Zdar z regionu razoviteho

Vaše koníčky, krom pěstování chilli :tiphat:
Uživatelský avatar
Jackylle
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 13 říj 2021 21:40
Reputace: 15
Obrázky: 0
Bydliště: Ostrava

Zdar z regionu razoviteho

Příspěvekod Jackylle » 13 říj 2021 22:08

Ahoj,
všechny zdravím a přeju tisíce tisíců jednotek pálivosti vašim výpěstkům.
Jsem úplný začátečník, tedy letos jsem poprvé z darovaných semínek vypěstovala hromadu sazenic, kterým se mi podařilo najít milující domovy u kolegů a přátel.
Moje rostliny bojují s nepřízní letošního počasí na drsném severu, ač chráněny foliovníkem a maximálně opečovávány, dlouho jim trvalo než zabraly šponu a teď, když už téměř sněží, se snaží dozrávat.
Část už je sklizena a ve snaze najít co s nimi dále, krom obligátního sušení, jsme narazila na toto utěšeně pálivé fórum.
Napřed se vrhnu na recepty, než nadejde další vegetační sezóna a studium návodů správného pěstění.

Jiné koníčky... koníčci, autíčka.

:chilli11:
Jackylle
"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Baron z Žop
Stálý člen
Příspěvky: 1365
Registrován: 09 srp 2012 18:40
Reputace: 3318
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Zdar z regionu razoviteho

Příspěvekod Baron z Žop » 14 říj 2021 09:13

:tiphat: Ja tož vitaj Koňařko :horse: ... Čti a samostudium je nejlepší příprava před vlastním výsevem a pak to už bude brnkačka! Tak ať se daří... :chilli11:

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5414
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9082
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdar z regionu razoviteho

Příspěvekod Tea Racer » 14 říj 2021 09:54

Ahoj, vítej. Budeme rádi za nějaké foto tvých rostlin.

Uživatelský avatar
Jackylle
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 13 říj 2021 21:40
Reputace: 15
Obrázky: 0
Bydliště: Ostrava

Re: Zdar z regionu razoviteho

Příspěvekod Jackylle » 18 říj 2021 22:09

O víkendu něco vyfotím, rostliny zatím odolávají, přes noc jim topíme a některé se zbláznily a vrhly se do kvetení tak, jak v létě ani náhodou (to jsem jim rázně zatrhla).
Moje nejoblíbenější Bishopky mají ještě spoustu zelených zvonečků. První dávka je usušena. I zelené jsou příjemně pikantní.
Něco pokrčeného, co je buď scorpio, nebo něco prý 2. nejpálivější v přilehlém vesmíru, má tři plody, které hezky červenají. Na jaře tak dlouho nechtěly klíčit, že jsem chtěla truhlíček zlikvidovat, vyházela ceduličky se jmény a až pak zjistila, že pár semínek přeci jen klíčí. Nicméně rostlina má laxní přístup celou vegetační sezónu
Jolokia snad taky ještě něco vyprodukuje, zatím se moc nevytáhla, do plodů lezou škvoři, asi jsou ohnivzdorní. :firy: No hlavně že pořád kvete.
Aurora vytvořila milé úhledné rostlinky, jakou jedinou ji nemlsají slimáci ani jiní hnusáci. Z větší části už se suší a pár papriček ještě dozrává.

Pak mi vyrostlo něco, co mi kolega předal s poznámkou "velká červená" a "malá žlutá". Vzhled odpovídá popisu. :chilli11:

Když jsem tady brouzdala poprvé, zahlédla jsem nějaké sdělení ve smyslu "...a na zpracování si beru dvoje rukavice". I pomyslela jsem si "srabi". :laugh:
V sobotu jsem chystala papričky na sušení, bez rukavic... úplně v pohodě, žádný problém... a po nějaké době jsem tu hlášku pochopila. Ruce hezky hřály i v neděli. Ale žádná hrůza a určitě je to nesmírně zdravé.
Jackylle
"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Uživatelský avatar
Faboš
Stálý člen
Příspěvky: 1675
Registrován: 05 črc 2018 13:49
Reputace: 5904
Obrázky: 0

Re: Zdar z regionu razoviteho

Příspěvekod Faboš » 19 říj 2021 04:56

Ahoj a vítej :wave:
Na to cosi pokrčeného su zvědavej co z toho vyleze :thumbup: ( nejspíš Hamík viď Hyňo :jalapeno: )
Jinak jasně že sou rukavice pro srabi a pro bezvěrce :respect: ... to podepisuju.
Měj se :tiphat:

Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 349
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 1019
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Zdar z regionu razoviteho

Příspěvekod Mikymoto » 19 říj 2021 09:19

To není hezké dělat si švandu z nás citlivých na duši i kůži. :rolleyes:
Jinak zdravím další přírůstek do klubu pěstitelského - byť sám jsem v koutku začátečníků.


Zpět na „Představte se v chilli fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů