Lignohumát

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
kgb
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 25 říj 2018 14:36
Reputace: 1
Obrázky: 0

Lignohumát

Příspěvekod kgb » 24 kvě 2023 13:11

Zdravím,

měl bych pár otázek k lignohumátu. Respektive, mám algahumin.

1) tento přípravek slouží k rychlému růstu kořenů a nedá se jím rostlinku zkazit?
2) koupil jsem tento přípravek poměrně pozdě. Takže jsem ho nepoužil od začátku. Ale jak ho správně použít? Četl jsem zde příspěvky, že někteří ligno použijí asi 2x po dvou týdnech? Je to tak? Případně, jak správně dávkovat?
3) koupil jsem si 2 sazeničky od někoho z netu a přišly v příšerném stavu, téměř bez kořenů. Jedna chcípla, druhá se mi zatím daří udržet? Bylo správné, když jsem jí lignohumát podal co nejříve?
4) Můžu dát ligno i tatímu, který má poměrně malé sazeničky klasických paprik na zahradě, aby mu udělaly větší kořenový bal ---> v budoucnu snad větší a více plodící rostlinky?

Děkuji za odpovědi

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Lignohumát

Příspěvekod Tea Racer » 24 kvě 2023 15:01

Já dávám pochopitelně na moření semen a pak při přesazování, barva tmavého čaje, ředím od oka. Pokazit tím nic nemůžeš. KLidně jednou za 14 dní dávej celou sezonu, ale hlavně na počátku.

kgb
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 25 říj 2018 14:36
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Lignohumát

Příspěvekod kgb » 25 kvě 2023 10:21

Super, díky za radu.

Mohl bych se zeptat. Při pročítání fóra jsem zjistil, že nejsi jako většina, kteří razí čím větší kvetináč, tím lepší, ale že pěstuješ i v menších nádobách. Máš tak hezký kytky díky pořádným kořenům, nebo častěji hnojíš? Nebo jsou to prostě zkušenosti? :D

Díky

vsezved
Stálý člen
Příspěvky: 775
Registrován: 09 pro 2019 22:24
Reputace: 2350
Obrázky: 0
Bydliště: Stod

Re: Lignohumát

Příspěvekod vsezved » 25 kvě 2023 10:33

Mistr Tea Racer je přeborník v pěstování v malých nádobách.
Já třeba toto nedokážu. Malá nádoba má pro mne nevýhodu v tom, že snadno vysychá a já nejsem schopen uhlídat správné zavlažování ( prostě jednou později zaleješ a už je kytka uschlá). No a s přibývající teplotou tenhle problém exponenciálně narůstá.
S hnojením je to úplně stejné. Při přehnojení se kytka déle vzpamatovává a při nedohnojení je vhodné rychleji zlepšit stav rostliny hnojením postřikem na list.
Pěstování v malých nádobách je prostě pro pokročilejší pěstitele a chce to hodně zkušenosti a trpělivost, což pro mne není.
Každý máme svoji úchylku. Život je otázkou priorit.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Lignohumát

Příspěvekod Tea Racer » 25 kvě 2023 15:19

kgb píše:
25 kvě 2023 10:21
Super, díky za radu.

Mohl bych se zeptat. Při pročítání fóra jsem zjistil, že nejsi jako většina, kteří razí čím větší kvetináč, tím lepší, ale že pěstuješ i v menších nádobách. Máš tak hezký kytky díky pořádným kořenům, nebo častěji hnojíš? Nebo jsou to prostě zkušenosti? :D

Díky
Já myslím, že menší kořenáč je lepší, například přelití nebo přehnojení tak nehrozí, proste se tam toho více nevejde! Pokud správně namíchaš zeminu a hnojíš organicky (sušený kravský) tak nepřehnojíš. Chce to trochu cviku, ale kořenů tam mám stejně jako ostatní, jen jsou zhuštěné. Ve velkém květníku rozlezlé.

kgb
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 25 říj 2018 14:36
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Lignohumát

Příspěvekod kgb » 26 kvě 2023 08:00

Tea Racer píše:
25 kvě 2023 15:19
kgb píše:
25 kvě 2023 10:21
Super, díky za radu.

Mohl bych se zeptat. Při pročítání fóra jsem zjistil, že nejsi jako většina, kteří razí čím větší kvetináč, tím lepší, ale že pěstuješ i v menších nádobách. Máš tak hezký kytky díky pořádným kořenům, nebo častěji hnojíš? Nebo jsou to prostě zkušenosti? :D

Díky
Já myslím, že menší kořenáč je lepší, například přelití nebo přehnojení tak nehrozí, proste se tam toho více nevejde! Pokud správně namíchaš zeminu a hnojíš organicky (sušený kravský) tak nepřehnojíš. Chce to trochu cviku, ale kořenů tam mám stejně jako ostatní, jen jsou zhuštěné. Ve velkém květníku rozlezlé.
Takže na začátku sezony dáš třeba hrst sušeného kravského do zeminy? A víc s tím neděláš? Nebo postupně doplňuješ?

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Lignohumát

Příspěvekod Tea Racer » 26 kvě 2023 12:27

Ano, občas pridávám (letos jeste ne) Vitality komplex a na konci sezony tekutý slepičák, guano a občas také organické tekuté Papriky rajčata...

kgb
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 25 říj 2018 14:36
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Lignohumát

Příspěvekod kgb » 26 kvě 2023 22:07

Tea Racer píše:
26 kvě 2023 12:27
Ano, občas pridávám (letos jeste ne) Vitality komplex a na konci sezony tekutý slepičák, guano a občas také organické tekuté Papriky rajčata...
Jak se vlastne pozna konec sezony? Ja na jednej paprice uz mam hodne kvetu a zacinaji prvni plody…. Mam jeste se slepicincema pockat treba na cervenec?


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů