počet sazeniček

Ptejte se vše kolem semen a sazenic
Uživatelský avatar
jt75cz
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 27 dub 2013 17:44
Reputace: 1
Obrázky: 0

počet sazeniček

Příspěvekod jt75cz » 28 dub 2013 13:25

ahoj, existuje pravidlo kolik sazeniček (rostlinek) může být v těsné blízkosti u sebe v jednom květináči? A jaké to má výhody, popř. rizika. Dokoupil jsem květináče o objemu 10l s horním průměrem 34cm. Rád bych kdyby to šlo takto pěstovat, např. v jednom takovém květináči po 3-4 rostlinkách. Díky za rady.

Uživatelský avatar
cix
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 14 dub 2013 10:53
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Re: počet sazeniček

Příspěvekod cix » 28 dub 2013 15:03

jt75cz píše:... květináče o objemu 10l s horním průměrem 34cm.
Tak to je kýbl, né? :lol2:

Jedno riziko je, že když jedna kytka přeroste, utlačí ty ostatní. Já bych to nedělal a radši dokoupil kýble (nebo menší květináče) a dal každou zvlášť. Nebo ti to napadnou třeba svilušky (nedejbože, ťuk, ťuk, ťuk) a spíš se rozšíří = 4x ztráta. Tyhle experimenty s prostorem se mi nikdy nevyplatili. A také různé druhy rostou různě. Pravda je, že 10l už je asi řádný prostor pro kořeny a tak by z toho květina mohla dostat permanentní orgasmus, začít přerůstat a vystěhovat tě z bytu. No co, minimálně budeš moct chodit na návštěvy.
:firy: pálí, pálí, pálí ...

Uživatelský avatar
jt75cz
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 27 dub 2013 17:44
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: počet sazeniček

Příspěvekod jt75cz » 28 dub 2013 19:54

nee, kýbl to není, i když má stejný objem... :sm:
právě kvůli tomu, aby kořeny nabyly mohutnosti jsem pořídil větší objemy, možná to nebude mít nijak zvlášť velký vliv, ale taky se to může vyplatit. uvidím, teprve začínám, tak experimentuji. s těmi škůdci...no z toho mám celkem vítr...

rabika
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 03 črc 2013 14:28
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: počet sazeniček

Příspěvekod rabika » 03 črc 2013 14:35

díky za info. asi tak nějak bych to viděl, že budu dosvicovat lampou, ono nikdo neví jaký bude léto, taky to může stát za kulový... zatím sluníčka moc není, skoro vůbec tedy. ale už jsem je objednal, zkusím to ještě a uvidíme. bude se muset sehnat dobrá lampa.


Zpět na „Otázky ohledně setí a sazenic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů