Darované chilli

Nevíte jakou rostlinu chilli máte, posílejte Vaše dotazy sem
anTy
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 18 čer 2022 18:00
Reputace: 0
Obrázky: 0

Darované chilli

Příspěvekod anTy » 19 čer 2022 22:06

Zdravím!
Dostal jsem od kolegy z práce rostlinku chilli. Zkoušel jsem něco málo hledat, ale nějak si nejsem jistý a potřeboval bych radu co by to mohlo být.
V zimních měsících plody červené, teď, když jsem ji umístil na balkon, tak plody zfialověly. Plodů je teď docela dost, tak zastřihnout asi až po sklizení že? Díky za každou radu :)
78962
78961

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3561
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3781
Obrázky: 0

Re: Darované chilli

Příspěvekod MartinS » 19 čer 2022 23:51

Ahoj, zastrihnout, proc? Je to malinke, neni co strihat. Jestli je cervena finalni barva tak to jeste to chvili potrva.
Zastrihaval bych az pred zimou, pokud tedy je v planu prezimovani v nejake chladnejsi mistnosti.
Do te doby ti to muze nekolikrat zaplodit :-)

Plodu je celkem malo zatim, kvetinac je maly, zrejme. Nejde to poznat podle fotky ale pro okrasku asi staci.

anTy
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 18 čer 2022 18:00
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Darované chilli

Příspěvekod anTy » 20 čer 2022 10:07

MartinS díky za radu. Možná časem zakoupím i něco jinýho, myslím, že tohle mě na začátek stačí :)

Uživatelský avatar
radkiii
Stálý člen
Příspěvky: 225
Registrován: 30 led 2019 23:04
Reputace: 363
Obrázky: 0
Bydliště: Uherský Brod, 251 m n.m.

Re: Darované chilli

Příspěvekod radkiii » 20 čer 2022 11:16

Tieto okrasky, keď to poviem tak tvrdšie, sú úplne hnusné a ja som ich pestoval len pre oko a plody som vyhadzoval. Ani na korenie, ani na nič. Žiadna chuť a nejaký pal. Takže doporučujem vyskúšať niečo iné, inšpirovať sa možeš aj na tomto fóre a potom, keď ochutnáš skutočnú papričku uvidiíš, či ti stačí jeden malý kvetináč :)

trewis7
Stálý člen
Příspěvky: 383
Registrován: 17 led 2021 14:27
Reputace: 824
Obrázky: 0
Bydliště: Milevsko

Re: Darované chilli

Příspěvekod trewis7 » 20 čer 2022 21:34

Je to pequin mal som ich minulej rok ma to mraky plodu finálna barva je červená.. A nič jsem nevyhazoval normálne som ich hammel na hrubo v rôznom štádiu zrelosti a farebnosti hodil som k tomu 1kus bbm a je s toho parádne korenie...

trewis7
Stálý člen
Příspěvky: 383
Registrován: 17 led 2021 14:27
Reputace: 824
Obrázky: 0
Bydliště: Milevsko

Re: Darované chilli

Příspěvekod trewis7 » 20 čer 2022 21:41

radkiii píše:
20 čer 2022 11:16
Tieto okrasky, keď to poviem tak tvrdšie, sú úplne hnusné a ja som ich pestoval len pre oko a plody som vyhadzoval. Ani na korenie, ani na nič. Žiadna chuť a nejaký pal. Takže doporučujem vyskúšať niečo iné, inšpirovať sa možeš aj na tomto fóre a potom, keď ochutnáš skutočnú papričku uvidiíš, či ti stačí jeden malý kvetináč :)
Radkii pestuješ super hoty? Ak áno tak to tiež musíš plody vyhadzovať pretože kôli 2 sekundam chuti a potom už len to peklo v ústach tiež moc nepoznáš jak skutočne chutná... nič v zlom ale človek sa s tim sere celý rok nie preto aby to vyvazoval ale aby aj s tých čo nechutia tak super ako ostatné urobil chutné to ke môj názor....

Uživatelský avatar
radkiii
Stálý člen
Příspěvky: 225
Registrován: 30 led 2019 23:04
Reputace: 363
Obrázky: 0
Bydliště: Uherský Brod, 251 m n.m.

Re: Darované chilli

Příspěvekod radkiii » 20 čer 2022 22:31

Superhoty majú perfektnú arómu, takže sú super ako korenie a do omáčky.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3561
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3781
Obrázky: 0

Re: Darované chilli

Příspěvekod MartinS » 21 čer 2022 09:38

trewis7 píše:
20 čer 2022 21:34
Je to pequin mal som ich minulej rok ma to mraky plodu finálna barva je červená.. A nič jsem nevyhazoval normálne som ich hammel na hrubo v rôznom štádiu zrelosti a farebnosti hodil som k tomu 1kus bbm a je s toho parádne korenie...
Take me napadlo ze to bude Pequin, protoze jsem jej pred lety mel a vypada to velice podobne.
Koncil me v oranzovo-cervene barve a nebyl uplne spatny.
Ono i tak. pokud by se nasusilo, tak se da pak posypat temer cimkoliv.
Samozrejme to nebude takove labuzo, jako kdyz si pizzu posypu susenou JPGS od Kartuze (na to asi nic nema :-D )


Zpět na „Identifikace odrůd chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů