Růst rostlinek rozdíly

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
TitanArmy
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 04 črc 2021 11:23
Reputace: 6
Obrázky: 0

Růst rostlinek rozdíly

Příspěvekod TitanArmy » 11 dub 2023 12:34

Ahoj. Mám otázku. V lednu jsem vysel semínka. Vyklíčily hezky. Přesadil je do menších květínáčků, pak do větších. Rostlinky rostly, ale ne všechny. Třeba odrůda Joe´s Long jede perfektně, ale Jalapeňo summer heat se jako by zastavily. Hlína stejná, světlo taktéž, hnojení tak samo. Nevíte prosím čím to může být ? Případně..myslíte si, že ty Jalapeňo se ještě chytnou a povyrostou, nebo je s nima konec81580 ? Joe´s mají cca. 45cm a Jala jen 8cm. Ještě mám další odrůdu a to Purirra ( tu už pěstuji 3 roky ) a ta roste taky pěkně a má na výšku cca. 20cm. Pěstuji doma na parapetu, slunce nyní od cca. 8hod.-12hod. ( teda pokud svítí ). Hnojivo ( Chilli Focus ). Děkuji za odpovědi. 815808158181582

Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 351
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 1022
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Růst rostlinek rozdíly

Příspěvekod Mikymoto » 11 dub 2023 13:40

Pokud nejsou zjevné zdravotní problémy a jsou jen jinak vývojově, tak bych to extra neřešil - odrůdy mohou mít každá jinou vitalitu a s tím se dá za běhu těžko něco dělat. Pokud to člověk ví (už pěstoval), tak holt tu pomalejší vyseješ dříve a dáš jí trochu náskok - takto už můžeš jen "fandit".
Jinak urychlit to teď může jen teplota, takže jedině přesunout do teplejší místnosti, nebo jim přitápět nějakou podložkou.
Jinak na annuumky je leden dost brzkej termín a ty Joe´s Long budou mít problém se stabilitou - jak máš 3 hned u sebe, tak se honí za světlem. Tam by bohatě stačily 2 kusy a ten třetí dát samostatně. Každopádně gratuluju, mě letos Joe´s Long nevyklíčil ani jeden.

Kaja
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 02 zář 2022 18:29
Reputace: 5
Obrázky: 0

Re: Růst rostlinek rozdíly

Příspěvekod Kaja » 01 lis 2023 07:28

Tak jak, stihly?:D


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů