Chilli-Max - sezóna 2014

Co jsme vypěstovali v roce 2014
MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3575
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3824
Obrázky: 0

Re: Chilli-Max - sezóna 2014

Příspěvekod MartinS » 19 říj 2014 20:13

Bacha na ty teploty, ja koukal na Nory a pristi sobotu v noci uz bude kolem nuly. Nekde pisou 5°C nekde -1°C, kdyz jsem se tedy koukal na Prahu.
Samozrejme je to jen dlouhodoba predpoved. Ale nejaka rizika uz v noci jsou, i kdyz pres den jeste bude relativne pekne.

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Chilli-Max - sezóna 2014

Příspěvekod chilli-max » 19 říj 2014 22:13

Jo jo, počasí samozřejmě sleduju a má v záloze připravený plynový vařič :-) I když přemýšlím jestli to má ještě smysl.... papričky mi lezou už i ušima :firy:
Dnes jsem zase sklízel a měl jsem největší jednorázovou sklizeň TSM ...tipuji cca 3/4 kg .. k tomu tak čtvrt kila Caroliny a to samé 7Pot Doglah, ted jsou v sušičce a celý byt krásně voní :thumbup: :firychil: Pár rostlin jsem dnes doslidil a vytrhnul. 2 sklizené rostliny jsem připravil na přezimování a brzy je přenesu do sklepa...spolu s dalšími, které budou následovat. Vybral jsem rostliny na Bonchi..vythnul..zastřihnul..postříkal proti verbeži a zítra či pozítří půjdou do bonsai misek a domů pod led osvětlení :-)
http://www.foto-tapety.cz

TOM
Stálý člen
Příspěvky: 191
Registrován: 02 úno 2014 11:45
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Slovenská republika

Re: Chilli-Max - sezóna 2014

Příspěvekod TOM » 20 říj 2014 11:03

Ja som si tiez vcera pozbieral dajake chilli, nieco so mrozdal ale velku cast so msi dal ususit kedze zo vcerajsich odrod sa dost uz pominalo zo zasobnych flias...tak so mto musel trosku doplnit....ale vypada to tak ze este sa bude dat obrat tak 10 kg zrelých plodov. AK by sa par dni udrzal oeste pocasie....Vcerajsi zber bol takmer 3,5 kg a to som zbieral len TSM red, TSM yellow, Fatali, Habanera...pricom uz daktore rastlinky su bud zazimovane alebo uplne zlikvidovane...tych par jedincov co zostalo ma este dost nezrelych plodv a este viac kvetov :)....tak dufam z toh oeste bude tych 10 kg :)...

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Chilli-Max - sezóna 2014

Příspěvekod chilli-max » 24 říj 2014 20:24

Na dnešní noc je hlášeno až -2°C ..takže jsem papričky venku kompletně sklidil a ve foliáku jsem udělal opatření proti zmrznutí....hodil jsem přes ně netkanou textilii a zapálil plynový vařič ... chystám se v neděli udělat poslední velkou sklizeň, protože je pořád dost co sklízet. Potom nechám fakt jen poslední zelené plody a nechám to přírodě...jak dlouho to papričky zvládnou a kolik jich ještě dojde.

20415
http://www.foto-tapety.cz

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Chilli-Max - sezóna 2014

Příspěvekod proki73 » 25 říj 2014 16:24

OMG MAXI nebude lepší tam natáhnout ústřední topení? A nebo to vše sklidit a sníst. Jinak fakt nádhera opravdu :respect:

Fénix
Stálý člen
Příspěvky: 66
Registrován: 29 čer 2014 15:14
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Chilli-Max - sezóna 2014

Příspěvekod Fénix » 25 říj 2014 17:52

Bych se nedivil kdyby měl už doma plány na vytápění na příští rok :D viď maxi ;-) ale rozhodně o ně pečuješ s láskou :respect:

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Chilli-Max - sezóna 2014

Příspěvekod chilli-max » 25 říj 2014 18:00

Fénixi, kdyby jsem měl foliák na svém pozemku u baráku..tak bych měl spíš skleník, nebo makrolovník ....a vytápění bych na 100% řešil :tiphat: .... ale momentálně jsem rád za pronajatou zahrádku 200m od bytu :jalapeno: :jalapeno:
http://www.foto-tapety.cz

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Chilli-Max - sezóna 2014

Příspěvekod proki73 » 26 říj 2014 00:06

chilli-max píše:Fénixi, kdyby jsem měl foliák na svém pozemku u baráku..tak bych měl spíš skleník, nebo makrolovník ....a vytápění bych na 100% řešil :tiphat: .... ale momentálně jsem rád za pronajatou zahrádku 200m od bytu :jalapeno: :jalapeno:
a jen tak pro zajímavost kolik si toho už sklidil a děláš si nějakej záznam a máš v plánu přezimovat a kolik toho bude :) a jak to přezimuješ jsem otravnej člověk já vím ale to tvoje pěstování mě prostě fascinuje a ani nevím proč :dunno: ale jedno je jistý držím palce ptozože ja už jsem musel vše sklidit teplota ve 4 ráno byla -2°C a ryskovat zmrznutí plodů a kytek jsem nechtěl :thanx:


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2014“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů