zdravím z Nového Jičína

Vaše koníčky, krom pěstování chilli :tiphat:
lumír
Stálý člen
Příspěvky: 104
Registrován: 30 říj 2021 12:55
Reputace: 443
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín

zdravím z Nového Jičína

Příspěvekod lumír » 30 říj 2021 14:52

Ahoj,

letos jsem se náhodou dostal k Chilli papričkám, teda k "pěstování". Pořídili jsme si zahradu. Manželka se chtěla postarat o semena, nesnáší pálivé, tak jsem to nechal na ní. Vybírala podle obrázku bez popisu a to se ukázalo jako dobrá volba. Takže 14 sazenic jemně pálivých berosů, 3 x AJI ROJO a 4 x nějaký zelený hybrid. Z toho pak bylo cca 40 x 0,7 l naložených berosů různého stádia zralosti. AJI ROJo je super, ale hodně mi toho nedozrálo, takže to šlo za okno nebo jsem to rozdal na sušení.

Mám docela rád nakládané chilli, bohužel nemám rád komerční nálevy. Chci si tedy nakládat sám, ale nemám sílu to pěstovat "ve velkém", takže bych chtěl mít jen několik odrůd, zralost si pohlídat sám a tak jsem si naobjednával různé druhy nakládaných chilli papriček abych si tak nějak vybral semena a pak uvidíme pro co se na příští rok rozhodnu.

S chilli nevařím, protože by to doma nikdo nejedl, ale k jakékoliv studené večeři se nějaká ta paprička hodí. Čerstvá nebo naložená, nepohrdnu ani jednou.

Nejsem masochista. Odrůdy jako Carolina Reaper určitě pěstovat nebudu ikdyž jsem ze zvědavosti ochutnal. Cokoliv do 100 k SHU ochutnám rád, do 350 k SHU nepohrdnu a co je nad už nemám ambice. Jiná je kdybych doma s chilli vařil, tam už by se asi dalo i s něčím ostřejším začarovat, možná...

Jinak určitě nepohrdnu ani s ničím jemně pikantním jako jsou třeba Large Cherry, Japaleno nebo klasické beros, poseidon nebo artist. Nevidím v tom nic slabošského. Jím to co mi chutná a není beros jako beros....

Lumír

Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 336
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 986
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: zdravím z Nového Jičína

Příspěvekod Mikymoto » 30 říj 2021 19:42

Vítej na fóru - copa říkala manželka na to, co z toho vyrostlo? :-D

lumír
Stálý člen
Příspěvky: 104
Registrován: 30 říj 2021 12:55
Reputace: 443
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín

Re: zdravím z Nového Jičína

Příspěvekod lumír » 31 říj 2021 08:43

Byla strašně ráda. Hlavně kdy říkala, že se o papričky starám víc jak o ni samotnou.

Baron z Žop
Stálý člen
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 srp 2012 18:40
Reputace: 3313
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: zdravím z Nového Jičína

Příspěvekod Baron z Žop » 02 lis 2021 22:11

:tiphat: Zdarec, ve čtvrtek valím přez Jičín na Těrlicko tak kdyby si chtěl můžu ti vzít nějaký superhoty :firychil: na košt... :smoketoil:

lumír
Stálý člen
Příspěvky: 104
Registrován: 30 říj 2021 12:55
Reputace: 443
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín

Re: zdravím z Nového Jičína

Příspěvekod lumír » 04 lis 2021 19:06

škoda, že jsem si toho všimnul až nyní. No, pokud pojedeš ještě, tak se ozvi. Snad to neprošvihnu. Není všem dnům konec...

lumír
Stálý člen
Příspěvky: 104
Registrován: 30 říj 2021 12:55
Reputace: 443
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín

Re: zdravím z Nového Jičína

Příspěvekod lumír » 07 lis 2021 17:01

Ono je možná dobře, že jsi nedorazil. Došla mi v pátek SMS, že mám COVID (deltu) :-). Takže jsem teď zombík a budu dva týdny doma....


Zpět na „Představte se v chilli fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů