problemy klíčení

laonid
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 04 dub 2015 22:47
Reputace: 0
Obrázky: 0

problemy klíčení

Příspěvekod laonid » 08 dub 2015 13:17

Zdravim.Jsem začátečník a před týdnem jsem si koupil 2 odrudy tohoto rodu a do teď žádná venku.Nevíte někdo ideální teplotu pro klíčení tohoto rodu ?popřípadě jak napomůžu co nejvic k vyklíčení

Uživatelský avatar
vavy.p
Stálý člen
Příspěvky: 457
Registrován: 13 úno 2014 17:18
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Velká Bíteš
Kontaktovat uživatele:

Re: problemy klíčení

Příspěvekod vavy.p » 08 dub 2015 13:28

Ahoj budoucí plechová hubo.... za A ... než položíš otázku čti. ... za B..... nevím co je to tohoto rodu.. za C teplota 26-30°C vlhkost více než 80% není nutné světlo.
Jinak klíčení muže trvat i 4-6 týdnů
Ať pali

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3021
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: problemy klíčení

Příspěvekod OMO » 08 dub 2015 14:47

Asi myslí Capsicum Annuum viz kategorie otázky. Ono záleží na konkrétní odrůdě a stáří semen. Obecně anumky jsou nejmíň náročné na klíčení (7-10 dní), ale radši bych se držel toho co psal Vavy.p
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce

Uživatelský avatar
vavy.p
Stálý člen
Příspěvky: 457
Registrován: 13 úno 2014 17:18
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Velká Bíteš
Kontaktovat uživatele:

Re: problemy klíčení

Příspěvekod vavy.p » 08 dub 2015 15:00

OMO píše:Asi myslí Capsicum Annuum viz kategorie otázky. Ono záleží na konkrétní odrůdě a stáří semen. Obecně anumky jsou nejmíň náročné na klíčení (7-10 dní), ale radši bych se držel toho co psal Vavy.p

Dík toho jsem si na telefonu nevšiml. .... v tom případe mas pravdu , klidne bych jim dal i 4 týdny.

Uživatelský avatar
Vasjis
Stálý člen
Příspěvky: 1333
Registrován: 26 úno 2015 08:21
Reputace: 490
Obrázky: 0
Bydliště: České Budějovice

Re: problemy klíčení

Příspěvekod Vasjis » 08 dub 2015 15:10

Mně nechce klíčit bischop crown už dávám 4 semínko a nic dodržuju teplotu cca 25-30 C a nechce se jim je to první co dávám do jiffu ale ostatní kytky mi v kelímku vyklíčily v pohodě jiff jen kropím jednou za den občas když je vlhký dost tak 2 dnech. Co stím ?

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3561
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3781
Obrázky: 0

Re: problemy klíčení

Příspěvekod MartinS » 08 dub 2015 15:16

Bishop je Capsicum Baccatum, ale to nevadi. Spis je ted asi uz pozde na kliceni. Ja mel s klicenim Bishopu taky problem a uspel jsem jen s 2 seminky z 10ti. Jsou stejne narocne na kliceni jako chinesky podle me, takze post od vavyho vlastne sedi :-) i kdyz se tema zmenilo na globalni problemy s klicenim.

Letos jsem mel take dost problemy, nedarilo se mi spravnou vlhkost drzet v Jiffy ani sadbovacich. Oboje jsem nakonec premokril.
Hlavne vysevni substrat v sadbovacich se zdal jz suchy, ale bylo to jen na povrchu. Pak se to strasne spatne odhaduje.
Kokosove Jiffy zase hrozne rychle vysychaly.

Pristi rok asi udelam system odmerovani pomoci panaku na alkohol, ze do sadbovace budu davat presny davky mensiho mnozstvi vody a budu si to proste muset zrejme psat a kontrolovat prstem i vlhkost vevnitr.

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: problemy klíčení

Příspěvekod Dr.Pedr » 08 dub 2015 15:56

MartinS píše:Bishop je Capsicum Baccatum, ale to nevadi. Spis je ted asi uz pozde na kliceni. Ja mel s klicenim Bishopu taky problem a uspel jsem jen s 2 seminky z 10ti. Jsou stejne narocne na kliceni jako chinesky podle me, takze post od vavyho vlastne sedi :-) i kdyz se tema zmenilo na globalni problemy s klicenim.

Letos jsem mel take dost problemy, nedarilo se mi spravnou vlhkost drzet v Jiffy ani sadbovacich. Oboje jsem nakonec premokril.
Hlavne vysevni substrat v sadbovacich se zdal jz suchy, ale bylo to jen na povrchu. Pak se to strasne spatne odhaduje.
Kokosove Jiffy zase hrozne rychle vysychaly.

Pristi rok asi udelam system odmerovani pomoci panaku na alkohol, ze do sadbovace budu davat presny davky mensiho mnozstvi vody a budu si to proste muset zrejme psat a kontrolovat prstem i vlhkost vevnitr.

...a co tohle ? dá se to koupit i v lékárně http://pestebnitechnika.cz/index.php?id ... er=product" onclick="window.open(this.href);return false;

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3561
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3781
Obrázky: 0

Re: problemy klíčení

Příspěvekod MartinS » 08 dub 2015 16:16

To je dobrej napad no, akorat stejne nepoznam podle vrsku substratu, jak je na tom sadbovac uvnitr.
Nevim tedy s urcitosti, jak to pro priste udelat lepe abych se na to mohl spolehnout. Jinak nez manualne kontrolovat substrat


Zpět na „Capsicum Annuum“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host