Moje prve chilli - Penguin

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
maatko
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24 črc 2013 09:02
Reputace: 0
Obrázky: 0

Moje prve chilli - Penguin

Příspěvekod maatko » 24 črc 2013 22:24

Zdravim nadcencov chilli. Kolega mi podhodil prve chilli ktore som pestoval od klicku. Jedna sa o Penguin. rastlina uz ma cca 40 cm do vysky druhy krat kvitne a stale mam iba jednu papricku. Mozete mi poradit cim to moze byt. Raslinka je posiata kvietkamy ktore potom uvednu a nic?:(((( Dik za pomoc.13726 13727

habanero
Stálý člen
Příspěvky: 155
Registrován: 05 led 2013 16:56
Reputace: 54
Obrázky: 0

Re: Moje prve chilli - Penguin

Příspěvekod habanero » 16 srp 2013 21:21

Ake pouzivas hnojivo ? Opelujes ich (kedze ich mas vo vnutri ,hmyz k nim nema pristup,...) ?

maatko
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24 črc 2013 09:02
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Moje prve chilli - Penguin

Příspěvekod maatko » 19 srp 2013 09:57

Hnojivo - Hosticke Hnojivo-kapalne hnojivo s guanem na rajcata a papriky. Neopeloval - je to nutne? Kamarat ma tiez papricky a neopeloval a ma hodne plodov. Sice nema pequin ale ine. Ak mas dve roslitny je mozne ze sa opelia navzajom? daj info aby som vedel do buducna ze to musi opelit...teraz sa to uz asi neoplati???:((((chybamy sa clovek uci:)))

Thelandic
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 28 pro 2012 11:30
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Moje prve chilli - Penguin

Příspěvekod Thelandic » 19 srp 2013 13:32

maatko píše:Hnojivo - Hosticke Hnojivo-kapalne hnojivo s guanem na rajcata a papriky. Neopeloval - je to nutne? Kamarat ma tiez papricky a neopeloval a ma hodne plodov. Sice nema pequin ale ine. Ak mas dve roslitny je mozne ze sa opelia navzajom? daj info aby som vedel do buducna ze to musi opelit...teraz sa to uz asi neoplati???:((((chybamy sa clovek uci:)))
rastliny by mali byt samosprasne tzn. nemusis opylovat z rastliny na rastlinu, staci opylit v ramci "jednej" rastliny ci uz stetcom, prstom, poklepanim po stonke, vetrom/fuknutim do kvetu, staci pohladat na fore :wave:
ak nema vela plodov tak zrejme este nahodi kvety

btw k tomu hnojivu, myslis toto? http://www.zahradkarske-potreby.cz/pic_zbozi/002249.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
to je rastove hnojivo, bolo by fajn teraz dopriat rastline hnojivo na plod/kvet, ktore ma vhodnejsi pomer NPK

maatko
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24 črc 2013 09:02
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Moje prve chilli - Penguin

Příspěvekod maatko » 19 srp 2013 14:57

Dik, preluskam forum ohladom toho opelovania.
Ohladom toho hnojiva: je to ono. Dam na tvoju radu kupim ine hnojivo, uvidim ci budu kvietky a pak dam info.
Dik mc za radu.

maatko
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24 črc 2013 09:02
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Moje prve chilli - Penguin

Příspěvekod maatko » 30 zář 2013 18:14

Zdravim. Tak sa podarilo. Opelova som ako drak a uz mam plody(este nesklizim):) dik moc za rodu aspon budem vediet do buducna:) Mam mensi problem s rastlinkou. Plody nejako zacali cernat(3 kusy z cca 30-tich) je to plesen, choroba alebo je to prirodzene a mam to ignorovat? Na listoch mam male musky, mam ich ignorovat alebo mozu sposobit nejaku chorobu ( ked ich mam odstranit tak ako)? Fotky v galerii. Prosim o radu. Dik
14917
14916


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host