Chozee77 - 2024 8.sezóna

Venkovní pěstování chilli
Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Chozee77 - 2024 8.sezóna

Příspěvekod Chozee77 » 16 led 2024 19:05

koniash píše:
13 led 2024 22:19
Ale to jxme rádi že bestie z našeho chlívku se mají k světu :veryhot: :veryhot: :veryhot:
Ano ano vaše Velebnosti!!!
Úplně topový semeno !!!
Dark NAGA z 15. Semínek vylezlo 14.!!!
:thumbup:

Za to ty ostatní druhy ,zatím velký špatný... :dunno:

Vylezla jen dvě semínka lásky mojí veliké, 7Pot pink :angry1:

A ostatní je zatím mrtvé...
Jak sem nad tem dumal ,tak my vyšlo jediné, že jsem vybral všechny druhy osyva staršího data..,takových sedm i osm let .. No a to už bude asi po nich...
Každopádně mají šanci do konce ledna..
Pak půjdou do háje a místo nich v pařeňáčku se postaví na startovní čáru Ájiny a spol . :jalapeno:
Naposledy upravil 2 dne Chozee77; celkem upraveno 23x.
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman

Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 351
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 1025
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Chozee77 - 2024 8.sezóna

Příspěvekod Mikymoto » 16 led 2024 20:07

Ta klíčivost je u staršího osiva problém. Pokud se pamatuju správně, tak 3 roky je to v pohodě a pak to začíná klesat - krom jiného i v závislosti na způsobu skladování. Některé zdroje tvrdí, že dobře uschované klíčí použitelně i po 5 letech. Uvidíš, jak to dopadne - budu držet palce.

Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Chozee77 - 2024 8.sezóna

Příspěvekod Chozee77 » 29 led 2024 10:25

Tak včera sem namočil do ligna Ájiny a schischita.
Jen 7 druhů,a celkem pak v pekelné zahrádce bude 17 rostlin.
Z prvního výsevu nevzešlo ani jedno semínko od 4 druhů superhotů ..tak letošní pálivky budou zastoupené
3x Dark NAGA
2x 7POT Pink
1x Dragon Breath.
Stejně se nejvíce těším na tu Koniášovu temnou ságu, Dark NAGU :angry1:

Jo a včera při výběru málopálivek sem udělal razantní výřad starého osiva,bez ukápnutí slzyčky
Vše co bylo 2019 a starší , šlo do koše .. takových sto pytlíčků zypáčků letělo na svou poslední cestu.. no co už... Je to stejně k ničemu ,tak nemá cenu se rmoutit.. nejde to stejně vše zasadit do malé pekelné zahrádky a každý rok se objeví bambilion nových lákavých druhů papriček tak co ... :tiphat:
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman

Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 351
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 1025
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Chozee77 - 2024 8.sezóna

Příspěvekod Mikymoto » 29 led 2024 11:16

Tak pokud jsou to (resp. byly) odrůdy, které jsou stále k sehnání tak souhlas. Pokud jsi tam ale měl nějakou speciálku, co už nikde k sehnání není, tak je to asi celkem škoda. Každej rok zkouším část výsevu něco (pro mě) nového a tak u 1/4 mám pocit, že to chcu pěstovat znovu - u zbytku jsem buď na vážkách, nebo rovnou zařazuju do kategorie "nikdy více". Možná trochu flustrující vědět předem, že část prostoru okupují potenciálně "nechutné" odrůdy, ale mě to hledání svatého grálu prostě baví.

Právě z důvodu omezeného prostoru k pěstování a vytvořených zásob jsem si letos zakázal návštěvy prodejců osiva chilli - člověk pak jen natěšeně kliká nákupy a pak začátkem roku řeší, co ještě zvládne umístit a co bude muset zase čekat na další sezónu. Výjimku jsem si dal jenom co se týče výměn semínek v rámci komunity (zdravím na Slovensko :-D ). Nejdřív musím "zpracovat" to co je nakoupeno do zásoby a pak teprve můžu nakupovat. Tobě blahopřeji k radikálnímu řezu - já bych to asi nedal.

Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Chozee77 - 2024 8.sezóna

Příspěvekod Chozee77 » 29 led 2024 12:41

Mikymoto píše:
29 led 2024 11:16
Tak pokud jsou to (resp. byly) odrůdy, které jsou stále k sehnání tak souhlas. Pokud jsi tam ale měl nějakou speciálku, co už nikde k sehnání není, tak je to asi celkem škoda. Každej rok zkouším část výsevu něco (pro mě) nového a tak u 1/4 mám pocit, že to chcu pěstovat znovu - u zbytku jsem buď na vážkách, nebo rovnou zařazuju do kategorie "nikdy více". Možná trochu flustrující vědět předem, že část prostoru okupují potenciálně "nechutné" odrůdy, ale mě to hledání svatého grálu prostě baví.

Právě z důvodu omezeného prostoru k pěstování a vytvořených zásob jsem si letos zakázal návštěvy prodejců osiva chilli - člověk pak jen natěšeně kliká nákupy a pak začátkem roku řeší, co ještě zvládne umístit a co bude muset zase čekat na další sezónu. Výjimku jsem si dal jenom co se týče výměn semínek v rámci komunity (zdravím na Slovensko :-D ). Nejdřív musím "zpracovat" to co je nakoupeno do zásoby a pak teprve můžu nakupovat. Tobě blahopřeji k radikálnímu řezu - já bych to asi nedal.
Ale dal. :thumbup:

. když už je si člověk jistý že to nemá ceny schovávat tak není proč nad tím přemýšlet...
Člověk má pořád jen velký voči, že všechno musí mít a pak to prostě nejde uplatnit. Z čistě praktických důvodů.
Tak sem si dal laťku 5 let a dost..
Určitě by se životnost semínek dala prodloužit správným způsobem skladování ale jistota i pak stoprocentní není...
A tady na fóru sme skvělá komunita chillenců co se rádi podělí nejen o výměnu osiva.. :tiphat:
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman

Uživatelský avatar
accuface
Stálý člen
Příspěvky: 825
Registrován: 01 led 2019 19:39
Reputace: 2825
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc

Re: Chozee77 - 2024 8.sezóna

Příspěvekod accuface » 29 led 2024 16:23

Mikymoto píše:
29 led 2024 11:16
Tak pokud jsou to (resp. byly) odrůdy, které jsou stále k sehnání tak souhlas. Pokud jsi tam ale měl nějakou speciálku, co už nikde k sehnání není, tak je to asi celkem škoda. Každej rok zkouším část výsevu něco (pro mě) nového a tak u 1/4 mám pocit, že to chcu pěstovat znovu - u zbytku jsem buď na vážkách, nebo rovnou zařazuju do kategorie "nikdy více". Možná trochu flustrující vědět předem, že část prostoru okupují potenciálně "nechutné" odrůdy, ale mě to hledání svatého grálu prostě baví.

Právě z důvodu omezeného prostoru k pěstování a vytvořených zásob jsem si letos zakázal návštěvy prodejců osiva chilli - člověk pak jen natěšeně kliká nákupy a pak začátkem roku řeší, co ještě zvládne umístit a co bude muset zase čekat na další sezónu. Výjimku jsem si dal jenom co se týče výměn semínek v rámci komunity (zdravím na Slovensko :-D ). Nejdřív musím "zpracovat" to co je nakoupeno do zásoby a pak teprve můžu nakupovat. Tobě blahopřeji k radikálnímu řezu - já bych to asi nedal.
Mám to hodně podobné jako ty - jsem omezen prostorem na terase a tak musím hodně vybírat, co budu ten daný rok pěstovat. Ale určitě se nebudu týrat tím, že nebudu nahlížet do eshopů a nenakupovat. Člověk žije pouze jednou a je tolik odrůd, co chci zkusit vypěstovat. Když se mi něco líbí, tak to hned objednám, protože ta odrůda už taky nemusí být k dispozici. Už se mi bohužel párkrát stalo, že zahraniční eshop skončil a některé odrůdy nejsou jinde k sehnání. Každý rok mám odhadem 70% nových odrůd a zbytek jsou ty, které se mi osvědčily. A semínka je mi líto vyhazovat - buď vyklíčí nebo je pak vyhodím společně se substrátem..


Zpět na „Venkovní galerie pěstování chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti