Drobne musky v kvetinacoch

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
miro83
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 01 črc 2012 14:14
Reputace: 0
Obrázky: 0

Drobne musky v kvetinacoch

Příspěvekod miro83 » 16 říj 2012 12:53

Zdravim

Nevie niekto ako sa zbavit takych malych ciernych musiek? Doteraz som nemal s nimi problemy a zrazu sa objavily. Rastlinam ako sa zda nijak neskodia len su dost otravne a je ich vela. Na inom fore o rastlinach som nasiel ze je na to dobry pripravok DIAZINON, ale neviem ci sa to moze pouzivat aj na zeleninu, alebo len na kvety. Taktiez tam niekto pisal ze treba rastlinu poliat mydlovou vodou, ale to sa mi nezda.


10254

10253

10252

queenas
Stálý člen
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2012 16:31
Reputace: 78
Obrázky: 0

Re: Drobne musky v kvetinacoch

Příspěvekod queenas » 16 říj 2012 13:13

Tyhle mušky jsou smutnice. Asi už byly v substrátu. Když nejsem líný, vždycky ho strčím na pár minut do mikrovlnky než do něj něco zasadím (ne v původním obalu, ale v nějaké nádobě k tomu stavěné), to zabije většinu šmejdů.
Každopádně... kytce škodí. Hlavně jejich larvy, ožírají kořínky atd..
Když je jich hodně, občas vezmu vysavač a všechny je povysávám, ale jinak mám obvykle v květináčích zapíchané tohle: http://www.vmd-drogerie.cz/vmd-drog/esh ... -hmyzu-5ks" onclick="window.open(this.href);return false;
to dost pomáhá (mušky se na to lepí a je to absolutně netoxické) a taky mám hodně dobré zkušenosti s lepenkou na okno, je barevná (obojí jde koupit v obi, v hornbachu jsem sehnal jen tyhle žluté) a celkem láka mušky v kombinaci s oknem... (funguje na stejném principu)
Jo a taky omez zálivku, respektive, párkrát zkus zalét kytky, až když proschne substrát a kytky začnou lehce vadnout, to by taky mělo dost pomoct.

-- 16 říj 2012 13:15 --

jinak hubit smutnice pesticidem mi přijde zbytečné, zas taaak agresivné nejsou.. to například takové svilušky, to je větší svinstvo :)

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Drobne musky v kvetinacoch

Příspěvekod stankar » 25 říj 2012 19:25

i kalisek s vodou pomaha, dneska jsem tam takovych 15 nasel :D

TashonkaWitko
Stálý člen
Příspěvky: 67
Registrován: 23 srp 2012 09:27
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Kuřim u Brna

Re: Drobne musky v kvetinacoch

Příspěvekod TashonkaWitko » 29 říj 2012 08:16

i masozravka pomaha :-) Mam kytky na okne v kuchyni, kousek od drezu, tudiz se tam cas od casu objevi nejaky maly ludry. Vedle paprik je sklenena nadoba s par masozravkama. Nachytanych je jich tam plno :-)


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů