potřebuji poradit začínam

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Uživatelský avatar
Mac
Stálý člen
Příspěvky: 75
Registrován: 04 bře 2014 08:57
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: potřebuji poradit začínam

Příspěvekod Mac » 09 dub 2014 17:38

Ona přílišná zálivka je horší než sucho. Tyhle zářivky se tolik nezahřívají, aby je to po 3 dnech dokázalo vysušit Jiffy. Než odjedeš zkontroluj aby nebyly suché, popř zalij.

inferno
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 10 dub 2014 18:58
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: potřebuji poradit začínam

Příspěvekod inferno » 10 dub 2014 19:41

zdravim,
mam problem, vid foto. Postupne vsetko zacina odchadzat a priberat na vahe. Polievam skor menej ako viac, zacalo to chradnut po presadeni do substratu. Nehnojim, mal by byt nahnojeny, je to plagron royal mix. Vdaka za rady! Strasne rad by som sa dopracoval k nejakej urode.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: potřebuji poradit začínam

Příspěvekod proki73 » 10 dub 2014 20:36

inferno píše:zdravim,
mam problem, vid foto. Postupne vsetko zacina odchadzat a priberat na vahe. Polievam skor menej ako viac, zacalo to chradnut po presadeni do substratu. Nehnojim, mal by byt nahnojeny, je to plagron royal mix. Vdaka za rady! Strasne rad by som sa dopracoval k nejakej urode.
Obrázek
Obrázek
zkus to pořádně zalejt :)

Acapulco
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 18 lis 2013 20:58
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: potřebuji poradit začínam

Příspěvekod Acapulco » 23 dub 2014 19:05

Ahoj, mám na okně jednu rostlinu chilli, je možné, aby ze semínek takto vypěstované rostliny vyrostla kytka s jinými vlastnostmi? Jde mi o to, jestli z jejích semínek vyroste úplně stejná odrůda.

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: potřebuji poradit začínam

Příspěvekod proki73 » 23 dub 2014 20:51

Acapulco píše:Ahoj, mám na okně jednu rostlinu chilli, je možné, aby ze semínek takto vypěstované rostliny vyrostla kytka s jinými vlastnostmi? Jde mi o to, jestli z jejích semínek vyroste úplně stejná odrůda.
ahoj chilli se dá jednoduše křížit ale abych to nepsal znova když už to tu několikrát je tak tu to máš viewtopic.php?f=110&t=2837&p=16533&hili ... %AD#p16533" onclick="window.open(this.href);return false;

martin1102
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 26 dub 2014 11:10
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: potřebuji poradit začínam

Příspěvekod martin1102 » 26 dub 2014 11:20

Ahojte všichni sem tu nově ale v hledání sem nenalezl co bch potřeboval,
někdo mi přivezl malou sazeničku papričky ale nevím absolutně co to je zač, na jmenovce je jen "scharf chilli", ale jde mi o to že má cca 15-18cm a už začíná mít na květ viz foto a nevím jestli to mám takto nechat něbo nějak květy odstranit, nebo vůbec co s tím, mám ji za oknem, přesazenou v malém květináči.
Budu rád za každý koment, radu ..děkuji

edit, aha tak píš mi to že přípona jpeg ani png není povolena, tak kdyžtak foto postnu na mail,twitter,viber atd...:(

nebo zde : http://leteckaposta.cz/894350012" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Tehir
Stálý člen
Příspěvky: 131
Registrován: 20 říj 2013 15:50
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: potřebuji poradit začínam

Příspěvekod Tehir » 26 dub 2014 11:41

martin1102 píše:Ahojte všichni sem tu nově ale v hledání sem nenalezl co bch potřeboval,
někdo mi přivezl malou sazeničku papričky ale nevím absolutně co to je zač, na jmenovce je jen "scharf chilli", ale jde mi o to že má cca 15-18cm a už začíná mít na květ viz foto a nevím jestli to mám takto nechat něbo nějak květy odstranit, nebo vůbec co s tím, mám ji za oknem, přesazenou v malém květináči.
Budu rád za každý koment, radu ..děkuji

edit, aha tak píš mi to že přípona jpeg ani png není povolena, tak kdyžtak foto postnu na mail,twitter,viber atd...:(

nebo zde : http://leteckaposta.cz/894350012" onclick="window.open(this.href);return false;
Odrůdu nepoznám, ale podle velikosti listů to vypadá, že by měla ještě vyrůst. Takže ostříhej květy, třeba přesaď do většího (aspoň 30 cm v průměru, jestli máš prostor) a počkej, až bude mít víc větví, měla by se ještě zahustit. Kvést to můžeš nechat tak za měsíc, klidně za dva a uvidíš, že toho bude mnohem víc.

martin1102
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 26 dub 2014 11:10
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: potřebuji poradit začínam

Příspěvekod martin1102 » 26 dub 2014 18:50

díky moc za odpověď, ty květy mám odstranit přío u hlavního stonku nebo jen jejich konce(samotne květové paličky)?


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů