Jak pokračovat? Přesadit, hnojit, opylit?

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
glorei
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 08 čer 2013 20:57
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Jak pokračovat? Přesadit, hnojit, opylit?

Příspěvekod glorei » 07 črc 2013 17:22

Jj chapu, jde mi jen o to abych stihl plody :-D kez by mi dozraly :-) tento zacatecnicky rok mam pouze nagu jolokii takze na ni trosku spoleham :-D

glorei
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 08 čer 2013 20:57
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Jak pokračovat? Přesadit, hnojit, opylit?

Příspěvekod glorei » 08 črc 2013 17:26

Tak takhle vypadá moje chillátko po přesazení, trošku opět porostlo, což je dobře...Jinak trochu jsem zklamán respektive vyděšen, že mi první 4 květy odpadly...ve dvou sem viděl malinkaté začínající papričky a zbylé dvě byly pouze květy...Snad se to udrží při stávajícím počtu 77 květů :) Zde přikládám fotky

Obrázek

Obrázek

glorei
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 08 čer 2013 20:57
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Jak pokračovat? Přesadit, hnojit, opylit?

Příspěvekod glorei » 08 srp 2013 19:59

Prosím o pomoc :( Naga jsem přesadil do 100 litrového květináče, do hlíny jsem dal slepičince, roste krásně, ale prostě každý květ mi odpadne :( prvně okvětní lístek a potom celý zbytek i se "stopkou" takhle opravdu už to můžu zabalit a těšit se na příští rok...Zalívám v tomto počasí každou noc - po 23 hodině...Děkuji za každičkou radu

Thelandic
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 28 pro 2012 11:30
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Jak pokračovat? Přesadit, hnojit, opylit?

Příspěvekod Thelandic » 08 srp 2013 23:22

glorei píše:Prosím o pomoc :( Naga jsem přesadil do 100 litrového květináče, do hlíny jsem dal slepičince, roste krásně, ale prostě každý květ mi odpadne :( prvně okvětní lístek a potom celý zbytek i se "stopkou" takhle opravdu už to můžu zabalit a těšit se na příští rok...Zalívám v tomto počasí každou noc - po 23 hodině...Děkuji za každičkou radu
a mas uz ten peľ (pil) v tych kvetoch? Posledne si nemal ak sa dobre pamatam... chapem to spravne ze si ju dal do 50l a zasa presadzoval do 100l? Prehnana starostlivost je casto na skodu, sam som si tym tento rok presiel, zelam vela uspechov :wave:
ps: pridaj fotku ta mozno napovie viac :)

glorei
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 08 čer 2013 20:57
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Jak pokračovat? Přesadit, hnojit, opylit?

Příspěvekod glorei » 20 srp 2013 10:29

Zdravim, takze jsem patral a dopatral jsem se k nejakym detailum...
Chilli mám ze semínka z makra - dodavatel titbit.cz. Včera jsem byl na Hukvaldech a mají tam takový menší baráček tropic...takova mensi expozice s exotickymi rostlinami. Paní tam měla shodou okolností taky Jolokie...A měla jich tam rovnou 20 :D ptal jsem se na původ odkud to má a říkala, že z Makra :D opět dodavatel titbit...A má jich 5 ve skleníku, 5 venku, 5 v bytě za oknem a 5 mezi kaktusama, kde má hodně velkou vlhkost...a světe div se, ANI JEDNA nemá ANI JEDEN PLOD! samé květy které padají...Zkoušela opylovat štětečkem, a na ty venku lítají včely...ale ANI JEDEN PLŮDEK :(
Takže otázka nemůže to být nějak geneticky ošetřeno? Protože je to opravdu divné, že ani jedna rostlina ze stejného zdroje nemá plody? Děkuji moc

Uživatelský avatar
golfLC
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 28 úno 2012 09:48
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Jak pokračovat? Přesadit, hnojit, opylit?

Příspěvekod golfLC » 30 srp 2013 22:56

Ja som mal vždy problém s opadávaním práve s prehnaným zalievaním. Rastlina má tým pádom vysokú vlhkosť aj v kvete a peľ sa nevysuší. Od vtedy polievam len keď si to rastlina vyžiada sama + nezalievam do črepníka, len do nádoby pod.... Používam platové vedrá.


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů