červené papriky mi dozrievajú do žlta

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
ciliamater
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 24 led 2023 13:22
Reputace: 19
Obrázky: 0

červené papriky mi dozrievajú do žlta

Příspěvekod ciliamater » 03 zář 2023 16:41

Ahoj, niektoré červené odrody mi dozrievajú do žlta/oranžova, chutia dobre aj pal majú 100% :firychil: . sú vo foliovniku, svieti na nich slnko, listy nejavia známky prehnojenia - dostavajú na 9l krhlu 1 odmerku kristalonu a 1 odmerku vitality komplexu na striedačku každých 7 dni. Konkretne červené habanera a červené cayany - prvé cayany dozreli normalne do červena, teraz zrejú do žlta. Ak robím nejakú chybu, tak to nabudúcu sezonu chcem napraviť. Viete čo by tomu mohlo byť?

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3591
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3873
Obrázky: 0

Re: červené papriky mi dozrievajú do žlta

Příspěvekod MartinS » 04 zář 2023 11:38

Za to nemuzes, muze to byt necim smrncnute. Premyslim kdyz jsem mel haba cervene, to vubec pres zlutou ani oranzovou neslo. Proste ze zelene zacalo rovnou cervenat. Mohlo se to prokrizit i tobe pokud jedes seminka ze svych kytek napriklad.

Klidne muzes vytahnout seminko z cerveneho cayene, zasadis a pristi rok vyroste rostlina, u ktere plody budou koncit ve zlute barve.
Zalezi vedle ceho to bylo ten predchozi rok. Pokud jsi to cele ale myslel v ramci jedne sezony a jednoho kere, tak je to jen o casu. Jakoze prvni varka plodu treba cervena a ted se tomu nechce. Nepoznal jsem z tveho prispevku jaky pripad presne popisujes.


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů