Accuface 2021 - Baccatum forever

Naše pěstitelské snažení v roce 2021
vsezved
Stálý člen
Příspěvky: 780
Registrován: 09 pro 2019 22:24
Reputace: 2381
Obrázky: 0
Bydliště: Stod

Re: Accuface 2021 - Baccatum forever

Příspěvekod vsezved » 31 říj 2021 17:51

Tiše závidím a gratuluji, že máš venku v tomto období stále co sklízet.
Sice jsem na tom podobně, ale to jen díky skleníku. Venku uż bylo několik dní po sobě méně než -4 a to pod nulou bylo minimálně 8 hodin v kuse.
Každý máme svoji úchylku. Život je otázkou priorit.

Uživatelský avatar
accuface
Stálý člen
Příspěvky: 825
Registrován: 01 led 2019 19:39
Reputace: 2824
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc

Ukončení sezóny

Příspěvekod accuface » 05 lis 2021 21:03

Drazí přátelé, kamarádi a příznivci všeho pálivého. Dnes jsem započal likvidaci rostlin na terase a o víkendu tento proces dokončím. I když ten letošní rok nebyl v mnoha směrech úspěšný jako ten loňský, nakonec to zase tak špatné nebylo. Chvíli si dám oraz, zkonzumuji zbytek čerstvých papriček a budu pomalu nabírat síly na rok příští. Však v lednu to zase pomalu začne. Mějte se všichni fajn.
76920

Uživatelský avatar
accuface
Stálý člen
Příspěvky: 825
Registrován: 01 led 2019 19:39
Reputace: 2824
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc

PF 2022

Příspěvekod accuface » 22 pro 2021 22:35

Drazí přátelé, chilli šílenci a pěstitelé všeho možného i nemožného. Rád bych všem popřál krásné a pohodové Vánoce, klid, pohodu, zdraví a spoustu pěstitelských úspěchů v roce příštím. Ten letošní zase tak špatný nebyl a snad se brzy zase někdy někde potkáme.
77087

Uživatelský avatar
accuface
Stálý člen
Příspěvky: 825
Registrován: 01 led 2019 19:39
Reputace: 2824
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc

Závěrečné shrnutí 2021

Příspěvekod accuface » 03 led 2022 21:13

Závěrem další ukončené sezóny bych si dovolil krátké shrnutí.
Výběr odrůd - docela slušný, některé chutnaly více, jiné méně a některé vůbec. Oproti minulým letům byl výběr trochu horší, což přičítám tomu, že jsem pěstoval až na výjimky všechny odrůdy ze seznamu poprvé.
Počasí - tak trochu nevyzpytatelné, začátek deštivý a chladný, postupně se to lepšilo a závěr byl už na pohodu, rostliny jsem likvidoval kolem 8.listopadu
Úrodnost - nebyla zase tak špatná, ale propad oproti roku 2020 tam byl znatelný, odhaduju mezi 40% až 50%
Vypalovák - letos poprvé jako jeden z pomocníků při organizaci. Moc mě to bavilo a pocit to byl skvělý, rád bych si to někdy zopakoval. Nezdá se to, ale v samotný den akce je to pořádná dřina a tak přede všemi smekám až na zem.
Zdejší komunita - bylo mi ctí poznat další členy zdejšího fóra osobně přímo na Vypalováku. Fajnový pokec, super nálada a spousta pálivých dobrot - i když některé byly pro mne už na hranici snesitelnosti. Co se týká produktů, tak nad některými jsem jen nechápavě kroutil hlavou - chilli svíčková, chilli perníčky nebo bábovka, to se opravdu jen tak nevidí.
Touto krátkou glosou bych se rozloučil s rokem 2021 - takže ještě jednou všem díky a budu se těšit na další společnou sezónu.


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2021“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti