Zeschlan 2013

Naše chilli papričky v roce 2013
zeschlan
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 29 črc 2013 14:06
Reputace: 0
Obrázky: 0

Zeschlan 2013

Příspěvekod zeschlan » 15 srp 2013 14:57

Zdravím všetkých priaznivcov čili. Pestovaniu som sa začal venovať cca pred dvomi rokmi no a odvtedy ma to začalo baviť viac a viac no veď ten kolotoč všetci poznáte. Tento rok som začal sezónu trocha neskoro (začiatkom marca) a prvé plody začínajú dozrievať až teraz (keď nerátam white habanero a aji crystal) tak sa s vami rád podelím s pár obrázkami. Mám asi 20 rastlín (viac sa mi do skleníka nevošlo) a u priateľky v skleníku je to bieda, ale máme tam asi 10 rastlín.
Grow list: (väčšina c.chinense)

Aji Crystal
White Habanero
Chocolate Habanero
Congo Trinidad Red
Chichen Itza
Burning Bush
Yellow Scotch Bonnet
Yellow Bhut Jolokia
7 Pod Red
7 Pod Brainstrain
Dorset Naga
Butch T
Dorset Naga x Mulo de Tiro F1 (vlastná výroba)
Royal Black

Obrázek
Celok

Obrázek
Congo Trinidad

Obrázek
Brainstrain (menšia zo štyroch rastlín)

Obrázek
Stonka Brainstrain

Obrázek
Život v pôde ...

Obrázek
Buch T

Obrázek
Brainstrain pri východe slnka

Obrázek
Dorset Naga x Mulo de Tiro F1

Obrázek
Aji Crystal

Obrázek
Prvý plod Congo Trinidad, rovných 16g :foods:

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Zeschlan 2013

Příspěvekod Dr.Pedr » 15 srp 2013 16:33

Parááda ! :tiphat:

Laudis
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 20 led 2013 10:39
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Zeschlan 2013

Příspěvekod Laudis » 15 srp 2013 18:41

Jo tak tohle je velká paráda, gratulace!

zeschlan
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 29 črc 2013 14:06
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Zeschlan 2013

Příspěvekod zeschlan » 15 srp 2013 21:21

Dr.Pedr píše:Parááda ! :tiphat:
Díky za zastavčo, potešilo, dnes som koštoval u známeho žltú bhut jolokiu a bola moc dobrá, mala sladkú chuť na samom začiatku, potom aromatickú citrusovú, pomarančovú. Štiplavosť nastupovala veľmi pomaly(ako býva zvykom u jolokie) a stupňovala sa asi 2-3 minúty hlavne v hrdle a na špici jazyka. Odporúčam každému túto odrodu, mne nahodila asi 100 plodov jedna rastlina a väčšina z toho sú 20g kone tak som zvedavý. Inak rastlinám dávam čas od času AACT(keby niekto chcel návod kľudne napíšem) a tie najväčšie sú v homemade textilných kvetináčoch. Taktiež odporúčam, plodov majú o moc viac ako tie v plasťákoch alebo v zemi a sú aj o hodne väčšie. Brainstrain na prvej fotke má asi 200l rootpouch, vysoký skoro ako ja - nejakých 35cm kvetináč(180cm), široký cca tak isto, starý cca 4 a pol mesiaca.

Uživatelský avatar
do100L
Stálý člen
Příspěvky: 118
Registrován: 02 kvě 2013 09:37
Reputace: 7
Obrázky: 0
Bydliště: NR

Re: Zeschlan 2013

Příspěvekod do100L » 15 srp 2013 22:20

zeschlan píše:...ma to začalo baviť viac a viac no veď ten kolotoč všetci poznáte. Tento rok som začal sezónu trocha neskoro (začiatkom marca) a prvé plody začínajú dozrievať až teraz.Mám asi 20 rastlín

Prvý plod Congo Trinidad, rovných 16g
:thumbup: čo tu človek nevidí ... samá krasota, já sem celý paff ... náramne sa mi páči čo sa dá dopestovať, tak ma to nakoplo, teda aj iné okrem tohoto tu, že dalším rokem to už zeberem zcela vážnejší ... inak ber to ako samozrejmosť, že ked máš s niečim nejaké fasa skúsenosti tak to klidánko sem vycap, to by si sa čudoval koliko lidiček to poteší ... :tiphat:
8-methyl-N-vanillyl-6-nonenamide / Liečivý efekt kapsaicínu se môže prejaviť pri dávkach 400mg - 3xtýždenne. To je množstvo odpovedajúce asi 3-8 papričkám habanera.

zeschlan
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 29 črc 2013 14:06
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Zeschlan 2013

Příspěvekod zeschlan » 15 srp 2013 22:54

:thumbup: čo tu človek nevidí ... samá krasota, já sem celý paff ... náramne sa mi páči čo sa dá dopestovať, tak ma to nakoplo, teda aj iné okrem tohoto tu, že dalším rokem to už zeberem zcela vážnejší ... inak ber to ako samozrejmosť, že ked máš s niečim nejaké fasa skúsenosti tak to klidánko sem vycap, to by si sa čudoval koliko lidiček to poteší ... :tiphat:
Napíšem pár článkov určite, len už ma láme na spanie tak najskôr zajtra sa do toho pustím, inak väčšinu skúseností som nabral čítaním THP, kto vie po anglicky sa tam dozvie kvantum informácii.

Uživatelský avatar
do100L
Stálý člen
Příspěvky: 118
Registrován: 02 kvě 2013 09:37
Reputace: 7
Obrázky: 0
Bydliště: NR

Re: Zeschlan 2013

Příspěvekod do100L » 16 srp 2013 18:15

[/quote].... sú v homemade textilných kvetináčoch. Taktiež odporúčam, ....[/quote]

to si ich vyrobil z čeho ?. geotextilia (?gr/m2) alebo niečo špeci? mohol by si upresniť techniku jak a z čohoto vyrobiť, pokukával som po niečom takom (smartpot) ale nejako sa mi cena nezdala tak som to pustil z hlavy a na poprvé to nemusí ... ale na rok bych to radšej do vaku ... inak tých 200litrov to už není nejako moc? či? :tiphat:
8-methyl-N-vanillyl-6-nonenamide / Liečivý efekt kapsaicínu se môže prejaviť pri dávkach 400mg - 3xtýždenne. To je množstvo odpovedajúce asi 3-8 papričkám habanera.

zeschlan
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 29 črc 2013 14:06
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Zeschlan 2013

Příspěvekod zeschlan » 17 srp 2013 20:17

do100L píše: to si ich vyrobil z čeho ?. geotextilia (?gr/m2) alebo niečo špeci? mohol by si upresniť techniku jak a z čohoto vyrobiť, pokukával som po niečom takom (smartpot) ale nejako sa mi cena nezdala tak som to pustil z hlavy a na poprvé to nemusí ... ale na rok bych to radšej do vaku ... inak tých 200litrov to už není nejako moc? či? :tiphat:
Viešco z normálnej tej čiernej geotextílie proti burine, no dal som ju dvojmo lebo bola dosť tenká. Je však lepšie použiť normálnu hrubú geotextíliu naj tak 250g/m2. V skratke vystrihneš z nej obdľžnik, preložíš na polovicu, okraje zospínkuješ alebo zalepíš lepidlom na textil, no a nakoniec to chytíš za dno a celé prevrátiš naruby ako keď máš tričko naopak. A je hotovo, rozmery ti takto z hlavy nepoviem, robím to od oka. Brainstrain som teraz pozeral a má 150l rootpouch, v pohode by vyplnila takáto genetika aj trikrát toľko, v podstate čím väčší kvetináč tým väčšia rastlina, do určitej miery samozrejme.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2013“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti