Identifikace - zloutnuti, krouceni, skvrny

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
adyk
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 22 úno 2013 20:24
Reputace: 0
Obrázky: 0

Identifikace - zloutnuti, krouceni, skvrny

Příspěvekod adyk » 23 úno 2013 08:22

Zdravím všechny pěstitele!

Od Vánoc patřím ke komunitě chilli pěstitelů dostáním dárku (z obchodu: http://www.seminka-chilli.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;) v podobě 4 odrůd: Bolivian Rainbow, Black Pearl, Black Naga, Trinidad Scorpion Red.
Potřeboval bych pomoci s identifikací problému a návrhu řešení, se kterým se potýkam již 2. týdnem.
S dovolením popíšu celý příběh:
Zasadil jsem 5 ledna do Jiffy tablet. Klíčivost 100% (40 semínek - děkuji za kvalitní osivo e-shopu!). Počáteční růst trošku s problémy (pomalý z nedostatku světla), jelikož se mi opozdila dodávka MH výbojky pro růst (250W). Svítím od 3 týdne od zasazení.
Po vyražení druhého páru listů (první skutečné) jsem přesadil do 10x10cm květináčků - složení (zahradnický substrát univerzál + perlit poměr 3/1,5). Růst nabyl potřebné dynamičnosti a listy dobře rostly.
Zhruba v 35. dnu od zasazení se objevil první problém - kroucení lístků - to hlavne na Bolivian Rainbow a Black Pearl. Ihned jsem nasadil prostředek Vápník Harmonie v domění nedostatku vápníku. To bohužel moc nepomohlo a naopak se objevil další problém ve dnu 40 a to žloutnutí listů u odrůd Trinidada Scorpion a Black Naga. Žloutnuti jde od spodních listů s objevováním sušších míst. Nevíte s jakým problémem se rostliny potýkají?
Ještě doplním: Zálevám až je susbstrát proschlý nicméně vždy provedu velkou zálivku, která vydrží rostlinám až 5-6 dní. Do nynějška jsem aplikoval 2x zálivku s humino-látkami. Podmínky pro pěstování - teplota do max 29 stupňů, vlhkost kolem 50-60%. Budu vděčen za každou pomoc a názor! Předem velice děkuji!

Trinidad scorpion se žlutým listem:
11138

Žlutý list: (Škůdce jsem nepozoroval)
11139

Detail na žlutý list:
11140

Kořenový bal zdá se být v pořádku a proschlý
11141

Bolivian Rainbow s pokroucenými listy - na hodně listech zespoda výrazná krupička - z přelití? Krupička už i na horní straně listů
11142

Black Pearl: Pokroucené listy, plus různé skvrnky. Má to všecho souvislost? Je to vše jen z přelití, se kterým mívám problémy?
11143

Ještě jednou velice děkuji za jakoukoliv pomoc!

papagee
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: 27 zář 2012 20:30
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Identifikace - zloutnuti, krouceni, skvrny

Příspěvekod papagee » 25 úno 2013 10:52

Teplota ,přelití,PH,hlad..paprika má rada zásaditější PH,uvádí se až 7.já upravuju na 6-6,2 a jedou pěkně.Paprika se také nenechává tolik proschnout jako ty rostliny co jim lidé doma často natajno svítí :) pokud to máš v lightmixu tak přidej dusík.gl

-- 25 úno 2013 11:52 --

Teplota ,přelití,PH,hlad..paprika má rada zásaditější PH,uvádí se až 7.já upravuju na 6-6,2 a jedou pěkně.Paprika se také nenechává tolik proschnout jako ty rostliny co jim lidé doma často natajno svítí :) pokud to máš v lightmixu tak přidej dusík.gl


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: padu a 14 hostů