ovčí hnůj

Hnojení paprik
Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

ovčí hnůj

Příspěvekod lobo » 17 led 2015 20:36

Borci můžu mít k dispozici domácí ovčí hnůj akorát nevím jestli je to pro chilli vhodné co myslíte ?

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: ovčí hnůj

Příspěvekod Dr.Pedr » 17 led 2015 20:52

lobo píše:Borci můžu mít k dispozici domácí ovčí hnůj akorát nevím jestli je to pro chilli vhodné co myslíte ?
Ovčí, kozí a králičí hnůj se řadí k rychle se rozkládajícím hnojivům. Proto by s nimi měl každý zahrádkář zacházet obezřetně. Příliš mnoho dusíku může způsobit nepřiměřeně bujný růst. Tento hnůj bychom měli v každém případě kompostovat, ať už samostatně, nebo ve směsi s jiným druhem hnoje. V syrovém stavu může způsobit spálení rostlin. Ovčí, kozí a králičí hnoje jsou vhodné především pro druhy zeleniny s vysokými nároky na živiny. zdroj Google

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: ovčí hnůj

Příspěvekod lobo » 18 led 2015 08:35

Aha jj díky za google search :tiphat:
Já spíš měl na mysli zda to tady někdo používá v realu a pokud ANO tak jak :tiphat:

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: ovčí hnůj

Příspěvekod Dr.Pedr » 18 led 2015 10:17

lobo píše:Aha jj díky za google search :tiphat:
Já spíš měl na mysli zda to tady někdo používá v realu a pokud ANO tak jak :tiphat:
Ptal jsem se na to souseda (starý zahradník) ...říká , že lepší zkušenost má s koňákem,slepičákem a kravincem ... v každém případě pokud by došlo na ovčí hnůj tak by kompostoval a nechal ho řádně uležet ... :dunno:

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: ovčí hnůj

Příspěvekod lobo » 18 led 2015 10:47

TAk díky za info. já osobně mám též nejlepší zkušenosti s kravským a koňšským hnojem ale to musim kupovat. Ten ovčí můžu mít zadarmo. A vzhledem k tomu že letos budu mít cca 70 rostlin jenom chilli a pak další plodiny jako jsou rajčata, okurky atd ..... tak by se na tom dalo dost ušetřit. Otázka je jak je to efektivní.
Takže to musim aspon otestovat abych případně věděl pro sezonu 2016. Obětuji 2 - 3 rostliny chillli a pokusim se to porovnat s rostlinami kterým budu dávat kravský a koňský hnůj.
Mohl bys eště prosím tě pana souseda vyspovídat jak nejlépe ovčí hnůj zkompostovat ?? díky :thanx: :tiphat:

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: ovčí hnůj

Příspěvekod Dr.Pedr » 18 led 2015 12:40

lobo píše:TAk díky za info. já osobně mám též nejlepší zkušenosti s kravským a koňšským hnojem ale to musim kupovat. Ten ovčí můžu mít zadarmo. A vzhledem k tomu že letos budu mít cca 70 rostlin jenom chilli a pak další plodiny jako jsou rajčata, okurky atd ..... tak by se na tom dalo dost ušetřit. Otázka je jak je to efektivní.
Takže to musim aspon otestovat abych případně věděl pro sezonu 2016. Obětuji 2 - 3 rostliny chillli a pokusim se to porovnat s rostlinami kterým budu dávat kravský a koňský hnůj.
Mohl bys eště prosím tě pana souseda vyspovídat jak nejlépe ovčí hnůj zkompostovat ?? díky :thanx: :tiphat:
To se nemusím ptát souseda ..mám na zahradě dva velké komposty....stačí ohrada kam budeš po vrstvách vyhazovat odpad ze zahrady a kuchyně (posekaná tráva + všechen zelený odpad natě,větvičky,listy,slupky atd...) a mezi to budeš prohazovat hnůj a zeminu ...občas to zaleješ a zbytek necháš na žížalách a mikroorganismech ...časem se to rozloží v zimě to přemrzne a hle po nějaké době máš na zahradě pár metráků kvalitního substrátu... :thumbup: .....a věř mi... to je něco jiného než ty srágory co prodávají v pytlích v supermarketech.

PS: pokud by se ti z jakéhokoliv důvodu nechtělo zakládat kompost...tak prostě ten hnůj dej do rohu zahrady na hromadu ...hod na to dvě kolečka zeminy at ti tam nelítaj mouchy a nech to uzrát...nějaký pátek to trvá ale stojí to zato...následně až se to rozloží tak to zareješ do záhonu ...

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: ovčí hnůj

Příspěvekod lobo » 18 led 2015 12:50

Aha tak to jo to udělám. Jako kompost na zahradě má docela velkej, koňskej hnůj + všemožná zeleň ze zahrady která se ale pomalu rokládá 1,5m x 1,5m a 1m hlubokej Loni jsem v něm pěstoval dýňi a meloun. Na podzim jsem do toho zapravil listí ze stromů, dneska je u nás nádherně tak to asi pojedu na zahradu prohrábnout vidlema a na jaře z něj zase vezmu na záhony . A tím si udělám místo na ten novej ovčí hnůj a na sezonu 2016 budu mít teda vystaráno. A dýně a melouny maj letos smůlu stejně mi moc nešli.
:thanx:

EDIT : proložim to ještě pro jistotu koňským hnojem :tiphat: ještě by se možná oplatilo do toho nasadit kalifornský žížaláky, to by teprve bylo :thumbup:

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: ovčí hnůj

Příspěvekod Dr.Pedr » 18 led 2015 13:04

lobo píše:Aha tak to jo to udělám. Jako kompost na zahradě má docela velkej, koňskej hnůj + všemožná zeleň ze zahrady která se ale pomalu rokládá 1,5m x 1,5m a 1m hlubokej Loni jsem v něm pěstoval dýňi a meloun. Na podzim jsem do toho zapravil listí ze stromů, dneska je u nás nádherně tak to asi pojedu na zahradu prohrábnout vidlema a na jaře z něj zase vezmu na záhony . A tím si udělám místo na ten novej ovčí hnůj a na sezonu 2016 budu mít teda vystaráno. A dýně a melouny maj letos smůlu stejně mi moc nešli.
:thanx:

EDIT : proložim to ještě pro jistotu koňským hnojem :tiphat: ještě by se možná oplatilo do toho nasadit kalifornský žížaláky, to by teprve bylo :thumbup:
:thumbup: jj jsou holky nenažraný...a to co po nich zbude se platí zlatem ...vermikompost..král mezi hnojivy !!!!!


Zpět na „Hnojení chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů