Cannafest 2021

Co se kde a kdy děje, slevy, akce, kde nakoupit
MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3570
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3821
Obrázky: 0

Re: Cannafest 2021

Příspěvekod MartinS » 12 pro 2021 22:52

Tak cca mesic hnojim Biocannou a resim problemy s pH.
A to konkretne s velmi nizkym pH pri doporucenem davkovani.

Biocanna
15.11. 1l - 2veg/2rhizo (1l air-pot) pH kolem 6.0 - OK
17.11. 2l - 4veg/4rhizo(6l textil)... pH nemereno
19.11. 4l - 6veg/6rhizo - pH nemereno
22.11. 5l - 10veg/10rhizo - pH nemereno - do ted to ale rostliny snasely relativne
27.11. 5l - 15veg/2,5rhizo/10boost - pH nemereno
30.11. 5l - 15veg/2,5rhizo/10boost - pH nemereno
30.11. 3l - 3ml Calmag + 0,5ml Vitalize (Mills)
8.12. 5l - 15veg/2,5rhizo/10boost = pH 4.8!!! naredeno na:
8.12. 6l - 5veg/8rhizo/3boost - pH6.1 :-)
12.12. 5l - 15veg/10rhizo = pH5.0 - nepouzito na zalivku

13.12. Naredim Mills organic podle doporuceneho davkovani a uvidime.

Nizke pH resim aktivne s ceskym zastoupenim. Vysoke by nevadilo, pH- mam pripadne. Ale s nizkym toho moc nesvedu.
Samozrejme existuje i pH+ nebo specialni kameny ci soli.
Zalivku 8.12 jsem musel naredit 1/3 s vodou a jeste pridat 2,5ml rhizo na 2l. Abych se dostal s pH nad 6.
Dokoupim pak pH+ a dam tomu jeste sanci.

Jinak Vega pH neudava
Rhizo 11,5-13,5 pH
Boost 3,5-4,5 pH

Tim jak se podle davkovacich tabulek snizil objem Rhizo a pridalo se davkovani Boostu, se vysledne pH brutalne snizilo. A to i zakladni Vega snizuje pH ale ne jeste tak brutalne. I kdyz u dnesniho zalevani, ktere neprobehlo. Jsem dostal strasnych pH 5.0 presne. Pri 15ml vega a 10ml rhizo a to tam jeste nebyl ani boost.
PH vody mam 7,3

Abych mohl pokracovat s hnojenim, musel bych jen pouze maximalne 1/4-1/3 davku hnojiva. Bude tam ale pak dost zivin? To je to co se me nechce ted moc resit :-(

Baron z Žop
Stálý člen
Příspěvky: 1365
Registrován: 09 srp 2012 18:40
Reputace: 3318
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Cannafest 2021

Příspěvekod Baron z Žop » 13 pro 2021 04:59

:tiphat: Čau Marťas!
To jsou na mě moc vědecký úvahy a s tím já ti neporadím, ale snad se k tomu relevantně vyjádří pan Kulíšek alias PP.
PS. Ještě jednou díky moc za dárky! :thumbup:

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3570
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3821
Obrázky: 0

Re: Cannafest 2021

Příspěvekod MartinS » 13 pro 2021 11:18

Baron z Žop píše:
13 pro 2021 04:59
:tiphat: Čau Marťas!
To jsou na mě moc vědecký úvahy a s tím já ti neporadím, ale snad se k tomu relevantně vyjádří pan Kulíšek alias PP.
PS. Ještě jednou díky moc za dárky! :thumbup:
Jasne, ja jsem to dal sem zamerne, protoze ten Bio Canna Starter pack i hnojivo zde zminuji.
Aby kdyz si to nekdo koupi, pro sychr mel k ruce pH metr. Radsi bych se hned pochlubil jak je to vse super, ale prijde me lepsi nejdrive hodit sem nejake ty problemy a informovat objektivne jakmile jsem na to prisel. Resp je videt i podle toho seznamu, ze jsem tak nejak doufal ve vyrovnane pH, jako ma treba klasicky Mills. Tam vim, ze kdyz namicham "prisady" dle tabulek, dostanu pH 6,2-6,7cca coz je na pohodu.

Bylo me receno, ze u Bio hnojiv resp veganskych nemusim resit prilis pH a ze v prirode si to take poradi samo.
Castecne to pravda asi muze byt, ale kdyz ma zalivka pH 4,7-5,0 a pritom je potreba mit 6-7 pro klasicky substrat, tak to asi neni uplne ok.
Kdyz pak vidim deficity, prijde me to pH jako jedinna moznost.
Uvidime kolik namerim kdyz zkusim dnes Mills Organic.

BTW, malo setu a hnojiv se obejdou bez pH metru. Vetsinou slabsi jako Hesi, tam to problem neni. Ty hodne koncentrovane jako jsou zrejme tyto bio + jsem zaregistroval i napriklad u Gold label. Ale tam byl problem opacny. PH bylo moc vysoke s stacilo ale pouzit prilozeny PH- regulator.
Tady je to naopak.

Ono jde o to, ze u chilli hnojis treba jednou za 14 dnu, takze defacto pak vyrovnas pH v substratu dalsimi zalivkami, kde je vetsinou jen voda a prilis to neresis.

Pokud ale neco hnojis s kazdou zalivkou, bylinky, nebo i treba chilli v kokosu, je treba to mit zmerene. K deficitu vzhledem k spatnemu pH tam dojde velmi rychle. Protoze pokud tam lejes zalivku s pH kolem 5.0 treba 14dnu(muj pripad), dojde tam k deficitu strasne moc prvku
A to napriklad: Magnesium, Calcium...clovek si muze rict, tak pridam CalMag, ale pravda je ta, ze prvky jsou v substratu, diky spatnemu PH jsou ale nevyuzitelne.

viz:

77042

Zdroj obrazku:
https://www.agrobest.com.au/news/How-So ... ents-7.htm

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3570
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3821
Obrázky: 0

Re: Cannafest 2021

Příspěvekod MartinS » 13 pro 2021 16:57

pH metr mam nakalibrovany pH 4.0 i pH7.0 roztokem.
Kohoutkova voda pH 7.3
Namichal jsem Mills Organic dle tabulky:
Grow 20ml/10l
BASE 20ml/10l
CAL 10ml/10l

pH mixu opet 5.0 :-D
Pisu Dr. Mills email jestli je to fakt normalni nebo musim dokoupit nejaky PH+ regulator.

Pro test jsem zkusil namichat standardni Mills pro 3. tyden rustu
tj na 10litru jsou to tyto hodnoty: START 4ml, BASIS A 5ml, BASIS B 5ml
Ve spravnem pomeru do 1,5l lahve.

a voala, pH 6.6 - konecne jsme doma.

Budto tedy opravdu organika ma jine hodnoty PH a kytky si s tim umi poradit (vizualne se me tedy nezdalo) nebo bude treba korekce.
Pockam co mi pisne Dr. a uvidime.

Nicmene i tady to vidim tak ze Mills Organic bych musel naredit minimalne 1/3 s vodou abych mel pH alespon kolem 6.
Uvidime co dostanu za odpoved, dost me to zajima.

Baron z Žop
Stálý člen
Příspěvky: 1365
Registrován: 09 srp 2012 18:40
Reputace: 3318
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Cannafest 2021

Příspěvekod Baron z Žop » 14 pro 2021 05:36

:tiphat: Zdar Marťas!!!
Dr.Mills tě bude za tvou snahu :respect: ještě angažovat do svých služeb a příští Cannáč už tam budeš jako šéf vývoje!!! A tak to má být!!! :thumbup:

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3570
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3821
Obrázky: 0

Re: Cannafest 2021

Příspěvekod MartinS » 14 pro 2021 10:05

Baron z Žop píše:
14 pro 2021 05:36
:tiphat: Zdar Marťas!!!
Dr.Mills tě bude za tvou snahu :respect: ještě angažovat do svých služeb a příští Cannáč už tam budeš jako šéf vývoje!!! A tak to má být!!! :thumbup:
To asi ne, viditelne se toho musim jeste hodne ucit. Pan Dr. Mills me potvrdil to co me rekli v Canna.
Nicmene z opatrnosti stejne asi budu davat mensi davku nebo to stridat s klasikou, nejak me prislo ze po tom co jsem srovnal PH se vse zlepsilo.
Mohl jsem mit chyby jinde, jako v prilisne zalivce, i kdyz zbytek vytece z kvetinace, ony i ty textily hodne drzi vody i ten biocanna substrat.

Tady je odpoved:
77043

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3570
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3821
Obrázky: 0

Re: Cannafest 2021

Příspěvekod MartinS » 16 pro 2021 14:10

Ne, ze bych bio hnojivum a odbornikum neveril, urcite maji sve misto, ale asi dopestuji s klasikou. Kdyz si to nemuzu overit pH metrem pri nejakych priznacich, tak budu vedet houby co tomu chybi.

Pak zkusim nejake chilli, jeden kvetinac Mills bio, druhy Canna Bio a treti Mills normalni hnojivo. Ted se mi uplne nechce riskovat ty rizky co jsem dostal. Protoze seminka nemam a rizky oni prodavaji po 100ks. Takze to nechci nejakou chybou zabit.
Omlouvam se tedy vsem, ktere jsem navnadil. Pokusy s Bio hnojivy si necham na pozdeji, az me bude defacto jedno, jak pokus dopadne.

Preci jen si namichat starej dobrej Mills podle tabulek a vedet ze je to v poradku, se asi pro ten sucha a bezpeci, vyplati.

Prijde me to hlavne i zvlastni, pokud se tedy Bio zalivka neda merit pH metrem, jaktoze se vse zlepsilo, kdyz jsem s tim zacal a resp doporucene mnozstvi u Canny i Mills jsem musel naredit 3x abych to podle sebe mohl pouzit. No nic. Jeste me i napadla uvaha, nejdrive upravit pH vody z 7.3 na treba 6.5 a pak tam dat teprve ta bio hnojiva. A neresit ze me to ukazuje treba pH 4.5. Na to uplne nemam koule. Radsi to dojedu s necim co znam a mam letite zkusenosti, nez to nejak namrvit :-)


Zpět na „Události, schůzky a akce, novinky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů