Doporučení odrůdy chilli

Povídání o chilli papričkách
MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3588
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3872
Obrázky: 0

Re: Doporučení odrůdy chilli

Příspěvekod MartinS » 26 úno 2024 12:39

Honza Zdražil píše:
26 úno 2024 12:08
Ahoj, má cenu a na co pěstovat papričky s 2 000000 SHU ?

Ahoj, ja pouzivam super hoty do koreni.
Pestuji od 80K do 2mil SHU. Cerstve obcas prikousnu, ale primarne jako posyp na hotova jidla.

Kazdy si musi sam rozhodnout, jestli pro nej ma cenu pestovat super hoty s 1-2mil SHU.
A kazdy je jinak zvykly.
Takze jako obecnou otazku to prilis nechapu.

Pro me treba nema smysl pestovat Japapena. Pal na nic a zabere to moc mista na balkone. Ano, jednou jsem mel, ocesal jsem ker s asi 60ti plody, nacpal syrem a na 2x to zbastil. To je pro me vysoce neefektivni :-) Preferuji budto chutovky, ktere jim vetsinou cerstve tak jak dozravaji (80-300k SHU) nebo super palivky pak na koreni.

Hlavne kdyz delas treba omacku, staci ti jedna superpalivka a nemusit tam cpat treba 10 habaner. Je to o tom jake kdo ma podminky na pestovani a co mu chutna :-)

Honza Zdražil
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 26 úno 2024 11:18
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Doporučení odrůdy chilli

Příspěvekod Honza Zdražil » 26 úno 2024 13:10

Díky. dostal jsem je do start balíku. tak se ptám jako nováček. sám to moc nepřeháním ale syn to má rád i do svíčkový
Želízko

Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 351
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 1025
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Doporučení odrůdy chilli

Příspěvekod Mikymoto » 26 úno 2024 13:31

Je to primárně o odolnosti/otupělosti jazyka - já jsem na druhé straně spektra. Pozřu odrůdy s maximálně desítkami tisíc SHU, vše pálivější mě jen odrovná a nic necítím (krom bolesti). Takže já naopak jedu hlavně Jalapena a cpu to ve velkém do skla, ze kterého to pak většinu roku dlabu. Je to opravdu velmi individuální - prostě vyzkoušet a uvidíš sám.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3588
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3872
Obrázky: 0

Re: Doporučení odrůdy chilli

Příspěvekod MartinS » 26 úno 2024 15:37

Presne tak no. Kazdy oceni jinou palivost a to je na tom i zajimave. Ja treba uz vetsinou take superpalivky nejim cerstve, jen vyjimecne. Jako koreni je to ale super.

Pokud mam totiz koreni z nejake papricky ktera ma 100K SHU, tak vetsim mnozstvim koreni clovek nezvedne pal jidla, jen bude v jidle lepe rozsireny.
A celkove palivostni strop bude nizsi nez kdyz to udelas s pouzitim vyrazne palivejsiho koreni.

Toho ti pak naopak staci o hodne mene. Takze je to i efektivnejsi na vyslednou spotrebu pak. Nehlede na to ze kazda papricka ma svoji specifickou chut.

Ja treba na Pizzu miluji JPGS od Kartuze. To nema chybu.


Zpět na „Pokec o chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů