Semínka vyklíčily, nerostou a pomalu odcházejí

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Uživatelský avatar
Chilli.tk
Stálý člen
Příspěvky: 226
Registrován: 08 kvě 2011 22:35
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Semínka vyklíčily, nerostou a pomalu odcházejí

Příspěvekod Chilli.tk » 08 úno 2014 17:51

Ahoj,
podle mě je RW i levnější - lepší je snad jedině v tom, že rotlina do něj může zapustit kořeny pořádně a můžete jí držet v jiffy déle.
Každopádně pokud perlit, tak doporučuji před použítím pořádně prolít vodou, má to v sobě nechutný bordel a je pak i nestálé PH.

Takže Howgh! A ať to roste klucí:-)

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Semínka vyklíčily, nerostou a pomalu odcházejí

Příspěvekod Dr.Pedr » 08 úno 2014 18:05

Chilli.tk píše:Ahoj,
podle mě je RW i levnější - lepší je snad jedině v tom, že rotlina do něj může zapustit kořeny pořádně a můžete jí držet v jiffy déle.
Každopádně pokud perlit, tak doporučuji před použítím pořádně prolít vodou, má to v sobě nechutný bordel a je pak i nestálé PH.

Takže Howgh! A ať to roste klucí:-)
OK ...každá dobrá rada ...pro chytrého drahá...dikas kámo ... :tiphat:

crteczech
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 09 led 2014 10:35
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Semínka vyklíčily, nerostou a pomalu odcházejí

Příspěvekod crteczech » 08 úno 2014 22:01

Filichilli píše:Kořínky uhnily, máš to přemokřené. Když zmákneš tu kokosovou jiffu, tak určitě z ní vyteče voda. Nepřelívej ty, které ještě rostou.

Všechny jiffy jsem dneska rozložil a sazeničky přesadil.. ani z jednoho mi nekapala voda... Mačkal jsem to a protíral mezi rukama a nic..

nepočítám s tím, že něco z nich přežije(při přesazování jsem zjistil, že v jiffech jsou vlákna podobná vlasovým kořenům a nebyl jsem schopný určit, co je ještě jiff a co kořínek.. takže víceméně zůstali jen ty silnější kořeny), ale zkusit jsem to musel... Prostě mi přišlo, že to postupně hubý ty jiffy.. rostlinky se klátily ve stejném pořadí jako klíčily... podle mě bylo jen otázkou času než to zabalí i ten zbytek..

zároveň jsem dnes zasadil nové, po dvou semínkách do zeminy, která je podle obalu určená ke klíčení a množení.. tak snad mi to na druhý pokus vyjde lépe.. Ale samozřejmě budu rád, když se chytnou i ty mnou přesazené... i ty "uschlé" měly kořeny od pohledu ok, takže jsem přesadil všechny.. snad se jich pár chytne.. Teď už nezbývá než doufat.. :dunno:
-------------------------------------------------------------

Zdar a sílu najdeš v chilli

crteczech
galerie

crteczech
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 09 led 2014 10:35
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Semínka vyklíčily, nerostou a pomalu odcházejí

Příspěvekod crteczech » 08 úno 2014 22:12

Chilli.tk píše:Ahoj,
podle mě je RW i levnější - lepší je snad jedině v tom, že rotlina do něj může zapustit kořeny pořádně a můžete jí držet v jiffy déle.
Každopádně pokud perlit, tak doporučuji před použítím pořádně prolít vodou, má to v sobě nechutný bordel a je pak i nestálé PH.

Takže Howgh! A ať to roste klucí:-)
To je nějak speciálně upravený RW nebo je to ten, co se používá ve stavebnictví?
-------------------------------------------------------------

Zdar a sílu najdeš v chilli

crteczech
galerie

Uživatelský avatar
Chilli.tk
Stálý člen
Příspěvky: 226
Registrován: 08 kvě 2011 22:35
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Semínka vyklíčily, nerostou a pomalu odcházejí

Příspěvekod Chilli.tk » 09 úno 2014 08:40

Ahoj, dá se to sehnat v growshopech(to jsou ty krámky kde se prodávaly potřeby pro pěstitele)
Ten ve stavebnictví nelze použít - je ošetřen proti plísním, a životu vůbec/aby nezačalo zatepplení růst:-DDD

Jinak se to dá sehnat na velkém množství eshopů - napiš do googlu a ono ti to vyjede - jsou to nasekané předpřipravené kostky...

Chilli.tk

Uživatelský avatar
HotFox
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: 24 led 2013 13:38
Reputace: 9
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Semínka vyklíčily, nerostou a pomalu odcházejí

Příspěvekod HotFox » 11 úno 2014 19:24

naozaj si myslíte, že je klíčenie v rockwoole vhodne pre začiatočníka? Nevim nevim :hmmm:

Jackof25
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: 02 led 2014 16:25
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Semínka vyklíčily, nerostou a pomalu odcházejí

Příspěvekod Jackof25 » 11 úno 2014 19:59

A jak se tedy pěstuje v rw? Myslím tím když to vyroste do přesazovací velikosti. To se to z toho nějak vyndá nebo se celá kostka dá do hlíny? Prosím nějaký detailnější postup kdo s tím má zkušenosti :) děkuji

Uživatelský avatar
HotFox
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: 24 led 2013 13:38
Reputace: 9
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Semínka vyklíčily, nerostou a pomalu odcházejí

Příspěvekod HotFox » 11 úno 2014 20:16

Jackof25 píše:A jak se tedy pěstuje v rw? Myslím tím když to vyroste do přesazovací velikosti. To se to z toho nějak vyndá nebo se celá kostka dá do hlíny? Prosím nějaký detailnější postup kdo s tím má zkušenosti :) děkuji
http://www.chilli-forum.cz/viewtopic.ph ... ool#p10984


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů