Obal semínka neodpadl a zůstal na listech

Ptejte se vše kolem semen a sazenic
queenas
Stálý člen
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2012 16:31
Reputace: 78
Obrázky: 0

Re: Obal semínka neodpadl a zůstal na listech

Příspěvekod queenas » 29 led 2013 14:29

to je škoda:/ já ráno vyfotil, jak se od včera to rajče rozbalilo...
ale popravdě, to jsem jen vyndal pár semínek z keříčkovitého rajčete, co jsem jedl, asi to stejně setnu..
Obrázek

sembeth
Stálý člen
Příspěvky: 130
Registrován: 17 úno 2013 21:55
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Obal semínka neodpadl a zůstal na listech

Příspěvekod sembeth » 18 úno 2013 16:45

Jako defacto úplný začátečník bych chtěl poprosit o dvě rady:

1.) Bohužel mi nastal problém uvedený v předmětu u tří semínek. Jelikož po dvou dnech nedošlo ke zlepšení, klíčky se začali sami o sobě dost pokrucovat /zřejmě se snažili slupku semínka setřást :) / a nervozita začala celkem stoupat, byl jsem nucen provést chirurgický zásah, kdy jsem slupky co nejopatrněji odstranil (při standardním třasu to byl trošku problém). V důsledku zákroku, či vlivem neodpadnutého obalu semínka došlo k deformaci děložnch lístků ve větší či menší míře, příp. zániku jednoho lístku z páru. Tyto tři postižené rostlinky jsou asi třetinové oproti ostatním ze stejné doby výsevu. Stav po dvou dnech po odstranění slupek je na fotografiích viz níže.

Můj dotaz zní, zda-li se uvedené rostlinky dají dohoromady, a pakliže ano, tak zda-li to nemůže mít nějaký nevratný negativní vliv pro jejich další vývoji (jedná se o Naga Black, Habanero Magnum Orange a Fataliii Yellow).

2.) Druhý dotaz se týká zajímavého stavu, kdy mi z jednoho semínka vzešli dva klíčky, reps. dvě rostlinky včetně prvních lístků. Ptám se tedy, jak s tímto naložit.

Doufám, že téma bylo zvoleno správně, tedy až na ten druhý dotaz.

Předem díky za pomoc a rady


s chilli v srdci

Sembeth


[thumbnail]gallery/image.php?album_id=982&image_id=11053[/thumbnail][thumbnail]gallery/image.php?album_id=982&image_id=11054[/thumbnail][thumbnail]gallery/image.php?album_id=982&image_id=11055[/thumbnail][thumbnail]gallery/image.php?album_id=982&image_id=11052[/thumbnail]

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Obal semínka neodpadl a zůstal na listech

Příspěvekod Dr.Pedr » 18 úno 2013 17:06

Zdar kamárade , věř ,že příroda je mocná...tohle co jsi vyfotil jsou novorozeňata ....dej tomu čas ...teplo..světlo..vlhko a vše bude OK ! :tiphat:


PS: a nevysel jsi omylem dvě semínka do jedné jamky..?

sembeth
Stálý člen
Příspěvky: 130
Registrován: 17 úno 2013 21:55
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Obal semínka neodpadl a zůstal na listech

Příspěvekod sembeth » 18 úno 2013 17:24

Dr.Pedr píše:Zdar kamárade , věř ,že příroda je mocná...tohle co jsi vyfotil jsou novorozeňata ....dej tomu čas ...teplo..světlo..vlhko a vše bude OK ! :tiphat:


PS: a nevysel jsi omylem dvě semínka do jedné jamky..?
OK. Je pravda, že jsou na světě teprva 4 dny a je to necelých dvanáct dnů od výsevu, ale přeci jenom malinko nejistotka jestli nedat pro zychr ještě od daných odrůd pár semínek naklíčit. Přeci jenom na chinenses je už celkem pozdě. Jelikož to bude outdoor, tak doufám, že to naženu ve foliáku a samozřejmě ukázkouvou pečí :)

Jinak teplo, vlhko a světlo udržuju jak se sluší a patří pro takovéto poklady, tj. T 27-30°C, vlhkost cca 85%, 2x23W, 6500K, 1450lm


Jsem si téměř jistej, že nevysel. Vím kolik jsem měl semínek, kolik jsem vysadil a počty sedí, tzn. musí tam být jedno.

queenas
Stálý člen
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2012 16:31
Reputace: 78
Obrázky: 0

Re: Obal semínka neodpadl a zůstal na listech

Příspěvekod queenas » 18 úno 2013 21:39

Já myslím, že ty kytky ze slupek budou úplně v pohodě, hlavně, žes je vyndal :)
No a ta dvojitá.. tak buď ji můžeš nechat, nebo jednu fiknout a nejlíp nějak ošetřit ten pahýl, aby nechytla nějakou plíseň nebo vir nebo co to vůbec může chytnout... já na takové zákroky používám jen mletou skořici, a pohoda.. asi by to šlo i bez ošetření, ale tak pro dobro duše;)

sembeth
Stálý člen
Příspěvky: 130
Registrován: 17 úno 2013 21:55
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Obal semínka neodpadl a zůstal na listech

Příspěvekod sembeth » 18 úno 2013 22:35

queenas píše:Já myslím, že ty kytky ze slupek budou úplně v pohodě, hlavně, žes je vyndal :)
No a ta dvojitá.. tak buď ji můžeš nechat, nebo jednu fiknout a nejlíp nějak ošetřit ten pahýl, aby nechytla nějakou plíseň nebo vir nebo co to vůbec může chytnout... já na takové zákroky používám jen mletou skořici, a pohoda.. asi by to šlo i bez ošetření, ale tak pro dobro duše;)

Díky.
Vypadáto, že se asi fakt srovnaj. Naga se už dává dohromady, zatím trochu zaostáva vzrůstem od nepostižených, ale zřejmě budou nakonec všechny ok :)

Dvojčata asi tedy fiknu, jinak by si zřejmě konkurovali atak. S tou skořicí myslíš jako řez zasypat, zamatlat?

queenas
Stálý člen
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2012 16:31
Reputace: 78
Obrázky: 0

Re: Obal semínka neodpadl a zůstal na listech

Příspěvekod queenas » 19 úno 2013 09:08

No jsou na to speciální připravky, ale já používám mletou skořici. Jojo, zasypat ten řez :) (jen u těchhle papriček bude dost prťavěj, tak bude stačit malinká špetka na špičku nože)

sembeth
Stálý člen
Příspěvky: 130
Registrován: 17 úno 2013 21:55
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Obal semínka neodpadl a zůstal na listech

Příspěvekod sembeth » 19 úno 2013 10:27

queenas píše:No jsou na to speciální připravky, ale já používám mletou skořici. Jojo, zasypat ten řez :) (jen u těchhle papriček bude dost prťavěj, tak bude stačit malinká špetka na špičku nože)
Dobrá tedy. Je mi trochu líto jednu z chillitwins zlikvidovat, holčičku maličkou :(, ale asi bude tedy muset. Zřejmě nejrozumnější řešení. Ještě jednou díky za radu.


Zpět na „Otázky ohledně setí a sazenic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů