspěvekod MartinS » 28 dub 2015 17:40

Mas pravdu chova se mi to stejne.

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Kukacka.cz - dvojitá cena

Příspěvekod chilli-max » 28 dub 2015 18:06

Tak třeba tento substrát u nás v obchodě, co nakupuju zahrádkářské potřeby, mají normálně za 115Kč :-) Takže ta vyšší cena mi přijde dost natažená.
http://www.foto-tapety.cz


Zpět na „Pokec o chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů