Přežití Paprik během dovolené

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
JukliceCZ
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 05 dub 2022 13:39
Reputace: 10
Obrázky: 0

Přežití Paprik během dovolené

Příspěvekod JukliceCZ » 09 črc 2022 10:08

Zdravím,
Máme tu léto a s ním i letní dovolené a proto jsem se chtěl zeptat, jak se dají zajistit papriky, pro mě zejména jala, aby v létě přežily týden bez péče.
Je třeba si zajistit někoho na hlídání, nebo by mohlo stačit je kupříkladu pořádně prolít a přemístit někam do stínu aby na ně nešlo slunce a tutíž tolik nevysychaly? (jsou v kvetináčích)

Uživatelský avatar
radkiii
Stálý člen
Příspěvky: 225
Registrován: 30 led 2019 23:04
Reputace: 363
Obrázky: 0
Bydliště: Uherský Brod, 251 m n.m.

Re: Přežití Paprik během dovolené

Příspěvekod radkiii » 09 črc 2022 12:22

Ak chceš mať istotu tak niekto na zalievanie.
Ak chceš mať menšiu istotu, tak automatický závlahový systém (inšpirácia môže byť v mojom minuloročnom vlákne a asi o 3 dni update v mojom tohtoročnom vlákne)
Ak chceš ešte menšiu istotu, poriadne zaliať a dúfať, že budú teploty okolo 22-25. Pri horúčavách sa ti voda odparí aj v tieni.

Neviem, či sa dá o tom ešte nejak viac debatovať :dunno:

JukliceCZ
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 05 dub 2022 13:39
Reputace: 10
Obrázky: 0

Re: Přežití Paprik během dovolené

Příspěvekod JukliceCZ » 09 črc 2022 12:41

radkiii píše:
09 črc 2022 12:22
Ak chceš mať istotu tak niekto na zalievanie.
Ak chceš mať menšiu istotu, tak automatický závlahový systém (inšpirácia môže byť v mojom minuloročnom vlákne a asi o 3 dni update v mojom tohtoročnom vlákne)
Ak chceš ešte menšiu istotu, poriadne zaliať a dúfať, že budú teploty okolo 22-25. Pri horúčavách sa ti voda odparí aj v tieni.

Neviem, či sa dá o tom ešte nejak viac debatovať :dunno:
Netřeba, díky, šlo mi jen o to, jestli je možné aby ten týden přežily, což je tedy spíše nepravděpodobné :)

Uživatelský avatar
radkiii
Stálý člen
Příspěvky: 225
Registrován: 30 led 2019 23:04
Reputace: 363
Obrázky: 0
Bydliště: Uherský Brod, 251 m n.m.

Re: Přežití Paprik během dovolené

Příspěvekod radkiii » 09 črc 2022 14:54

Záleží od veľkosti nádoby, rastliny a teploty. Ešte v júny nebola výnimka, že som zalieval raz týždenne, 15l kvetináče

JukliceCZ
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 05 dub 2022 13:39
Reputace: 10
Obrázky: 0

Re: Přežití Paprik během dovolené

Příspěvekod JukliceCZ » 09 črc 2022 16:18

Já mám většinu v 20cm průměr a v nich jala po dvou a na dně keramzit.
Zalévám vlastně denně, nebo obden, už další den je hlína na povrchu suchá.
Teď jsem to trochu zanedbával z důvodu nemoci a jeden ze slabších květináčů to skoro nevydržel, ale nakonec se po prolití vzpamatoval...

Vincent
Stálý člen
Příspěvky: 200
Registrován: 09 říj 2018 09:10
Reputace: 194
Obrázky: 0
Bydliště: Praha 215 m.n.m asi

Re: Přežití Paprik během dovolené

Příspěvekod Vincent » 10 črc 2022 13:18

z vlastní zkušenosti týden přežijí bez viditelných problémů a dál plodí pokud je dáš mimo přímé silné slunce (nejlépe někam na sever), nejlépe když aspon jednou v tom tejdnu na ně zaprší aby si doplnili. pořádně zalít a pak doplnit podmisky až po okraj (je mi jasný že lidem ted vstáváají vlasy hrůzou) co to jde ráno kdy odjíždíš. máš tam keramzit tak by to mělo jít, takhle to dělám každý léto i u indoor kytek. Nejlepší nechat někdy i opakovaně po dešti poloplné podmisky aby si kytky na tenhle režim "zvykly" . podle mě to ty kytky a květináče do dvou dnů nasajou a pak vydrží, po tejdnu sou už skoro na suchu všechny. otestováno hlavně u anuum a baccatum ale i chinense. větší květináče a širší podmisky výhodou. je ale fakt že poslední léta nebyly extrémně horká


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů