Hnědé okraje lístků - vyřešeno (kalcióza)

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Uživatelský avatar
Zrzek
Stálý člen
Příspěvky: 1041
Registrován: 19 říj 2014 22:11
Reputace: 821
Obrázky: 0
Bydliště: Přerov 212m.n.m

Re: Hnědé okraje lístků

Příspěvekod Zrzek » 25 bře 2015 19:07

Souhlasím s tím, že teď chvíli jen čistou vodu, každopádně bych ty lístky neodstraňoval, stejně asi odpadnou sami, ale dokud jsou aspoň trochu zelené tak i z nich si rostlina bere energii. Co přesně to může být nevím, ale ten vápník mi tam taky nesedí. Pokud se to nerozšíří dále a jsou to jen ty spodní, tak to tragédie nebude.

Uživatelský avatar
sasa.veliky
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 23 črc 2014 20:06
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Hnědé okraje lístků

Příspěvekod sasa.veliky » 30 bře 2015 22:00

Tak se vracím s malým updatem - minulý čtvrtek jsem po týdením sběru informací (zde od vás i na zahraničních webech) nasadil železnou kúru v rámci hesla: "železem to prakticky nemůžeš předávkovat" - zalil jsem maximální doporučenou dávkou uváděnou výrobcem. No světe div se paprikám se to neuvěřitelně zalíbilo. Šest listů, které vypadaly, že všechny spočinou na věčných pláních substrátu to až na jediný přežily a těší se výbornému zdraví (pominemeli prvotní nekrózu) ba co více zvětšila se i listová plocha (o cca 1/4 - 1/3).

Závěr který z toho pro mě vychází je, že za zmíněnými příznaky byla kalcióza, nadbytek vápníku, chcete-li, který blokuje přenost různých minerálů v rostlině a tím jí "brzdí" (nebo pomalu zabíjí). A navíc jsem obohacen o poznatek, že přehnaná zahradníkova péče - rostliny zhouba.

Každopádně děkuji všem diskutujícím :-)

Uživatelský avatar
witass
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 25 lis 2014 20:30
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Vysočina

Re: Hnědé okraje lístků - vyřešeno (kalcióza)

Příspěvekod witass » 30 bře 2015 22:41

Taky u mne už nedávno padlo podezření, že některé moje rostlinky trpí asi nedostatkem železa. Jaký přesně "železný" přípravek jsi použil a můžeš tedy doporučit?

Uživatelský avatar
sasa.veliky
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 23 črc 2014 20:06
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Hnědé okraje lístků - vyřešeno (kalcióza)

Příspěvekod sasa.veliky » 31 bře 2015 06:28

Použil jsem Plantellu tekuté železo, která odvedla sou práci na jedničku.

Později jsem ještě objevil přípravek Fe Forestina PROFÍK s obsahem síry, který by se více hodil k aplikaci na list. Plus je zde síra jako ochrana proti houbovým chorobám.. u minulého hnojiva se sice uvádí slovní popis, že železo je vázáno v síranové formě, ale zda-li papriky využijí takhle navázaný oxid síry netuším.


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů